Destekleme ve yetiştirme kursuna idare dersi eklemeyi unutmuş ! Ne yapabiliriz?

Kodla Büyü

sencal

Aktif Üye
Arkadaşlar bu gün tercih yapacaktım baktım dersim sistemde yok idareye sordum onlarda unuttuk dedi ne yapabiliriz sisteme eklemek için dersi ? Su anda kapalı .

Ekli dosyalar

• 2017-09-12-13-37-51.png
    2017-09-12-13-37-51.png
    674 KB · Görüntüleme: 179
DYK da kursumuz açıldı hocam tercih te yaptık bugün. o yazı İlçe milli eğitim müdürlüğünün almış olduğu ınısıyatıf.

Benim okulumda da benzer bir durum var. Bu sorunu nasıl çözülebileceğini bilen var mı?

Ve ayrıca dikkat ederseniz ilgi yazan yer her şeyi açıklıyor.

Bu sene İzmit Milli Eğitim böyle bir yazı yayınlamadı ve okullara filan gönderilmedi. Bu yazı geçen sene birinci döneme ait.

Bu yazı bir işgüzar ..... tarafından word de ya da udf de yıl bölümü değiştirilip, fotosu çekilip yayılan asparagas bir haber.

Ay bölümünü değiştirmeyi akıl edememişler.

Arkadaşlar yazıyı bir kenara bırakalım son derece olay açık kurs açılabiliyor. Fakat idare unutmuş eklemeyi ilçe müdahale edemiyor nasıl ekletebiliriz. Bakanlıkta nereye ulaşabiliriz.

Arkadaşlar yazıyı bir kenara bırakalım son derece olay açık kurs açılabiliyor. Fakat idare unutmuş eklemeyi ilçe müdahale edemiyor nasıl ekletebiliriz. Bakanlıkta nereye ulaşabiliriz.

Hocam sanırım zor hatta imkansız diye biliyorum, biz de 2 sene önce 5. sınıf Din Kültürü unutulmuştu, onu açtıramadık.

kapanmış derse kurs açılmaz müdür ve siz ceza alabilirsiniz sonuçta kapanmış ders hangi maddeye göre kaldırılan derse kurs açıyorsunuz diye size sorabilirler

Ya arkadaslar az okuyun yazilanlari, kaldirilan ders degildir bilisim teknolojileri (ortaokul), oraya ben dahil kac arkadas sorun vardi çözüldü diye yazdi. Dersimizden kurs aciliyor ki ilcenin yaptigi hatayi duzeltme isinde aktif rol aldim. Hocam sizin sorunuza gelince, ilcede bu isle ugrasan memur ile görüşsun mudurunuz yapilacak belki birşey vardir.

Merhaba arkadaşlar yeni döneminiz Hayırlı Olsun...
Yine sene başı yine aynı sorunlar
Bazen arkadaşlar yazdıklarınıza gülmek zorunda kalıyorum.
Eğer başımıza bir şey geliyorsa bunun %50 si de bizden kaynaklanıyor.
Müdürünüze ilçenize yapışın zaten bizi gereksiz görüyorlar
Ama işleri düşünce hocam hocam nirdesin :)))
Sene başında sizi görmezden geliyorlarsa sizde onları sene boyunca görmezden gelin....

samsun DYK açmıyor arkadaşlar...özellikle bilişim teknolojileri ve teknoloji tasarım eklenmemiş yine

Arkadaşlar, Okul müdürü eklerse DYK açılabilir. Yönerge açıkken haber sitelerinde yayınlanan haberlere itibar etmeyiniz.
Habib hocam net bir şekilde açıklamış . Benim anlamadığım söz konusu yazıyı haber yapan siteler ilgi bölümünde yazan tarih kısmına hiç mi dikkat etmemişler? Yönetmelik daha ne kadar açık olabilir acaba? Arkadaşlar bence bu konu hakkında artık yorum bile yapmayalım.

Hocam kurum girisleri icin her yil tekrar sistemi acarlar siz de o zaman dersinizi eklersiniz hocam sıkıntı yapmayın.2017-2018 kılavuzda hersey acık bakanlıgin sisteme ekledigi derslerden acilabilir diyor ve sistemde dersimiz 5 ve 6 larda var. Gerisi keyfi uygulama sizde dilekcenizi yazar hakkinizi ararsiniz. Onemli olan mem i ikna etmek degil okul mudurunu ikna edip acmak sistemde dersi sectirmek arkadaslar kalin saglicakla...

Bulunduğum ilçede 30 küsür ortaokuldan 11 okul e-kurs modülü üzerinde Bilişim için kurs açma isteğinde bulunmuş. Sorun gözükmüyor.

Habib hocam Liselerde Bilgisayar Bilimi dersi icin DYK acamiyoruz listede dersimizin ismi yok.. bilginiz varmi... Yada lisede acabilecek olan arkadaslar var mi...

Merhaba arkadaşlar yeni döneminiz Hayırlı Olsun...
Yine sene başı yine aynı sorunlar
Bazen arkadaşlar yazdıklarınıza gülmek zorunda kalıyorum.
Eğer başımıza bir şey geliyorsa bunun %50 si de bizden kaynaklanıyor.
Müdürünüze ilçenize yapışın zaten bizi gereksiz görüyorlar
Ama işleri düşünce hocam hocam nirdesin :)))
Sene başında sizi görmezden geliyorlarsa sizde onları sene boyunca görmezden gelin....
Başımıza bişey geliyorsa % 50 si bizden kaynaklı demişsiniz hocam bence iyimser yaklaşmışsınız. Bazı konuların defalarca ısrarla açıldığını görünce, yalan haberlerin araştırılmadan paylaşıldığını görünce artık ben o yüzdenin en az 80 - 90 aralığında olduğunu düşünüyorum. :)

Bir bilgisayar öğretmenin bu tip haberlere inanmaması gerek AÇIK VE NET ( güvenli bilgiyi anlatan bizler ) bu belge yanlış yazılmış belki hit için yazılmış siz bakanlık kararına bakın herkes kurs açabilir. Komisyon açtırmıyor diyenler içinse açın yönetmeliğe bakın komisyon sadece öğretmenlerin programlarına onay verir açılacak derse karar verme yetkisi yok. bu duruma düşenler varsa ben olsam idari yargıya giderdim. komisyonlar kurs açmıyoruz diyorsa bakanlık üstü krar vermiş olur. konsyon sadece uygun yer ve zamanı sağlamakla yükümlü. yönetmeliğe akabiliriz.

Hocam benim de geçen sene başıma geldi bu olay, müdür yardımcısı seçmeyi unutmuş. Müdür yardımcısı:"Hocam bazen ders eklememiz için geçici bir süreliğine sistemi açıyorlar" dedi, 2 gün sonra sistem kısa bir süreliğine açılmış ve bizim ders eklenmişti. Bu arada ben kendi okulumun labı müsait olmadığı için başka bir okulda açtım. Diğer okulun idaresi ile konuştum ve kursu açtım.

Kurs merkezleri talepleri geçen dönemde geçici süre ile uzatılmıştı. Açmayan kurs merkezlerinede dilekçe ile başvurmak gerekir. Dilekçeyide yırtıp atma ihtimaline karşı iadeli taahhütlü yada noter onaylı dilekçe ile başvurulabilir. Ozaman açmak zorundalar diye tartışıldı bu konu yeni müfredat seminerinde.
Benim anlamadığım neden otomatik olarak tüm derslerden açılmıyorki, zaten isteyen öğretmen başvurur, başvuru olmazsa da açılmamış olmuyormu? Müdürlerin keyfiyetine bırakılmış. Adamın kafa belli bir yerden sonra basmıyorsa hadi gelde anlat ona. Üzücü!

Geri