Dertli avukat kırıp geçirmiş :)

Kodla Büyü
Hakim Bey
Gene tehir etme üç ay öteye
Bu dava dedemden kaldı hakim bey
Otuz yıl da babam düştü ardına
Siz sağolun o da öldü hakim bey
Kırk yıl önce yani babam ölünce
Kadılıklar hakimliğe dönünce
Mirasçılar tarla takım bölünce
İrezillik beni buldu hakim bey
Yaşım yetmiş iki usandım gel git
Bini geçti burda yediğim zılgıt
Eğer diyeceksen bana ne öl git
Oğlumun bir oğlu oldu hakim bey
Sekiz evlek tarla bir geverlik su
Yüz yılda hüküme bağlanmaz mı bu
Kazanmasam da hu kazansam da hu
Canım ta bunuma geldi hakim bey
Keşife meşife damgaya harca
Kanımız kurudu harca da harca
Sayenizde avukatlar yıllarca
Fakiri yoldu da yoldu hakim bey
Mübaşir itekler katip zavırlar
Değişti bizde de güya devirler
Yüz yıl önce adam yiyen gavurlar
Tapucuyu aya saldı hakim bey
Kabahat sizde mi kanunlarda mı
Şaşırdım billahi yolu yordamı
Kızma sözlerime alam kadanı
Sıkıntıdan içim doldu hakim bey
Mülkün temeliydi adalet hani
Bizim hak temelde saklı mı yani
Çıkartıp da versen kim olur mani
Yoksa hırsızlar mı çaldı hakim bey
Hem davacı pişman hem de davalı
Bu yolda tükettik çulu çuvalı
Sabret makamından çalma kavalı
Sürüler ekine daldı hakim bey
Abdurrahim Karakoç

Defolsun gitsin. Ben kendim bizzat gördüğüm için neyin ne olduğunu biliyorum. 1:58 den itibaren videoyu kapattım.
Beleşe konuşup olmuyor. Avukatların ne mal olduğu belli. Bir insan avukat olabiliyorsa ya yalancı ya dolancı olur. İdealist avukattan bahsediyor. Avukatsa zaten idealist değildir.
Hakim savcı tanıdığı olmayan avukatlığı bilmeyen insanlar şunu bilsin. Avukat alır parasını evine gidince yatar. Hakim savcı dosya yetiştireceğim diye gerekirse mesaiye kalır evini ihmal eder. 1. sınıfa gelen bir Hakim Savcı binlerce davaya girip çıkmıştır. Onun için 1. sınıftır. Aynı davadaki avukatlardan en az biri suçlu tarafı savunmak için oradadır. Dürüst insan işi değil çünkü.
Avukat gece uyur savcı gerekirse çağrı geldiğinde olay yerine gider. Otopsiye girer.
Bir davanın yıllarca sürmesinin nedeni bellidir. Gereğinden çok fazla oluşan iş yükü. Her yıl kaç tane Hakim Savcı atanıyor kaç tane hukuk mezun veriyor.

Şu şekilde empati yapabilirsiniz. 20 kişilik laboratuarda 60 kişiye ders anlatmak işte büyük yerlerdeki adliyelerde yapılan budur.

Hakimlerde doğu batı olayı yoktur onun yerine nüfus veya gelişmişliğe göre bölgeler vardır. Yeni atanan Hakim ve Savcılar genelde 3. 4. ve 5. bölgelere kura çekerler. 5. bölgede kalma süresi 2 yıldır. Batıda gelişmiş bir ilçe olan edremit 2. bölge iken Nusaybin gibi bir yerde 2. veya 3. bölge; Diyarbakır Urfa 1. bölgedir. Ona göre sizin dava 10. yılını çoktan devirmiş.Belge vesaire eksik değilse karar verilir. Sonuçta bahsettiğiniz dönme oranları bir sayfadan oluşan bir dava için de aynı yüzlerce sayfadan oluşan karar içinde. Garip nedenlerle davalar geri dönebiliyor.Bunun için 1 dava için karar vermemezlik etmezler. %1 bile etkilemiyor çünkü. Ben tanıdıklarımın halini görünce iyiki hakim savcı olmamışım diyorum. o paraya o meslek çekilmez. O mesleği tek çekici kılan dürüst bir meslek olması.

yav arkadaş şu forumda bi şey paylaşamaz olduk. beğenen izlesin beğenmeyen izlemesin , savunmaya geçmenin ne anlamı var. hayır şurda fernando alonso ile ilgili bir video paylaşsam biri çıkacak benim kaynım formula sürücüsü ben bilirim sıkıntılarını diyerek söze başlamalarından korkar oldum.:)

Geri