Dershane kavgasında “akıllı” tartışması

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Dershanelerin kapatılmasının gündeme gelmesinin ardından, Türkiye’deki eğitim sistemi de tartışılmaya başlandı.
Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili İsmail Ertuğ, büyük bir PR’la parlatılan akıllı tahtaya geçilmesini eleştirdi.
Ertuğ, Türkiye’nin akıllı tahtaya değil, akıllı eğitim sistemine ihtiyacı var” dedi.

AP Milletvekili Ertuğ, “Türkiye, dünyadaki lider ülkelere ayak uydurmak istiyorsa, köklü bir eğitim reformuna ihtiyacı vardır.” dedi.

“Köklü eğitim reformu yapılmalıydı’’
Türkiye’de bütçeden en büyük payın eğitime ayrılmasına da değinen Ertuğ, “Önemli olan sadece bina yapmak değil. Bu rakamlar ile kamuoyu aldanıyor. İhaleleri alan şirketler zengin oluyor.” şeklinde konuştu. AP’li Milletvekili Ertuğ, “Türkiye’ye akıllı eğitim sistemi gereklidir. Türkiye’ye sadece akıllı tahta değil, akıllı eğitim sistemi gerekli. Gelişmiş ülkelerin sistemlerinden faydalanılarak yeni bir Türk eğitim sistemi modelinin geliştirilmesi elzemdir.” şeklinde konuştu.
http://www.milligazete.com.tr/haber/Der ... asi/300213

Akıllı eğitim sistemi çok doğru tespit, bence sorun dersaneler değil, eğitim sistemi. Eski klasik sistemi hatırlayan yoktur aramızda ama, hem dersler çok ağır hemde başarı çok yüksekti, hemde dershane falan yoktu.

Sistem problemli.

Geri