derse tek giren öğretmen zümre yapar mı?

Kodla Büyü

pcman

Aktif Üye
arkadaşlar meslek lisesinde derse tek başına giren (örneğin btt derslerinin veya prt derslerinin tamamına tek başına giren) öğretmen zümre yapar mı? yaparsa kiminle birlikte yapar?

Yapılmayacağı yönünde genel müdürlük yazısı vardı.

Hocam zümre niye yapılır, derse giren öğretmenler arasında birlik sağlamak için değil mi? Müdür hadi tamam zümre başkanı olsun olmasına ama dersi veren bir kişi varsa neyin uygulanmasında birliği sağlayacak? Zaten uygulayan tek kişi var.

bilişim tek. öğr. ilköğretim de görev yapıyorum geçen yıl ilk dönemin başında müdür yardımcısıylıa beraber zümre toplantısı yapmıştım fakat daha sonra kaldırıldı okulda tek derse giren öğretmen zümre toplantısı yapmaz diye bi madde eklenmişti sanırım ikinci dönem zümre toplantısı yapmadım

artık ona da gerek yok zümre hazırlamayacaksın eğer bi dersi okulda tek bir öğretmen veriyorsa zümre yapmana gerek yok

Resmi yazı sadece ilköğretim için var. Lisede müdürle olsa da (kağıt üzerinde) zümre yapıyorsun...

Yeni değişiklikle birlikte ilköğretimlerde tek olan öğretmen zümre yapmıyor. Ancak genel liseler ve meslek liselerinde okul müdürü yada müdürün yetki devrettiği müdür yardımcısıyla zümreyi yapmanız gerekiyor.

Zümre tutanakları yıl içinde yapacağınız eğitim öğretim faaliyetlerini sene başında karara bağlayarak resmi kayıt altına almak ve yine durumsal kararlarınıza dayanak olması için hazırlanır. Profesyonellik ve işin ciddiyeti açısından eğer dersiniz varsa tek kişi olsanız bile yapılması gerekir.Bunu birinin iptal etmiş olması bile bu gerekliliği ortadan kaldırmaz.

Tek öğretmeniz diye plan da yapmayalım o zaman nasılsa ne işleyeceğimizi biliyoruz. Örneğin sene başında modüler programda hangi modülleri seçeceğiniz, hangi dönem ödevlerini vereceğiniz, kaç adet sözlü notu vereceğiniz, somut olarak diğer zümrelerle hangi işbirliğini yapacağınız, atölye ve laboratuarda ne gibi çalışmalar yapacaksınız ve hangi güvenlik önlemlerini alacaksınız, bunları planlamanız gerekiyor ki bu da zümreyle yapılıyor.

yapılmayacağını müdürümden ve müfettişten duydum
Amaaaaa müdürün dediği aynen şu:
hocam müfettişler kafasına göre hareket ediyor,
yarın bir gün kıl biri gelir"nerde zümren" der
"yok, yapmama gerek yokmuş" dersin anlamaz
sana sorun çıkarır.
istersen yap kenarda dursun dedi

Geri