Ders saati dağılımı

Kodla Büyü

Kafkasli88

Site Gezgini
Merhabalar,bir sorum var sitede arattım ancak bulamadım,yardımcı olursanız sevinirim.
Okulumuzda 2 tane bilişim teknolojileri öğretmeni var bu donem ders saati 26.
1 öğretmenimiz norm fazlası ve norm fazlası olan öğretmenimiz formatör.Bu durumda ders saati dağılımı nasıl olmalı

İdareciler devletin çıkarını gözetmek zorundadır. Yani kimseye fazladan ekders vermeye gerek kalmadan ayarlama yapmalılar. Eğer 30 saat olsa ve 15'er olarak bölünebiliyorsa yapılır ama olmuyorsa Btr opmayan 16 diğeri 10 yapılır bence. Yönetmelikler genelde açıktır yorum gerektirmez ama herkesin uygulaması değişebilir.

Diferans bende sizin gibi düşünüyorum ancak idare farklı dağıttı 16 formatör e 10 diğer öğretmene verdi ve 10 alan öğretmen başka okulda ders saatini dolduracak,elimde bir madde olmadığı için burda çözüm aradım

O da bi çözüm ama Btr olmayan öğretmen norm fazlası durumunda da değilse öncelik onun maaş karşılığının doldurulmasıdır. Ekders ve norm yönetmeliklerini inceleyin ona göre bir dilekçe yazın derim.

kumsal540' Alıntı:
Kafkasli88' Alıntı:
kumsal540' Alıntı:
norm fazlası olan btr mi diğeri mi ona göre yazalım
Evet norm fazlası olanın btr görevi var
norm fazlası olmayanı göndermemek için öncelikle ders saatini doldurmak gerekiyor
ki giden o olmasın
btryi kendiniz mi istemediniz
Evet malesef istememiştim,bu durumdan önce ders saati yeterliydi yeni ortaya çıkan bir durum oldu

Kafkasli88' Alıntı:
kumsal540' Alıntı:
Kafkasli88' Alıntı:
kumsal540' Alıntı:
norm fazlası olan btr mi diğeri mi ona göre yazalım
Evet norm fazlası olanın btr görevi var
norm fazlası olmayanı göndermemek için öncelikle ders saatini doldurmak gerekiyor
ki giden o olmasın
btryi kendiniz mi istemediniz
Evet malesef istememiştim,bu durumdan önce ders saati yeterliydi yeni ortaya çıkan bir durum oldu

bu durumda btr görevlendirmesinde öncelik senin başvurular da var hazır
başvur
olmazsa da sen haklarını koru norm fazlası başkasıyken seni gönderemezler

Geri