Ders İşlenişi Gözlem Formu 1 kere mi?

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
ESY uzaktan eğitimini alanlar için olan "Ders İşlenişi Gözlem Formu"nu her dönem mi yoksa sadece 1 kere mi doldurtuyoruz? :!:

Ben bir kere doldurdum hocam ama şimdi başka bir başlıkta her dönem doldurulacağı yazılmış. Benim de kafam karıştı.

Hocam "Ders işleniş Gözlem formu"nu ESY kursunu alan öğretmen arkadaşlar olduğunda dolduracaksınız. Zaten size görevlendirme yazısı gelir ona göre belirtilen tarihe kadar rehberlik edip Ders işleniş Gözlem formunu doldurursunuz.

Her ay yapılan faaliyetleri ise "Sınıf içi Uygulama Formu"na işleyip aylık olarak ilçe mem koordinatörüne gönderiyorsunuz.

Değerli arkadaşlar,
  • Sınıf İçi Uygulama Formu, her öğretmen için en az bir defa olmak üzere her dönem tekrar doldurulur. Buradaki amaç öğretmenlerin EBA ve içeriklerini derste kullanmalarını sağlamaktır. Her dönem okul idaresinin bilgisi dahilinde (görevlendirme yazısında da göreviniz olarak tanımlanmıştır) öğretmenlerin en az bir dersine katılarak rehberlik yaparsınız. Bu rehberlikleri Sınıf İçi Uygulama Formuna işlersiniz. Dönem sonunda bu formu Okul Müdürüne onaylatırsınız.
  • Ders İşleniş Gözlem Formu, öğretmenler Etkileşimli Sınıf Yönetimi (ESY) kursuna katıldıkları taktirde doldurulur. Bu kursu başarı ile tamamlayan öğretmenlerin bir ders saatine rehberlik yaparsınız. Dersine girdiğiniz öğretmen, Ders İşleniş Gözlem Formunu doldurur ve Uygulamaya Rehberlik Yapan BT Rehber Öğretmeni kısmına sizin adınızı yazar. Daha sonra bu form Okul Müdürü tarafından onaylanır.

Geri