dergi hazırlamak için program önerisi

Kodla Büyü

rommy67

Üye
Arkadaşlar merhaba.Okul dergisi çıkartmak istiyoruz.Tavsiye edebileceğiniz program var mı?Teşekürler.

corel draw tabikide
publisherda hazırlansa bile matbaa corel ortamında isteyecektir, haberiniz olsun..

VaVgibi' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:
corel draw tabikide
publisherda hazırlansa bile matbaa corel ortamında isteyecektir, haberiniz olsun..
:+1:

bazı matbaalar basım için anlaştığınızda tasarımı ücretsiz yapıyor

hocam dergide en önemli şey tasarımdır sadece baskı parası için tasarım yapılmaz, eğer yapıyorsa da baştan savma hazır kalıpların içine gömülmüş imla hatası ve daha birçok hatanın bulunduğu bir dergi çıkar ortaya.
bu nedenle en iyisi tasarımı özenerek kendiniz yapmanız (tabi amacınız ortaya muhteşem bir dergi çıkarmaksa..)

yasarcan' Alıntı:
corel draw tabikide

Bana bir açıklama yapmanız mümkünmü neden Corel İstiyor bu matbaalar.
Bende bugün sordum matbaya Corelde istediler..
Yoksa Quark press 'i kullanacaktım..
NedenCorel de isterler acaba..

Hocam Quark Xpress mispaj programı...Birçok gazete, dergi ve yazılı basın bu programdan çıkıyor...Yaklaşık bir yıl kullandım. Ama bana soracak olursanız...Quark taki özelliklerin çoğu hatta fazlası bile(Hazır şablonlar v.b.) office porgramlarında var... Gelelim Corel..

Hemen hemen bütün matbaalar Corel ile çalışıyor..Aslında pekbilgim yok..Ama bildiğim kadarıyla vektörel çizim imkanı sağlaması ve matbaacıların hoşuna giden çizim ögeleri mevcut...

Ben yaklaşık bir yıl..Ulusal bir dergide staj yapma imkanı buldum...Bir çok tasarımcı gördüm...Adam Word'le harikalra yaratıyor...Word diyip geçmeyelim...

KJısacası :D
Ne kullanırsan kullan hakkını vereceksin...

mefete' Alıntı:
Hocam Quark Xpress mispaj programı...Birçok gazete, dergi ve yazılı basın bu programdan çıkıyor...Yaklaşık bir yıl kullandım. Ama bana soracak olursanız...Quark taki özelliklerin çoğu hatta fazlası bile(Hazır şablonlar v.b.) office porgramlarında var... Gelelim Corel..

Hemen hemen bütün matbaalar Corel ile çalışıyor..Aslında pekbilgim yok..Ama bildiğim kadarıyla vektörel çizim imkanı sağlaması ve matbaacıların hoşuna giden çizim ögeleri mevcut...

Ben yaklaşık bir yıl..Ulusal bir dergide staj yapma imkanı buldum...Bir çok tasarımcı gördüm...Adam Word'le harikalra yaratıyor...Word diyip geçmeyelim...

KJısacası :D
Ne kullanırsan kullan hakkını vereceksin...

bende onu diyorum...
İstersem Word'de hazırlarım...
Ama matbaa Corel olacak diyor..

Kendisi hazırlarsa 500TL
Quark Xpress, Publisher v.b programda hazırlananı Corel'e aktarmak için 150-200 TL
istiyor...

A4 kağıdının boyutu bellidir.. içine ne koyarsam onu basarsın..
Corel'de ısrar etmesinin espirisi nedir?

Bana bunun açıklamasını yapabilen olur mu acaba..

bozo0660' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:
corel draw tabikide

Bana bir açıklama yapmanız mümkünmü neden Corel İstiyor bu matbaalar.
Bende bugün sordum matbaya Corelde istediler..
Yoksa Quark press 'i kullanacaktım..
NedenCorel de isterler acaba..

vectorel tabanlı olması
birebir baskı vermesi (ölçü olarak)

Geri