Denizli Norm Fazlası Öğretmenler Dikkat

Kodla Büyü

fat32man

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Denizlideki norm fazlası bilişim teknolojisi öğretmen arkadaşlar bugün saat 14:30-15:00 arası milli eğitim binası yan girişinde buluşup milli eğitim müdürlüğüne gidip norm fazlası olmamız dolayısıyla çıkabilecek sorunları konuşacağız. Sizden ricam katılımın fazla olması. Forumdan atıp tutup eleştirmek yerine harekete geçmek gerekiyor arkadaşlar.

Denizlideyim ve norm fazlasıyım ama artık bıktım, yıldım bu norm fazlası olaylarından o yüzden de milli eğitimden değil milli eğitim müdürü çaycısı ile bile görüşmek istemiyorum. Neredeyse 2,5 yıldır norm fazlasıyım ve olmaya da devam edeceğim milli eğitimin politikalarından dolayı...

Bizim durumumuzu zaten bilmeyen yok ama bişeyler yapan da yok... Kaç sene sonra bi genelge çıkardılar BT rehberlikle ilgili onu bile tam yapamadılar ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Şimdi gidip de milletin ağız kokusunu çekip bizi sağa sola atamayın, biz bi hata ettik bilgisayar öğretmeni olduk, biz ettik siz etmeyin diye karşılarına dikilmenin manası yok.

Muhtemelen de atamayacaklar zaten, atasalar da umrumda değil :verymad:

Arkadaşlar duyduğunuz öfke ve bıkkınlık hepimizde var ve dediğiniz gibi büyük ihtimalle bu atamalarda bizi atamayacaklar fakat biz yinede bi kulak çekelim. Malum MEB'de akla mantığa uygun bir iş yapılmamıştır. Ayrıca gidip dilenmeyeceğiz, derdimizi anlatıp çıkacağız. Bir engeli olmayan herkesin gelmesini bekliyoruz.

Arkadaşlar ne yaptınız?
Bence yapılabilecek çok şey yok Halk eğitimlerde ders seçmeli değil o sebeple "oraya gönderseniz de seçilmezse orada da norm fazlası oluruz" tezi geçerliliğini yitiriyor yönetmelik açık ve net gönderecekler herhalde bu sefer.
Sınıfçı Norm Fazlalarını Gönderdiler değil mi?

Artık tüm Bilgisayar öğretmenleri bıkmış, hiç kimse durumu önemsemiyor. foruma giren bile kalmamış, amaaaan ne olacaksa olsun onlar kaybeder

görüştük hocam ama herhangi bir sonuç yok atama şube müdürü "en düşük puanlı, en uzak ilçeden başlayıp atıcaz" dedi.
:!: sağolsun halimizden, derdimizden çok iyi anladı :!:

buluştuğumuz arkadaşlardan öğrendim, bizim halimizden anlayacak il eğitici formatörleri de bize küsmüşler, sebep fatih projesi kapsamında bt rehber öğretmeni görevlendirilemeyen 2 okul olmasındanmış.
Ben zaten küskün olduklarını düşünüyordum çünkü yılda sadece 1 kez labı kontrole geldiklerinde görüyordum!
6 yıldır denizlideyim, bilgilendirici, eğitici veya en azından hal hatır sormak için göstermelik bile olsa toplantı bile olmadı.
arkadaş hadi toplantılık bir durum yok diyelim. bir internet sitesi yapıp veya bir mail gurubu kurupta duyuruda mı yayınlayamıyorsunuz?

Bilen arkadaşlarım varsa il eğitici olmak için ne yapmak gerekiyor öğrenmek isterim.

hgx2' Alıntı:
görüştük hocam ama herhangi bir sonuç yok atama şube müdürü "en düşük puanlı, en uzak ilçeden başlayıp atıcaz" dedi.
:!: sağolsun halimizden, derdimizden çok iyi anladı :!:

buluştuğumuz arkadaşlardan öğrendim, bizim halimizden anlayacak il eğitici formatörleri de bize küsmüşler, sebep fatih projesi kapsamında bt rehber öğretmeni görevlendirilemeyen 2 okul olmasındanmış.
Ben zaten küskün olduklarını düşünüyordum çünkü yılda sadece 1 kez labı kontrole geldiklerinde görüyordum!
6 yıldır denizlideyim, bilgilendirici, eğitici veya en azından hal hatır sormak için göstermelik bile olsa toplantı bile olmadı.
arkadaş hadi toplantılık bir durum yok diyelim. bir internet sitesi yapıp veya bir mail gurubu kurupta duyuruda mı yayınlayamıyorsunuz?

Bilen arkadaşlarım varsa il eğitici olmak için ne yapmak gerekiyor öğrenmek isterim.

seçilmeyen okul olacağını tercih yaparken nasıl bilecektik?

seçilmeyen okul derken kimsenin tercih etmediği okul veya hem leri kastediyorsanız, o işler malesef il mem de tanıdık vasıtasıyla oluyor hocam!
:!: son gün mesai bitiminde gidilip hangi puanla, kim, nereyi tercih etmiş bakılır, tabi ankarada ki dayınız bi alo derse :!:

[quote="wertyu6
seçilmeyen okul olacağını tercih yaparken nasıl bilecektik?[/quote]

Seçilmeyen okul derken BT rehberlik olarak başvurulmayan hangi okul kalmış, nedir ne değildir nereden bilecektir? bunu bend e hep düşünüyorum...Herkes aynı anda dilekçe verirken kalan okul var mı yok mu biz nasıl takip edecektik acaba, bizden herşeyi bekledikleri gibi doğaüstü güçler de bekliyorlar.

Bu norm fazlası atamalarda bence de resen atama yapacaklar ve ben yine de bunu bile bile tercih yapmayacağım. 19-20 tane okul var 2-3 tanesi hariç hepsi halk eğitim... Denizlide kaç norm fazlası BT öğretmeni var bilen arkadaş var mı acaba?

Pardon hocam mesajını yanlış anlamışım BTR görevlendirmesi için yazmışsın. Doğru söylüyorsun bende kendi okulumda görevlendirmek istiyorum seçeneğini işaretledim, liselere yönlendiren kimse olmadı!
ikinci dönem yine görev talep dilekçesi isterler, eğer tayinim çıkmazsa ben yine kendi okulumu tercih ederim, keşke diğer arkadaşlarda tercih etmeslerde kim kime muhtaç görsek

rakamları tam net hatırlamıyorum ama bi arkadaş denizlide toplam 145 bt öğretmeni var, bunlardan 65 i norm fazlası demişti

Denizlide görev tapan arkadaşlar bazı konularda bilginiz varsa paylaşmanızı rica edecektim;

1- Norm fazlası atamaları il milli eğitim tarafından yapılıyor yani sadece merkezdeki norm fazlası öğretmenler mi yoksa denizli ilçeleri de dahil olmak üzere tüm denizlideki norm fazlası öğretmenlerin mi atamaları yapılacak

2- Denizli merkez kaç tane bilişim teknolojileri öğretmeni var bunun kaçı fazlalık

3- Denizli genelinde toplam BT öğretmeni sayısı ve norm fazlası olan öğretmen sayısı kaç acaba, bunları öğrenebileceğimiz bir milli eğitim kaynagı var mı ki , bizimle paylaşırlar mı ya da bu bilgiyi

4- İlçeye atansak merkeze gelmek için bir formül yöntem var mı acaba, görevlendirme vs gibi... Tek yol müdür yardımcısı falan olmak gibi ama o yollar da bizim branş için çok sınırlı

Genel oluşan kanı sanırım norm fazlası öğretmenlerden tercih yapmayanları resen atayacaklar gibi görünüyor en azından şimdiki söylenen bu şekilde bu sayıları bilsek bizim için faydalı olurdu tercihler de yad atercih yapıp yapmama konusunda

Arkadaşlar ne kadar bt öğretmeni var kaç tanesi norm fazlası gibi bilgileri sadece mem bilir biz bilemeyiz. Belki blöf yapıyorlar belkide atayıp geçecekler onuda bilemiyoruz. Fakat sesimizi çıkarmadığımız sürece hep diken üstünde olacağız. Forumdan yazmak atmak tutmak bilgisayarcıların en iyi yaptığı şeydir. Sanal alemde aslanız kaplanız da gerçek hayatta gözüne fener tutulmuş tavşan gibiyiz.

Geçen gün milli eğitime gidip konuşalım dedik 7-8 kişi geldi onlarda puanı düşük olan yada teknik öğretmen olup ilköğretime atanan öğretmenler. Arkadaşlar Türkiye çapında yapamıyorsak bari Denizli çapında kendimizi tepkimizi gösterelim. Bir araya gelelim, dilekçelerimizi sendikalara verelim gerekirse toplu istifa edelim. Genel merkezlere sesimizi duyuralım. Benim işim var dersim var gelemedim ne oldu ne yaptınız demeyelim. Tuzu kuru olanda gelsin, olmayanda.

Ne yapıp edip bu dersi zorunlu ders kapsamına sokmalıyız.

kontenjan.meb den okulun kodu ve şifresini bilen arkadaşlar kendi bölgelerindeki öğretmen sayısı ve norm fazlası sayısını yazarlarsa üç aşağı beş yukarı denizli merkez için bi fikir sahibi olabiliriz diye düşünüyorum. (denizli kaç eğitim bölgesi onu da tam bilmiyorum gerçi ama)

1.bölge

B.Kodu---Branş--------------------Ders Saati----Norm----Mevcut----S.Mevcut----Atanan----Ayrılan----Sıra----Bölge Normu----Bölge Mevcut----İhtiyaç Durum
1119-----Bilişim Teknolojileri-----------------------0---------1-----------0-------------0----------0---------0-----------25----------------31------------1 (Fazlalık)

arkadaştan öğrendiğim 3.bölge bilgisi

B.Kodu---Branş--------------------Ders Saati----Norm----Mevcut----S.Mevcut----Atanan----Ayrılan----Sıra----Bölge Normu----Bölge Mevcut----İhtiyaç Durum
1119-----Bilişim Teknolojileri-----------------------0---------1-----------0--------------0-----------0----------0------------6-----------------12------------1 (Fazlalık)

yani 1.bölgede 6, 3. bölgede de 6 norm fazlası var. büyük ihtimalle resen atama olacak

Okulunda halihazırda dersi olan bi öğretmeni alıp, dersi ancak öğretmen olduğunda ve kurs açtığında olan bir yere resen atamak garip değil mi? Halk eğitimlerin resen atama dışında tutulması gerekmez mi? Halk eğitimde bt öğretmeni olmazsa kurs açılmaz olur biter, ama beni örgün eğitimden derslerin boş geçmesi pahasına alıp yaygın eğitime göndermek akıl ve mantık sınırlarını zorlamıyor mu?

1. bölgede 6
3. bölgede 6

Bt öğretmeni norm fazlası görünüyo yani ortalama 6-7 öğretmen fazla her bölgede... Denizli kaç eğitim bölgesine ayrılmış bilen var mı

Özellikle ilçelerdeki halk eğitimlerde kurslar öyle yoğun olmaz dolayısıyla da kurs açıldığı zamanlarda ücretli öğretmenlerle bu işler halledilir. Bana da kadrolu öğretmen atanması mantıklı gelmiyor ilçe halk eğitimlere...

Denizli norm fazlası atamaları için öğretmenlere tercih için tanıdığı süre bugün bitti. 10 ocakta göreceğiz artık resen atayacakalr mı ya da nerelere atanacağız.

Ben tercih yapmadım... sizler neler yaptınız arkadaşlar.
Nerde olsa görev yaparım ben ama işte işin içinde uygulanan yanlış politikaların bizim hak gaspımıza dönüşmesi yüzünden, vasıfsız küçük adamların büyük görevlere gelmesinden, adaletsizliğe göz yumamamaktan dolayı içim içimi yiyor.

Hepimiz için hayırlı olur inşallah :+1:

Denizli merkezde 5 bölge var.
bir sendika başkanı, yazınki duruma göre denizli çapında 35 bilişimci norm fazlası var diyor.
Bizim okulda 10 saat ders var norm 0 ama bize gidin dedikleri yaşar öncan lisesinde 6 saat ders var idareci ile papaz olunca o da olmaz ve orada da norm fazlası olursun

Denizli ilçelerde norm fazlası BT öğretmeni yok mu acaba, Yani önce ilçelerdeki ihtiyaçları onları tercihlerine göre atayarak doldurmaları gerekmiyor mu, ya da teacherafo hocamın dediği gibi yaşar öncan lisesinde 6 saat görünüyor TAVAS ilçesinde, örneğin o ilçede o dersi maaş karsılıgını doldurmak için girebilecek BT öğretmeni yok mu yani..

6 saat göster norm versinler, gelen öğretmeni muhtemelen BT rehber öğretmeni yapacaklar, idarenin beklentisi bu yönde olacak, öğretmen olmayacagım derse de hadi o zaman ders saati 0 ne halin varsa gör diyecekler.

zaten 2 lise açık böte mezunları için gerisi de halk eğitim. Örneğin akköy halk eğitimde senede kaç Bilgisayar kursu açılıyordur ki nüfusu 3 bin falan orasının.

bu başlık altında yazışan 5-6 kişiyiz, herhalde bizden başka norm fazlası yok :D
il milli eğitime giderkende 8-10 kişiydik, bu kadar ilgisiz bir branşız, varsın atasınlar kökümüze kibrit suyu :verymad:

Oda bir şeymi hocam. Bu forumda herkes bağırırken hadi eylem yapalım dedik. Atladık Ankara ya gittik. Birde baktık ki 200 kişi yok 10 bin kişiden. O yüzden fazla takmayın bizim branşa herşey müstehak artık.

tahtakama' Alıntı:
Denizli ilçelerde norm fazlası BT öğretmeni yok mu acaba, Yani önce ilçelerdeki ihtiyaçları onları tercihlerine göre atayarak doldurmaları gerekmiyor mu

evet hocam norm fazlası atama yapılırken; (varsa önce kendi bölgesi), ilçesi içerisinde atama yapılır kendi ilçesinde norm açığı varken başka ilçeye veya il merkezine atama yapılmaz.
dolayısıyla norm açığı bulunan ilçede, norm fazlası olan kişi başka ilçeyi yazsa bile atanamaz, resen kendi ilçesindeki açık okula atanır. norm fazlası atamalarda bazı milli eğitim müdürlüklerinin yaptığı yanlışlar olmuş ve mahkeme ile atamalar iptal edilmiş.

Umarım atama listelerini ayrıntılı (puan, çalıştığı kurum, atandığı kurum, resen veya kendi tercihi) olarak verirler, branşımızdaki tüm atamaları incelemek istiyorum.

Denizli mem norm fazlası branç öğretmenleri atamasını yapmış. Listeyi duyurular bölümüne eklemişler.

Bilişim Teknolojileri branşından tercih yapanlardanda, tercih yapmayanlardan da atama yapılmamış. Genel olarak diğer branşlarda da resen atama yapılmamış gibi..

10 ocakta açıklanacaktı,erken açıkladılar,resen atama yapmazlar artık sanırım :eek:

Denizlideki Bilişim Teknolojileri öğretmeni arkadaşlara şimdilik geçmiş olsun :+1:

Geri