Denizli norm fazlalarını resen atayacak mı?

Kodla Büyü

Kunteper

Aktif Üye
Arkadaşlar malumunuz bu hafta norm fazlası öğretmenler için il içi yer değiştirme başvuruları var. Tercihlerine yerleşemeyen yada tercih yapmayan norm fazlası öğretmenleri en düşük puandan başlayarak ilçeler dahil resen ataması yapılacak diyorlar. Sizin bu konuda fikriniz yada bildiğiniz bişeyler varsa paylaşırsanız iyi olur. Ben merkezdeyim ve ilçeleri yazıp yazmamakta kararsızım.

okulda norm fazlası olan tüm öğretmen tayin istemeyi düşünüyor ama ilçeye giderim diyende görmedim.

İlçelere resen atama yapmayacaklarsa bende giderim demem ama resen atanacaksak, çameli veya beyağaç gibi uzak yerlere gitmektense honaz serinhisar daha iyidir. Tabi ilçeyi isteyip gittikten sonra kimsenin resen atanmadığını görünce de adama pis koyar ha :p

işin garibi açık yerler hep halk eğitim.. diğer branşlar da da öyle.. bizim BT Rehberliği görevlendirmeler ne olacak bir fikri olan var mı?

olur mu diğer branşlarda açıklar çok fazla. özellikle edebiyatta çok güzel yerler var. excel dosyasını filtreli yollamışlar tüm okulları seçip bakın. bt rehberlik görevlendirmesi tayinlerde iptal olur. 26 ocak tan sonra yeni görevlendirmelere kadar bt rehberlik yapılmaz.

Arkadaşlar 2 tane lise boş kaldığı için bizim btr görevlendirilmesi yapılamıyormuş. O 2 lise hangileri bilmiyorum dolarmı onuda bilmiyorum.

Arkadaşlar şimdi şu duruma bir netlik kazandıralım, siz tayin isteyecek misiniz yoksa bekleyip ne olacağını göreyim mi diyorsunuz. Yazıda istemeyenleri il içinde istediği yere atayacağız diyor böyle bir yetkileri varmı. İlçelere gönderebilirlermi? Varmı araştıran bilgisi olan.

yazıda istemeyenler diyor ama ben hafta sonu ebs nin bu konu hakkındaki toplantısına gittim, orada isteyen istemeyen açık varsa ilçelere dahi resen atanacak dediler. ayrıca ilk tercih olarak bulunduğunuz ilçedeki okulu yazma zorunluluğu var dediler. ben merkezdeyim sadece merkezdeki kız meslek lisesini yazacağım. risk budur diyeceğim yani :p

Arkadaşlar herkes puanlarını yazsın en kötü ihtimalle nereye gideceğimizi tahmin edelim.
EBS cumartesi toplantı yaptı giden varsa orada BT öğretmenlerinin durumundan bahsedilmiş mi?
Bence u sefer kaçış yok HEM lerde ders saati durumuna göre norm olmuyor herhalde, yani oraya gitsek te seneye yine ders seçilmez norm fazlası oluruz durumu yok galiba sizce halk eğitimlerinin kadrolu BT öğretmeninin ders yükü ile mi belirleniyor norm nasıl oluyor.?
En az puanlı norm fazlası olan öğretmeni Çameliden başlayarak Yerleştireceklermiş diyorlar. Nedersiniz ben 3. Bölgedeyim 12 kişiden 6kişisi norm fazlası puanlarımızı yazarak ilçelere kim gitsin oynayalım. Artık kendi saçma durumumuzla ilgili dalga geçer duruma geldik Allah Sonumuzu Hayretsin.

Denizli MEM in yayınladığı yazıda koca koca altı çizili olarak aşağıdaki madde var. Ama EBS toplantısında tercihlerine atanamasanızda resen atancaksınız dediler.
"Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir."

Geri