Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Denizli BTR Görevlendirmesi İPTAL

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında fat32man tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. fat32man

  fat32man Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2009
  Mesajlar:
  297
  Beğeni:
  4
  Arkadaşlar Denizli MEM'i aradım, liselere talep olmadığından ilkokul ve ortaokullarda görevlendirme yapılmayacakmış. Liseleri tercih etmediğimiz için görevlendirmemiz yapılmıyor. Ben ha bugün yapılır ha yarın yapılır birazda idarecilerin ricasıyla 2 aydır sabah 8 akşam 6 okuldaydım ama bugün itibariyle bıraktım sadece derse giriyorum. Denizlideki diğer arkadaşlardan da aynı tepkiyi göstermesini rica ediyorum. Tepkimizi gösterelim hatta mümkünse bir araya gelelim ve ortak bir karar alıp bunu eksiksiksiz uygulayalım arkadaşlar.

  Sizden ricam lütfen tepkimizi ortaya koyalım.
   
 2. cingozcemal

  cingozcemal Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2011
  Mesajlar:
  282
  Beğeni:
  0
  Hocam Eğitici Formatörünüzü arayın. Bir toplantı düzenlesin. Biz aşağıdaki gibi yaptık

  Hocam Yozgat ta Bilgisayar öğretmenleri bir gün toplantıya çağrıldı. İlçelerde dahil. Önce Fatih projesi olan okullarda görevlendirme olacak dediler. Ona göre kimi ilçe öğretmenleri gönüllülük esasına göre kendileri kimin görev alacağını belirlediler. Kimisi 1. dönem bir kısmı ikinci dönem diğer kısmı görevlendirme alsın şeklinde belirlediler. Biz merkez olarak 12 öğretmen vardı 9 fatih projesi olan okul vardı. Kura çektik 3 kişi kendi okullarında görevlerine devam edecek kişileri belirledik. Geri kalan 9 kişi hizmet puanına göre istediği liseye gitti. Tabi benim hizmet puanım düşük olduğu için en son lise bana kaldı ihalede ) Çünkü BT rehber öğretmenliği yazısında Fatih projesi olan okulda ihtiyaç varken diğer okullarda görevlendirme yapılmayacaktır yazıyor.

  Şimdi valilik yazısını bekliyoruz. Geldikten sonra okulumdaki dersleri toplayacağım. benim 10 saat var 2 güne toplayıp bu okulda sadece derslere girip çıkacağım. Kalan süreyide 30 saate tamamlayacak şekilde Lisede devam edeceğim 3 gün. Tabi lisede derslere girmeyeceğiz, sadece etkileşimli tahta vs. konusunda yardımcı olup rehberlik edeceğiz.
  Bizleri toplantıya çağırıp bu şekilde adil uygulama yaptığı için il koordinatörümüz Hakan Mete hocama ve İl Eğitici Formatörümüz Gamze Sorgunlu'ya teşekkür ederim..
   
 3. goksirine

  goksirine Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Ocak 2008
  Mesajlar:
  180
  Beğeni:
  0
  demek oyleymis. bugun öğleye kadar dersim yok ama ben sabahın köründe okuldayım keske gelmeseymişim. gideyim sümerparkta takılayım bari gıcıklık değilmi. ne sinir yaaa. kac gündür bosu bosuna uğrasıyoruz!!!
   
 4. hgx2

  hgx2 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  878
  Beğeni:
  3
  :eek:
  yahu arkadaş sebebe bak liseleri tercih etmemişiz. kardeşim sen bana norm fazlasında kadromu liseye geçirmem için tercih hakkı tanıma, beni o okullara atama. ondan sonra görevlendirmeyle göndermeye çalış var mı arkadaş böyle bişey.
  Lanet olsun böyle düzene
   
 5. bbbbb

  bbbbb Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2009
  Mesajlar:
  534
  Beğeni:
  0
  ben görevlendirme de istememiştim, formatörlük de.. sadece dersime girip çıkıyorum.. okulda başka formatör de yok.. idareciler dışında kimseyle de muhatap olmuyorum bilgisayar hakkında...
   
 6. ayhankesicioglu

  ayhankesicioglu Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2009
  Mesajlar:
  120
  Beğeni:
  0
  yani fatih projesi yoksa biz de yokuz öyle mi! kadromuzun bulunduğu okulda bize ihtiyaç yokmu. herkes kadrosunun bulunduğu okulda görevlendirilmeli çünkü BT Rehberliğini sadece Fatih projesi okullarındakilere değil bütün öğretmenlere yapmalıyız. Kendi okullarımızında bize ihtiyacı var. Sayın hocam inşallah maduriyetinizi görüp en kısa sürede bir çözüm üretirler.
   
 7. beyazgolge

  beyazgolge Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.218
  Beğeni:
  6
  en mantıklısı bu zaten bende teşekkürlerimi iletiyorum
   
 8. brvysl

  brvysl Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  180
  Beğeni:
  0
  tepki koyalım ama kime?
   
 9. fat32man

  fat32man Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2009
  Mesajlar:
  297
  Beğeni:
  4
  Arkadaşlar kendi okulumuz varken neden başka okulda görev almak isteyelim ki. Madem FATİH projesi liselerden başlayacak önce öğretmen ihtiyacını karşılayın sonra projeye geçin böyle saçmalık olmaz.
   
 10. donmezas

  donmezas Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2007
  Mesajlar:
  175
  Beğeni:
  1
  3 yıldır norm fazlasıyım.Her sene okul değiştiriyorum.Liseleri tayin listesinde hiç görmedim.Şimdi liseleri tercih etmiyormuşuz diye görevlendirme yapmıyorlar.Yapmasınlar.İlkokul ve ortaokullarda her sınıfta bilgisayar ve projeksiyon var.Okullar kalabalık.Asıl buralarda görevlendirme yapılmalı.Bundan sonraki görevlendirmelerin hiç birinde liseleri yazmayacağım.Ne olursa olsun.Yeter artık
   
 11. donmezas

  donmezas Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2007
  Mesajlar:
  175
  Beğeni:
  1
  Ben zaten akşama kadar okulda bekleyenleri de anlamıyorum.Neden bekliyorsunuz ki.Görevlendirme talebimiz bile ne zaman alındı.Kıramıyorum idarecileri demeyin lütfen.Onlar bizim için ne yapıyorlar ki.Milli eğitime gidip görevlendirme yapın ihtiyacımız var diyorlar mı?Yeter artık ya buna kalıcı bir çözüm istiyorsak kararlı olun lütfen.
   
 12. mesenkurt

  mesenkurt Üye

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  8
  Beğeni:
  0
  Benim okulum ilkokul oldu. Hiç dersim yok. Tercihler alınırken liselere talep olmadığı ve ilkokul ve ortaokullara görevlendirme yapılmayacağı duyumu vardı. Bende liseleri yazdım ve görev aldım. durumdan memnun değilim ama durum bu
   
 13. tahtakama

  tahtakama Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  478
  Beğeni:
  13

  çok doğru aynen katılıyorum... idarecilerinizin sadece işleri düşünce tatlı dile başvurmasına kanmayın...

  BT Rehberliği için başvuru yaptıysanız bekleyeceksiniz, valilik oluru ve onay tarihine göre görevinize başlayacaksınız. Ben sene başından bari dersime girip çıkıyorum. Üzerimde bulunan belirli gün ve haftalar, nöbet, sınıf, kulüp görevlerini yürütüyorum... netice de bunlar benim görevlerim.

  Zaten 5-10 saat derse giriyorum ama yine de sabah 8 akşam 5 e kadar duran arkadaşlar ne kadar taviz verirseniz yarın o işler göreviniz olur çıkar.

  Bu fatih projesi ilkokullara ortaokullara gelene kadar liselerdeki projeler eskir zaten bu ülkede... Fatih sultan mehmet bile koca istanbulu bu projenin kurulmasından daha kısa sürede almıştır eminim
   
 14. BARAN38

  BARAN38 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  836
  Beğeni:
  4

  Cemal Tşk etmeyi de ihmal etmemişsin. Çekerek ilçesine atansaydın ne apardın merak ediyorum doğrusu :) Bende 30 ders saati yazısını İl memin sitesinde görünce tşk edecem ;)
   
 15. acer50

  acer50 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.224
  Beğeni:
  65
  burda da şu sorun çıkıyor, görevlendirilecek liseler belirlinirken öncelik bilgisayar öğretmeninde olmalı mı? (olmalı aslında) eğer sadece puana bakılırsa farklı branştan başvurana yarar. örneğin liseyi hem 10 yıllık bilgisayar öğretmeni, hem belgeli 20 yıllık tarih öğretmeni istedi, ikisininde kadrosu o lisede değil, kim görevlendirilecek?

  Dikkat: bakanlık yazısında BT rehberliğini bilgisayar öğretmeni yürütür gibi bir ibare vardı
   
 16. hgx2

  hgx2 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  878
  Beğeni:
  3
  arkadaşlar azönce bt20 ye mail attım ve hemen cevap geldi cevap aynen aşağıdaki gibidir.

  Sayın hocam şu anda görevlendirme listesi valilikten şu anda geldi hemen okullara gönderiyorum

  cevapta ayrıntı yok, hadi hayırlısı bakalım
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal