Denizli BT Rehber öğretmenlik görevlendirmesi

Kodla Büyü

dostumsun

Üye
Arkadaşlar Denizli merkezde bir ortaokulda ingilizce öğretmeni olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda BT Rehber öğretmeniyim. 1. dönem okulumda görev yaptım. 2. dönem ise görevlendirme yapılmadı. Şu şekilde; Denizli daha yeni büyük şehir olduğu için, merkez 2 ayrı ilçeye ayrıldı. Pamukkale ve Merkezefendi diye 2 ilçe. Ben merkezefendi ilçesinde bir ortaokulda çalışıyorum. 2. dönem görevlendirmelerinde merkezefendi ilçesinden hiçbir ortaokula rehber öğretmenlik görevlendirmesi yapılmadı. pamukkale ilçesinden ise bir kaç ortaokula görevlendirme yapıldı. Ayrıca milli eğitimde alınan bir kararla 18 saat üzeri dersi olan kimseye görevlendirme verilmeyeceği duyumunu aldım. bakanlığın gönderdiği görevlendirme yazısında böle bişey yok. bu usülsüzlük değil midir? pamukkale ilçesindeki ortaokullara görevlendirme yapılıp da merkez efendi ilçesinde hiçbir ortaokula görevlendirme yapılmaması da usülsüzlük değil midir? denizli milli eğitim kafasına göre görevlendirme yapmaktadır. bununla ilgili ne yapılabilir?

zaten 18 saat ve üzeri dersi olanları onaylamicaz diye karar almışlar. Bence böle bir karar alamazlar. Çünkü bakanlığın gönderdiği yazıda böle bişey yok.

Eğer bir ilçede orta okullara görevlendirme yapılmışsa diğer ilçede yapılmamışsa Fatih projesi kurulu okullar dolmamış demektir. Görevlendirme esaslarında vardı hocam ondan dolayı bu şekilde yapılmıştır.

18 saatten fazla dersi olanlara görevlendirme verilmediği için dolayısıyla liseler dolmamış. Durum böyleyken ortaokullara da görevlendirme yapılmamış. Bana usülsüz gelen 18 saatten fazla dersi olanlara görevlendirme verilmemesi ve böyle bir kararı milli eğitimin kendi başına almış olması. Bakanlığın gönderdiği yazıda böle bişeyden bahsetmiyor. Geçen dönem niye yapılmış o zaman bu görevlendirmeler onu sormak lazım.

Geri