denge tazminatını almayanlar..ek ödemeden faydalanabilirmi..

Kodla Büyü
Benim anladığım kadarıyla: - Kadroları Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfında yer alan personelden;
- Öğretmen kadrolarında bulunanlar (örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki öğretmen unvanlı kadrolardaki yöneticiler dâhil) 248 YTL zam alacak. Yalnız denge tazminatları kalkacak. Biz eğitici formatörler doğrudan maaşımıza 248 YTL zam olacak ben öğle anlıyorum....

benim anladığım daha önce zaten 136,85 YTL lik denge tazminatını alan öğretmen kadrosunda olanlardan bu para kesilecek devamında öğretmenlere yapılan Hesaplama da (8000+1500=9500* 0,051448 üzerinden yani 488.756 YTL üzerinden) %51 oranda yani 248 YTL civarı para ödenecek. bu net artışı 112 gibi bişey demek oluyor. sevindirici nokta ise E-Bitefocu arkadaşlardan şuan kesilen denge tazminatı sorun olmaktan artık tamamen çıkmış olacak çünkü bu para ek ödeme oluyor. daha önce denge tazminatının verilme sebebi ek ödeme olmaması idi. şimdi ek ödeme var denge gidiyor yerine "öğretmen" kadrosunda olan herkese görevlendirilmesi ne olursa olsun bu ek ödeme veriliyor...

248 ttl ek ödeme yapılacak fakat denge tazminatı kaldırılacak. denge tazminatı alanlar 248-136=112 ytl fala alacaklar. fakat dengetazminatları kesilenler 248 ytl alacak

bana kalırsa hiç bir şey alamayacağız

:?
(2) Birinci fıkra kapsamına giren personelden; her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler ile sosyal hizmet kuruluşlarında görev yapan öğretmenler hariç olmak üzere fiilen yapılmayan ders karşılığı ek ders ücretinden yararlananlara, bu Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 2 nci maddesi, 19/6/1979 tarihli ve 2252 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi, 16/4/2003 tarihli ve 4848 sayılı Kanunun 32 nci maddesinin üçüncü fıkrası, 1/5/2003 tarihli ve 4856 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin üçüncü fıkrası, 22/2/2005 tarihli ve 5302 sayılı Kanunun 63 üncü maddesi, 10/11/2005 tarihli ve 5431 sayılı Kanunun 25 inci maddesinin son fıkrasında öngörülen ödemelerden yararlananlar ile (Mülga ifade: 5793 sayılı kanun) ... kadro karşılığı sözleşmeli olarak istihdam edilenlere, bir kadroya açıktan, kurum içinden veya kurum dışından vekâlet ettirilenlere vekâlet edilen görev nedeniyle birinci fıkraya göre ödeme yapılmaz. Söz konusu ödemelerin ilgili mevzuatında yer alan hükümlere göre idari veya başka nedenlerle aylık veya dönemsel olarak ödenmemesi bu sürelerde birinci fıkraya göre ödeme yapılması sonucunu doğurmaz.

şu öğretmenler hariç olmak üzere yazısı beni umutlandırıyor :D fiilen yapılmayan ders karşılığı ek ders ücretinden yararlananlara yazısı beni bulutlandırıyor :cry:

ek ödeme ekders ücretini geçene kadar bu ödemeyi alamayacağız. Ekders geride kalırsa bu sefer sadece ek ödeme alınacak.
nostra hocam belki rüyanda alırsın :mrgreen:

oguz_efe' Alıntı:
ek ödeme ekders ücretini geçene kadar bu ödemeyi alamayacağız. Ekders geride kalırsa bu sefer sadece ek ödeme alınacak.
nostra hocam belki rüyanda alırsın :mrgreen:

bu işi bırakır öyle alırız :)

nosTRa' Alıntı:
bu işi bırakır öyle alırız :)
Biraz daha bekleyeceğim. Bakalım herhangi bir çalışma yapılacak mı? Bu 248 liralık fark sabit kalmayacak her ay az az artacak (4 yılın sonunda 977 lira) eğiticiliğin hiçbir espirisi kalmaz.

4- Kadroları Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfında yer alan personelden;
- Öğretmen kadrolarında bulunanlar (örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki öğretmen unvanlı kadrolardaki yöneticiler dâhil)

Arkadaşlar daha neyi tartışıyoruz anlamıyorum ki?

Okullar, halk eğitim merkezleri, RAM lar hatta Talim Terbiye örgün ve yaygın eğitim kurumu olarak kabul ettiği halde Eğitici arkadaşların görev yaptığı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri örgün veya yaygın eğitim kurumu sayılmıyor. Bundan dolayı eğitici arkadaşlar diğer öğretmenlerden 248 YTL eksik alacaklar.

her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler ile sosyal hizmet kuruluşlarında görev yapan öğretmenler hariç olmak üzere

predatorg' Alıntı:
Okullar, halk eğitim merkezleri, RAM lar hatta Talim Terbiye örgün ve yaygın eğitim kurumu olarak kabul ettiği halde Eğitici arkadaşların görev yaptığı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri örgün veya yaygın eğitim kurumu sayılmıyor. Bundan dolayı eğitici arkadaşlar diğer öğretmenlerden 248 YTL eksik alacaklar.

her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler ile sosyal hizmet kuruluşlarında görev yapan öğretmenler hariç olmak üzere

ne diyon hocam sen

hocam ağustos 15 itibari ile yani maaşı 15 inden 15ine düşünürsek sanırım fark verilebilir ....
3-5 güne belli olur o mesele ....

EK ödemeye alamazsak birçok eğitici arkadaş okul formatörlüğüne dönmeyi düşünüyor. Söz konusu olan 248 YTL az bir rakam değil.

ortada 1 şey var ama..herzmanki gibi herkes farklı yorumluyor. yani yine isteğe bağlı olarak değişecek bu ücret meselesi

muhtemelen haftaya yatar o zaman eğitici arkadaşlar alıp almadıklarını yazarsa ortaya çıkar. Ben eğitici olmak istememiştim amahala düşünüyorum iyimi ettim kötümü ettim eğer bu ücret verilmesze çok iyi etmiş olcam galiba

arkadaşlar bu ödeme gayet net şekilde kadrosu öğretmen olan tüm herkesi kapsıyor. ve bu ek ödeme alındığı için 2006 tarihinde ek ödeme alamayan personele verilen denge tazminatı olan 136 ytl gidiyor yerine 248YTL geliyor. burda kadrosu öğretmen olan farklı yerlerdeki herkesi yani ebitefoları da kapsıyor. isteğe göre bir mesele hiç yok.

Ben alınımıyacağını düşündüğüm için bugün itibariyle bıraktım kalanlara selam olsun. 248 YTL az para değil.

ebfo45' Alıntı:
Ben alınımıyacağını düşündüğüm için bugün itibariyle bıraktım kalanlara selam olsun. 248 YTL az para değil.
Bugün itibarı ile nasıl bırakabiliyorsunuz? Görevlendirme süresi 1 Ocak' a kadar değil mi? Görevlendirmeleri nasıl iptal ettirebiliyorsunuz?

valla bizimde istifa dilekçeleri hazır bir kenarda bekliyor. gün sayıyoruz okul formatörlüğüne döneriz heralde

15 eylül de herşey belli olur arkadaşlar canınızı sıkmayın.Ama kötü niyetli idareciler var oldukça bi bahane bulup verilmez deyip kesmeye devam ederler.

Geri