DENEYAP Teknik Değerlendirme Aşaması Sınavı

Kodla Büyü

eras63

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Deneyap yazılım alanında eğitmenlik görevi için dün başvuru yapmıştım olumlu bulunmuş yarın Kys sisteminden teknik değerlendirme aşaması için sınav yapılacağı mesajı geldi. Bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatırsa iyi olur. Teşekkürler

sanırım hiç bilgisi olan yok. veya bilgi vermek istemiyorlar. sınava gireceğiz ama ne tür sorularla karşılaşacağımız veya hangi konulardan sorumlu olduğumuz belli değil? önceden girmiş arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Bende robotik deyince girer iki dakikada halleder çıkarım diyordum. Sınavı yaparken Lego Mindstorm EV3 diye bir şey olduğunu,
Motorların A,B,C,D diye bağlandığını, Sensörlerin 1,2,3,4 diye bağlandığını falan öğrendim.

Artık bayağı bilgi sahibiyim. :cool::cool:

Ufaktan MicroPython 'da öğrendik. Bayağı bir şeyler öğrendik.

Sınava bende girdim. Sadece LEGO sorulması mantıklı olmamış. Daha önce aşinalığım vardı. Ancak böyle bir sınav bütün soruların LEGO dan çıkması yanlış. Robotik Kodlama deyince sadece LEGO mu var?

deneyap sınavında özellikle Deneyap Kartından ve arduino, mblock gibi konulardan da soru gelmesini beklerdim.Sadece Lego görünce ve 10 soru görünce şaşırdım.

Ayrıca ilk formdaki 10 sorudan sonra kaydet deyince zannettimki diğer bölüme geçecek.!!sevinmeye ramak kaldı dedim içimden :) (arduino, mblock, python..)!!!

Google Forms taki gibi bölüm bölüm hazırlanmış diye zannettim konu ve sorular..

Form düzeni ve konu içerik soru hatası olduğu aşikar:(

Lego su olmayan robotik yapamaz mı yani!!!

Süreç ne alemde arkadaşlar. Yüz yüze mülakat kısmına giren ve sonucu açıklanan oldu mu hiç.

3 hafta önce çevrim içi mülakata da girdim ama sonuçlar 1 hafta sonra açıklanacak demesine rağmen 3 hafta geçti.ses seda yok:(

DENEYAP ın bu eğitmenlik durumunu takvimde belirtilen tarihlerin ötesine sarkıtması biraz heyecanımı kırdı açıkçası.Kurumsal bir süreç bekliyordum daha çok..:(

DENEYAP ın bu eğitmenlik durumunu takvimde belirtilen tarihlerin ötesine sarkıtması biraz heyecanımı kırdı açıkçası.Kurumsal bir süreç bekliyordum daha çok..:(
Hocam ne kurumsallığı. Benimle mülakat yapan şahıs yolda yürürken mülakatı başlattı. Ben her halde odasına çıkacak diye beklerken adam arabasına binip araç sürerken mülakata devam etti. Ben saygımdan dolayı devam ettim ama içim içimi yedi mülakatı kapatıp çıkasım geldi.

sonuçlar açıklandı.seçilenlere hayırlı olsun, başarılar.

hocam akşama kadar bekleyin, kys de olumsuz yazmıyorsa sizin il açıklanmamış demektir. Kayseri de yeni geldi açıklama maili

Geri