denetim masasındaki klasör seçenekleri yok!

Kodla Büyü

adige

Aktif Üye
Okulda bir virüs ya da virüsler geziyor.Şu flashlara gelenleri,klasör seçeneklerinden gizli klasörleri ve korunan işletim sistemi dosyalarını gösterip siliyordum.Ama klasör seçeneklerini artık göremediğimi farkettim.Var mı bunu görmenin bir çaresi?.Her öğretmen flashında virüsle geliyor.Silinemiyordu bazıları.Bu yöntemi demişti geçen arkadaş,artık bunu da yapamaz oldum:(

Yok oradan da kallıyor seçenek.Pc de görünürde kalmadı klasör seçenekleri:(Hani şu regedit ayarlarından fln olur mu.Birşeyleri 0 veya 1 yapınca fln.

bence sen onu görünür yapacağım diye uğraşma..o oradan kalkacak kadar virüs girdiyse bilgisayara önce fdisk sonra format artık en sonda xp yi kur sen :(

Bu virüsler ağdan da gelir mi.Mis gibi kurduğum pc ye oldu bugün aynı sorun.Sinirimi bozdu.

Hocam aynı sorunla defalarca karşılaştım. Format atmaktan başka bir yolunu bulamadım. Virus gibi bir sorun olduğunu da sanmıyorum

üzgünüm ama gelir...açılması yeterli o dosyanın...sana galiba çok iş var..bir an önce başla bence...ama öğretmenleri uyarmalısın bu konuda yoksa bitmez bu dert...veya geri yükleme noktaları oluştur en azından bazen de olsa bir kolaylık olabilir...

alibek hocam bilgisayardan bilgisayara geçtiğini söylüyor...sanırım virüs bu, dediği şey...

Başlat->Çalıştır->gpedit.msc yazın ->Kullanıcı Yapılandırması->Yönetim Şablonları->Windows Bileşenleri->Windows Gezgini->"Klasör Seçenekleri öğesini Araçlar Menüsünden Kaldırırr" çift tıklayın ve "devre dışı" veya "yapılandırılmadı" yapın. ve Klasör Seçenekleri geri geldi.

Kolay Gelsin.

Geri