deneme sınavı kitapçığı

Kodla Büyü

pelsa

Aktif Üye
arkadaşlar okulumuzda öğrencileri için deneme sınavı kitapçığı yapmak istiyorum. Çıktı olarak A4 kağıdını yatay biçimde 2'ye böldüm. katladığımız zaman sayfa numaraları örneğin bir bölümde 2.sayfa iken diğer bölümünde de 20. sayfa olması lazım. umarım derdimi anlatabilmişimdir. bu konuda bilgisi olan varmı?

Yazıcı ayarlarından sol taraftann kitapcık seçeneği ile A4 sayfasını küçük kitapcık halinde cıkartabiliyorsun. Cıktıları ikiye katlayıncva ufak bir kitapcık oluyor. Modüller gibi.

arkadaşım bak ben 140 sayfalık bir metni çıkarttım. ama bunun kitap haline gelmesi için yazıcının ayarlarını kullanıdım Hp 1020 laserjet mi neydi. öncelikle baskı önizleme yaptım sonra yazdırma tercihlerinde yazıcını özelliklerine girdim. Orda el ile bastırma falan var valla cnvar gibi çıkarttı tavsiye ederim başka hiçbir programa vs gerek yok hpde oluyoo ama diğerleinde denemedim yani böylelikle 140 sayfa benim 140/4 sayfa oldu

HP 1020 için ayarlar:
Ctrl + P ye bastıktan sonra:
Özellikler >> Son İşlem >> Her İki Tarafa Yazdırma (El İle)
seçilir burada Kitapçık yazdırma "KAPALI" seçili olmalıdır.
Tamam'a ardından yine TAMAM'a basın.
Kitapçığın çıkış yönünü ve yazıcıya yerleştirme biçimini yazıcı size gösteriyor zaten.
Kolay gelsin.

Arkadaşlar okulda ortak sınav yapacağız. Kitapçık halinde hazırlayalım dedik. STS gibi olacak. Bunun için Bikomun Dersane otomasyon programını indirdim. Ama tam kullanım için kullanıcı kodları gerekiyor.

Başka kitapçık hazırlama programı biliyormusunuz?

hocam çok kolay

öncelikle sayfa sayısının 4 ve 4'ün katları olması lazım sayfa sayısını 4 ve 4'ün kaltları olarak ayarladıktan sonra örneğin 16 sayfalık bir deneme veya başka bir kitapçık hazırlayacaksanız ctrl+p yaptıktan sonra sayfa yazan yere 16,1,2,15,,14,3,4,13,12,5,6,11,10,7,8,9 yazıp her kağıt için iki sayfa seçeneğini tıkladıktan sonra arkalı önlü seçeneğini işaretleyip yazdırın ve ikiye katlayın. 12 sayfa için 12,1,2,11,10,3,4,9,8,5,6,7 20sayfa için 20,1,2,19,18,3,4,17,16,5,6,15,14,7,8,13,12,9,10,11 hocam mantığını anlamışsındır umarım

Arkadaşlar okulda ortak sınav yapacağız. Kitapçık halinde hazırlayacağız. Bunun için daha önce hazır program kullananlar varmış. Ben elektroy'un bir programını indirdim. Ama beğenmedim. Aklıma Indesign geldi ama onda da soruları Word'den kopyalarken formüllerde problem çıkıyor. Bir fikir veren olursa sevinirim.

Arkadaşlar okulda ortak sınav yapacağız. Kitapçık halinde hazırlayacağız. Bunun için daha önce hazır program kullananlar varmış. Ben elektroy'un bir programını indirdim. Ama beğenmedim. Aklıma Indesign geldi ama onda da soruları Word'den kopyalarken formüllerde problem çıkıyor. Bir fikir veren olursa sevinirim.

Re: hocam çok kolay

20mercan20' Alıntı:
öncelikle sayfa sayısının 4 ve 4'ün katları olması lazım sayfa sayısını 4 ve 4'ün kaltları olarak ayarladıktan sonra örneğin 16 sayfalık bir deneme veya başka bir kitapçık hazırlayacaksanız ctrl+p yaptıktan sonra sayfa yazan yere 16,1,2,15,,14,3,4,13,12,5,6,11,10,7,8,9 yazıp her kağıt için iki sayfa seçeneğini tıkladıktan sonra arkalı önlü seçeneğini işaretleyip yazdırın ve ikiye katlayın. 12 sayfa için 12,1,2,11,10,3,4,9,8,5,6,7 20sayfa için 20,1,2,19,18,3,4,17,16,5,6,15,14,7,8,13,12,9,10,11 hocam mantığını anlamışsındır umarım

hocam ben de bu şeklde yapıyrom kitapçık basımını hatta şu anda davetiye basıyorum bu şeklde 1 kere mantığı çözün sonrası kolay

bilgogrt61' Alıntı:

hocam Elektroy'un programı gayet kullanışlı, kendi sorularınızı keserek programın içine alabiliyor,
istediğiniz kitapçığı word ortamına aktarabiliyor....
ve program ücretsiz olarak kullanılabiliyor...
ilgilenenler www.elektroy.com adresinden programı indirebilirler...

Geri