Deneme Sınavı İstatistikleri

Kodla Büyü

mcö

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar, lisede görev yapmaktayım. İlçe genelinde yapılan deneme sınavlarına dair istatistiki veriler kurumumuzdan istendi. Bir taslak gönderilmiş ama ortaokul dersleri ve puanlaması mevcut. Elinde liseye yani AYT ve TYT ye yönelik bir istatistiki veri girebileceğimiz excel çalışması olan var mı acaba?
Ortaokul için olanı buraya yüklüyorum. Kullanmak isteyenler indirebilir.

Ekli dosyalar

• Deneme Sınavları İstatistik.rar
    114.6 KB · Görüntüleme: 137
Hocam bu deneme sınavı ortaokul istatistikleri belgesini siz mi hazırladınız. Bir sorum olacak bizde (ortaokul) öğrencilere deneme yapıyoruz. Puanları LGS sistemine göre hesaplamak istiyoruz excelde yapamadık yardımcı olabilecek biri var mıdır?

Puanları LGS sistemine göre hesaplamak istiyoruz excelde yapamadık yardımcı olabilecek biri var mıdır?
Yapılabilir. Ortalama ve standart sapma verileri tamamen sınava aldığımız öğrenciler baz alınarak mı hesaplanacak yoksa geçmiş sınav verileri mi baz alınacak? Meb geçmiş sınav verilerini yayımladı mı bilmiyorum. Örnek bir excel dosyası tasarladıysanız formül kısmına bakabilirim. Ayrıca meb tarafından yayımlanan kılavuz linki var mı puanların hesaplama işlemini anlatan.

Yapılabilir. Ortalama ve standart sapma verileri tamamen sınava aldığımız öğrenciler baz alınarak mı hesaplanacak yoksa geçmiş sınav verileri mi baz alınacak? Meb geçmiş sınav verilerini yayımladı mı bilmiyorum. Örnek bir excel dosyası tasarladıysanız formül kısmına bakabilirim. Ayrıca meb tarafından yayımlanan kılavuz linki var mı puanların hesaplama işlemini anlatan.
hocam özelden mesajla dosyayı yolluyorum bakın.

hocam özelden mesajla dosyayı yolluyorum bakın.
En küçük toplam ağırlıklı standart puan (TASP) ve en büyük toplam ağırlıklı standart puan (TASP) kesin olarak bilinemediği için sonuca ulaşamıyoruz.
Netteki haberlere göre sınav 1. si tüm sorulara doğru cevap vermiş. Buna göre en büyük toplam ağırlıklı standart puan (TASP) bilinebilir. Bu bilgi doğru kabul edilirse, birkaç öğrencinin sınav sonuç belgesine bakarak en küçük toplam ağırlıklı standart puan (TASP) ı bulmak için çalışma yapılabilir. Bulunabilirse puanlar tam olarak hesaplanabilir.

Düzenleme :
En büyük toplam ağırlıklı standart puan için tüm sorulara doğru cevap verildiği;
en küçük toplam ağırlıklı standart puan için tüm soruların boş bırakıldığı
varsayımına göre hazırlamış olduğum "Lgs Puan Hesaplama" Excel çalışmasını inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Lgs Puan Hesaplama.rar
    9.1 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Geri