Delphi Proje Yardım - Delphici Arkadaşlar

Kodla Büyü

wertyu6

Süper Üye
Süper Üye
Değerli arkadaşlar, delphide yapmaya çalıştığım projede takıldığım noktalar var ve ne yaptıysam aşamadım.
Ekteki proje konusunda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Yeni Klasör.rar
    325 KB · Görüntüleme: 28
en azından alış-satış toplamına yardım etseniz?

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    254.3 KB · Görüntüleme: 2,036
Hocam tam hatırlamamakla birlikte iki tane sql bağlantı oluşturuyorduk ve onun içine SELECT SUM (alis) FROM tablonuz ve SELECT SUM (satış) FROM sepet sonra bunları edit'le ilişlendireceksiniz... Dediğim gibi tam hatırlamıyorum...

Kolay gelsin...

hocam sanırım TQuery ile.. Onu databişeye bağlayıp, data bilmem neyi de edite veya orada neyin içinde göstereceksen ona bağlayacağız diye hatırlıyorum...

Öyle üçlü bir yapıydı...

daha önce de yazdığım gibi, zaten kayıtları çekmişsiniz. query bileşeni kullanacaksınız orası kesin.daha sonra arama metni yazan kutunun onchange olayına
select * from ........ where urun=textbox1.text gibi... daha sonra "query1.fields[x].asdouble" ifadesini for döngüsüyle kayıt sayısı kadar döndürün(query1.recordcount) ve döngüde toplamları hesaplatın.
kolay gelsin

Hocam istediklerinizi yaptım. bir buton altında toplattım ben siz nerede toplamasını istiyorsanız oraya ekleyebilirsiniz kodu. birde formcreate olayına bir kod yazdım o kod ile projenizi herhangi bir bilgisayarda veritabanı ayarlaması yapmadan çalıştırabilirsiniz.
kolay gelsin

Ekli dosyalar

• Yeni Klasör.rar
    563.1 KB · Görüntüleme: 39
Geri