delphi - php çeviri sitesi için hangisi iyi olur? Hız sorunu

Kodla Büyü

muallimim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
www.chewiry.com adresini aldım. Orası için bir tane çeviri programı yazacağım inşallah. ( Örnek: freetranslation.com)

Giren kişi istediği sayfanın adresini yazacak ve sayfa yapısı (renkler, resimler vs) değişmeden sayfa gelecek inşallah.

Siz olsanız siteyi nasıl yaparsınız? PHP mi, Delphi mi? Sanırım Delphi çok daha hızlı olur ama veritabanı vs. ile çalışmak için de php uygun. MYSQL uyumluluğu ve fonksiyon bolluğu var. Birde php biraz daha üst seviyeli olduğu için geliştirme süreci daha az olur gibime geliyor. Ama nihayetinde script, yani hız sorunu düşündürüyor beni. Siteye yüklenme olursa kaldıramayabilir diye düşünüyorum.Delphi deki program 5 saniyede çevirirse php belki 2 katı sürer (mi acaba?) Program en az 50000 satır tutar tabiki. Üstelik sürekli geliştirlilmesi ve hataların düzeltilmesi gerekir. Kodların yönetilebilirliği ve okunabilirliği açısından ise php avantajlı olur gibime geliyor.(üst düzey olduğu için) Kafam karıştı kısacası. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

server sizinse delphi ile web application yazarak kullanabilirsiniz hocam. ama paylaşmlı hostinglerde bu imkanı bulamayabilirsiniz. O yüzden php daha uygun bir seçenek. ayrıca hangi dille yazarsanız yazın sonuçta sistem kodlarınıza göre verimli çalışacaktır. Aralarında saniye hesabını yapmak için çok erken olduğu düşüncesindeyim.

Genel olarak baktığımızda proje konudu çok ağır. Hala birçok dil arasında düzgün çeviri yapılamıyor. Proje ile uğraşırken pek çok yeni bilgi kazanacağınızı düşünüyorum. Gelişim sürecinden bizleri de haberdar ederseniz sevinirim.

Geri