dell mi? samsung mu?

Kodla Büyü

m.arslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocam hemen hemen aynı özelliklere sahip 2 bilgisayardan sizce dell mi daha iyi samsung mu? bir öğretmen arkadaş soruyor dayanıklılık kalite şıklık vs yorumlarınızı yazarsanız sevinirim arkadaşlar hepinize şimdiden teşekkürler acil

Samsungların daha şık bir tasarımı var, ayrıca kendim kullandığım için biliyorum fazla ısınmayan bilgisayarlar. Kasalarının da sağlam olduğunu düşünüyorum. Özellikler aynıysa, tercihim muhtemelen samsung olurdu.

Dell garanti bitmemişse,evinize gelip onarım yapıp gidiyor.Kargo,1 ay teknik servisin peşinde koşturmalar falan yok.Bu da epey avantajlı bence

Hemen hemen ikiside aynı kaliteye sahip. Görüntülerine baksın hangisi hoşuna gidiyorsa onu alsın.
Samsung Atheros Wireless kart kullanıyor. DELL ise Realtek wireless kartı kullanıyor. Yani DELL in çekim kuvveti daha yüksektir bağlantılarda sorun yaşamaz.
Aradaki tek fark bu diyebilirim. :)

her ikisinide çok kullandım ikiside fan sesi baya rahatsız ediyor... bence labtop alacaksan acer... ısınma yok denecek kadar az ve fan sesi hiç duymassın

bote2002' Alıntı:
her ikisinide çok kullandım ikiside fan sesi baya rahatsız ediyor... bence labtop alacaksan acer... ısınma yok denecek kadar az ve fan sesi hiç duymassın
Yanlış biliyorsunuz hocam. Yeni nesil işlemciler çok zorlanmadığından zaten ısınma sorunları olmaz. Samsung laptopu 3 senedir kullanıyorum ne ısınma nede fan sesi. Haa çok yoğun çalıştığında tabi ısınmada oluyor fan seside buda normaldir.
Yeni nesil işlemcili bilgisayarlarda çok zorlandığında onlarda ellebette ısınacak ve fan seside olacaktır.

Eğer büyük boyutlu bir rar dosyasını açıyorsanız.
Bir videoyu encode ediyorsanız.
Adobe yazılımlarını ve diğer grafik yazılımlarını kullanıyorsanız.
Eğer 3 boyutlu oyunlar oynuyorsanız.
Tüm bilgisayarlar ısınır ve fan sesi olur buda normaldir. Benim gözlediğim tüm Acer laptoplarda ısınma ve fan sesine şahit oldum. Eğer yeni geliştirdikleri modellerde farklı bir önlem aldılarsa bilemiyorum. :)

dell bilgisayarlar kasa olarak çok sağlam, teknik servisleri çok iyi ama performansları biraz yavaş :)

sadece samsung.bilgisayar dell in işidir diye birşey yok.eskide kaldı onlar.eskidende telefon deyince nokia anlaşılırdı.şimdi...

algoritmax' Alıntı:
Samsung vestel gibi sirf laptop pazarindan pay almak icin ortaya cikmistir. Arada ucurum var.
Yok be hocam. Tamam DELL kalitesini bende savunuyorum ama samsungta kötü değil. Benim laptop 3 seneyi geçti 7/24 açıktır. Şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı bir de çocuk var defalarca yere çaldı buna rahmen çalışmaya devam ediyor. :)

Hocam samsungları da beğenirim fakat kesinlikle dell, tartışmaya dahi gerek yok...

Acer, Datron, casper seni çok üzer.
Dell ve Samsung arasında hangisi bütçene uygunsa o derim. Çok bi fark yok. Ama illa fark arıyorsan DELL bi gömlek üstün bir modeldir.
Toyota ile Ford arasındaki fark gibi :)

hasari' Alıntı:
algoritmax' Alıntı:
Samsung vestel gibi sirf laptop pazarindan pay almak icin ortaya cikmistir. Arada ucurum var.
Yok be hocam. Tamam DELL kalitesini bende savunuyorum ama samsungta kötü değil. Benim laptop 3 seneyi geçti 7/24 açıktır. Şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı bir de çocuk var defalarca yere çaldı buna rahmen çalışmaya devam ediyor. :)

hocam sağlamlığına tabiki lafımız yok. sonuçta samsung. ama dell sadece bu işleri yapıyor tüm ar-ge gücünü bu işlere ayırıyor arada çok fark var bence. bakın sağlamlık, ısınmama, ses yapmama olarak değil sırf argesi bile dell'i bir adım öne çıkarıyor bana göre. ayrıca dell ibm ve hp'yi koltuğundan eden bir firmadır. kaliteli içeriği cazip fiyata sunar. nazar degmesin ben de 6. yılımdayım bilgisayarımla. 6 yılda neler geçti başından tahmin edersiniz az çok :)

5 yıllık bir samsungum var banamısın demiyor aynı özellikte 2 toshiba harcadı arkadaş ısınma yoktu son dönemde çok tozlandığı için ısınıyor ama tavsiye ederim

Bir ingiliz atasözü der ki;
Benzin alacaksan SHELL'den,
Akıl alacaksan KEL'den,
Bilgisayar alacaksan DELL'den alacaksın...

bende dell diyen arkadaşlara şaşırıyorum toshiba yada vaio ile karıştırıyorlar sanırım mercedes yaptınız mübarek eşimde vardı garantisi dolmadan kanser etti makina, batarya bitti, çalışırken üzerinde çay demlenecek kadar yanıyordu yanında benim toshiba sadece ılık oluyordu garanti belgesini kaybettiği için eşim sattım kurtuldum. herşeyi geçtim arkadaşlar bazen alıp getiriyorlar format için sitesine bakıyorum dellin sadece win7 64 bit driver var adam resmen zorluyor kullanıcısını sırf bu sebepten bile samsung alırım adam xp driverini bile veriyo sitesinde bataryasından bahsetmiyorum bile merak edenler azcık araştırsın

QML' Alıntı:
Dell garanti bitmemişse,evinize gelip onarım yapıp gidiyor.Kargo,1 ay teknik servisin peşinde koşturmalar falan yok.Bu da epey avantajlı bence
kesinlikle katılıyorum bencede dell ben kullanıyorum çok memnunum

Bende DELL'ciyim hocam, hız DELLisi...

Samsunga lafım yok ama Sony yada macbook alacak kadar paranız yoksa da DELL varken sağa sola bakmayın hocam...

Geri