Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Dell Marka Bilgisayarlarda Bad PBR Signature hatası!!!

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında muratdeniz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. muratdeniz

muratdeniz Üye

Arkadaşlar okuldaki dell bilgsayarlardan biri bad pbr signature diye bir hata verdi.Recovery işlemi uyguladım ancak işe yaramadı.Lütfen yardımmm.

2. Hacker

Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

hdd nizin sektör hatası olabilir. Hdd nize Fdisk ve scandisk uygulayın.

hata mesajını nerede hangi aşamada ne yaparken aldınız bilgi verirseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz.

3. muratdeniz

muratdeniz Üye

Hocam sistem boot olmadan direkt bu mesajı veriyor.Recovery işe yaramayınca son çare olarak formatlayıp xp yi tekrar yükledim.Bunu yapmadan önce xp cd si ile onarım yapayım dedim onu bile yemedi.Sanırım.Hdd de bir sorun oluşmuştu.Ama format + kurulum sanırım işe yaradı.Şu anda son 15 dakika içinde.İnşallah bunada sonra aksilik etmez.İlginize teşekkürler. :)

4. muratdeniz

muratdeniz Üye

Hocam sistem boot olmadan direkt bu mesajı veriyor.Recovery işe yaramayınca son çare olarak formatlayıp xp yi tekrar yükledim.Bunu yapmadan önce xp cd si ile onarım yapayım dedim onu bile yemedi.Sanırım.Hdd de bir sorun oluşmuştu.Ama format + kurulum sanırım işe yaradı.Şu anda son 15 dakika içinde.İnşallah bunada sonra aksilik etmez.İlginize teşekkürler. :)

5. nisanur

nisanur Üye

pbr hatası..

murat hocam bende okuldaki bilgisayarda aynı sorunla karşılaştım.format atamıyorum.çünkü çok önemli bilgiler var ve bilgilerin gitmemesi gerekiyo.güvenli kipte başlatmayı denedim, olmadı.bios ayarlarını değiştirdim ama malesef bi sonuca ulaşamadım.başka bi yöntem biliyomusunuz?yardım ederseniz çook sevinirim. :(

şimdiden teşekkürler...

6. satiye

satiye Üye

arkadaşlar merhaba bizim öğretmenler odasında bil. hata var.şöyleki kasa dell, ekran vestel.ekrana elektirk gelmesine rağmen açılmıyo yani ekran siyah duruyo. napabilirim.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal