Dell Marka Bilgisayarlarda Bad PBR Signature hatası!!!

Kodla Büyü

muratdeniz

Üye
Arkadaşlar okuldaki dell bilgsayarlardan biri bad pbr signature diye bir hata verdi.Recovery işlemi uyguladım ancak işe yaramadı.Lütfen yardımmm.

hdd nizin sektör hatası olabilir. Hdd nize Fdisk ve scandisk uygulayın.

hata mesajını nerede hangi aşamada ne yaparken aldınız bilgi verirseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Hocam sistem boot olmadan direkt bu mesajı veriyor.Recovery işe yaramayınca son çare olarak formatlayıp xp yi tekrar yükledim.Bunu yapmadan önce xp cd si ile onarım yapayım dedim onu bile yemedi.Sanırım.Hdd de bir sorun oluşmuştu.Ama format + kurulum sanırım işe yaradı.Şu anda son 15 dakika içinde.İnşallah bunada sonra aksilik etmez.İlginize teşekkürler. :)

Hocam sistem boot olmadan direkt bu mesajı veriyor.Recovery işe yaramayınca son çare olarak formatlayıp xp yi tekrar yükledim.Bunu yapmadan önce xp cd si ile onarım yapayım dedim onu bile yemedi.Sanırım.Hdd de bir sorun oluşmuştu.Ama format + kurulum sanırım işe yaradı.Şu anda son 15 dakika içinde.İnşallah bunada sonra aksilik etmez.İlginize teşekkürler. :)

pbr hatası..

murat hocam bende okuldaki bilgisayarda aynı sorunla karşılaştım.format atamıyorum.çünkü çok önemli bilgiler var ve bilgilerin gitmemesi gerekiyo.güvenli kipte başlatmayı denedim, olmadı.bios ayarlarını değiştirdim ama malesef bi sonuca ulaşamadım.başka bi yöntem biliyomusunuz?yardım ederseniz çook sevinirim. :(

şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar merhaba bizim öğretmenler odasında bil. hata var.şöyleki kasa dell, ekran vestel.ekrana elektirk gelmesine rağmen açılmıyo yani ekran siyah duruyo. napabilirim.

Geri