Dell 2350 ( Okul bilgisayarı) Format Konusunda Lütfen Yardım

Kodla Büyü

mzd60

Üye
Merhabalar,
Ben Türkçe öğretmeniyim ama köy okulunda olduğum için ve bilişimcimiz olmadığı için bilişim dersleri bana kaldı :( ve gerçekten dışarıdan oyun oynatmaktan ibaret görenlere inat ne kadar zor bir ders olduğunu anladım yakınen.
Sınıfımdaki dell bilgisayara format atayım dedim demez olaydım olmuyor bir türlü projeksiyondan ders de işleyemiyorum.
http://www.egitimhane.com/okuldaki-bilg ... 056-0.html buradaki adımları uygularken " Error 1802 occorued while running the script" diye hata veriyor. Bazen birinci cd de bazen de ikinci cd de bu hatayı alıyorum. Ok dediğim zaman cd yi çıkarıp boot etmem isteniyo sanırım. en son da 0 active partions diye yazı çıkıyo öyle kalıyor.
Ne yapmam lazım lütfen yardım edin. :?

Muhtemelen CD'ler çok kirlendiği ya da çizildiği için okuma hatası veriyor dolayısıyla da işlem yapan programlar vs. yapması gerekeni yapmıyorlar.
En son çıkan hatada da sabit disk bölünme işlemindeki sıkıntıdan dolayı, aktif bölüm yok şeklinde hata veriyor.
Anlayacağınız elinizdeki imajlar CD'leri sanırım miadını doldurmuş. Bu CD'leri kullanmak yerine isterseniz bir XP kurulum CD'si bulup, onunla işletim sistemini yeniden kurmayı deneyin.

başka bir tane vardı da ondan da beceremedim yarın tekrar uğraşıyım bakalım. Beni format konusunda yönlendirecek sayfa paylaşım biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.

Geri