DEEPFREEZE simge gözükmüyor

Kodla Büyü

mftsamsun

Üye
vestel pc nin image ni aldıktan sonra deepfreze 5.20 yükledim fakat altta saaatin yanında simgesi gözükmüyor, sift+ctrl+alt+f6 yapıyorum oda olmuyor, yeniden yüklemek istiyorum önce programı pasif ypmalısın diyor, çözüm varmı acaba

Aynı sorun aidata bilisayarlarda da var. simge yok , Shift + Ctrl + F6 ile açılmıyor ve ayrıca Harddiski de korumuyor. Kaldıramıyorum da.

Yardımcı olursanız seviiriz.

hocam deepfreezede sorun olmuşmuş bendede aynı sorun olmustu bir pc de.ben onu önce formatladım sonra ghost attım.sonra tekrar depfreeze kurdum şuan sorunsuz çalışıyor...

deep freeze tamamen kaldırmakla ilgili bir yazı okumuştum bi yerde , bakayım bulabilirsem eklerim

Bir başka başlıkta osmanly adlı üye şöyle bir çözüm önermiş:
"arkadaşlar bunlarla uğraşmanıza gerek yok. benim başıma çok gelmiştir bu sorun ve her defasında hallettim aynı yöntemle ve çok basit program gerektirmez.iconun gözükmemesi çalışan uygulamaklarla olan bi çakışmadan kaynaklanıyor. yapmanız gereken şey başlat çalıştırdan msconfig diyip başlangıç a gelmeniz. ve ordan tümünü devre dışı bırak diyoruz.(korkmayın şu anda deepfireeze etkin resetllendiğinde düzelecektir.) ve başlatmadan çık diyoruz. sonra oturumu kapatıp yeniden açıyoruz.resetlemiyoruz sadece oturumu kapatıp açıyoruz . ve burada deepfireze pasif bırakılabiliyor.kaldırmakta bundan sonra oluyor zaten. inş. faydalı olacaktır. ben hep böyle yapıyorum ve her defasında başarıyorum.

Hocam bende aynı sorun vardı. Ekteki Deep Freeze sürümünü yükleyince sorun giderildi.

Şuan canavar gibi bilgisayarlar. Umarım sizinde işinizii görür.

Re:

miraz' Alıntı:
Hocam bende aynı sorun vardı. Ekteki Deep Freeze sürümünü yükleyince sorun giderildi.

Şuan canavar gibi bilgisayarlar. Umarım sizinde işinizii görür.

Sayın hocam eklemiş olduğunuz programı avast casus yazılım olarak görüyor.

mftsamsun' Alıntı:
vestel pc nin image ni aldıktan sonra deepfreze 5.20 yükledim fakat altta saaatin yanında simgesi gözükmüyor, sift+ctrl+alt+f6 yapıyorum oda olmuyor, yeniden yüklemek istiyorum önce programı pasif ypmalısın diyor, çözüm varmı acaba

evet arkadaşlar size bu illet programdan kurtulmanın yolunu söyleyeceğim benim başıma geldi ve herşeyi denedim ama olmadı sonunda bu yöntemi denedim işe yarıyo öncelikle çeşitli çözüm yontemleri var biostan saati geri almak falan ama bu yöntemler sadece belli bir deep freezenin eski sürümlerinde işe yarıyo bendeki deep freze 7.00 dı bunlar işe yaramadı zaten win 8 formatlı bir bilgisayarda istediğiniz kadar tarihi geriye alın işe yaramıyor sistem otomatikmen en son güncelleme yaptığı tarihi veriyo anlayacağınız bize her sürümünde de işe yarayan bi yöntem lazım eğer deep freezenizin simgesi bildirim alanında gözükmüyorsa burada iki kesin çözümden söz edebiliriz

1-) harddiskinizi çıkarıp başka bir bilgisayara ikinci harddisk olarak takıp deep freezenin dosyalarını silin (deep freeze 7.00 için dosya konumu 'c:/program files/faronics' dir bunu bulup silin
eğer bununla uğraşmak istemiyorsanız ikinci yöntemi yani daha kolay olan yöntemi seçin

2-) pc nizi 'mini xp' veya pardu veya win 7 nin cd den açılabilen kurtarma cdsi ile açın gene deep freezenin dosyalarını bulup buradan silebilirsiniz deep freezenin değişik versiyonlarında konum farklı olabilir ancak büyük ihtimal
'c:/program files/faronics' dir bunu bulup silin

bu yöntemlerin ikisinden sonrada pcyi yeniden başlatın normal olarak açılsın artık deep freeze pasif yada deep freeze diye bişey yok ama regedit ayarları halen duruyor bunu içinde deep freezeyi kurduğunuz setup dosyasını açın ve zaten install yerine uninstall seçeneğini görürsünüz kaldırın ve sonsuza kadar mutlu yaşayın :D

deltausam' Alıntı:
mftsamsun' Alıntı:

evet arkadaşlar size bu illet programdan kurtulmanın yolunu söyleyeceğim benim başıma geldi ve herşeyi denedim ama olmadı sonunda bu yöntemi denedim işe yarıyo öncelikle çeşitli çözüm yontemleri var biostan saati geri almak falan ama bu yöntemler sadece belli bir deep freezenin eski sürümlerinde işe yarıyo bendeki deep freze 7.00 dı bunlar işe yaramadı zaten win 8 formatlı bir bilgisayarda istediğiniz kadar tarihi geriye alın işe yaramıyor sistem otomatikmen en son güncelleme yaptığı tarihi veriyo anlayacağınız bize her sürümünde de işe yarayan bi yöntem lazım eğer deep freezenizin simgesi bildirim alanında gözükmüyorsa burada iki kesin çözümden söz edebiliriz

1-) harddiskinizi çıkarıp başka bir bilgisayara ikinci harddisk olarak takıp deep freezenin dosyalarını silin (deep freeze 7.00 için dosya konumu 'c:/program files/faronics' dir bunu bulup silin
eğer bununla uğraşmak istemiyorsanız ikinci yöntemi yani daha kolay olan yöntemi seçin

2-) pc nizi 'mini xp' veya pardu veya win 7 nin cd den açılabilen kurtarma cdsi ile açın gene deep freezenin dosyalarını bulup buradan silebilirsiniz deep freezenin değişik versiyonlarında konum farklı olabilir ancak büyük ihtimal
'c:/program files/faronics' dir bunu bulup silin

bu yöntemlerin ikisinden sonrada pcyi yeniden başlatın normal olarak açılsın artık deep freeze pasif yada deep freeze diye bişey yok ama regedit ayarları halen duruyor bunu içinde deep freezeyi kurduğunuz setup dosyasını açın ve zaten install yerine uninstall seçeneğini görürsünüz kaldırın ve sonsuza kadar mutlu yaşayın :D

Acaba sorun çözüldü mü arkadaşlar aynı sorun bugün bende de var. sabahtan akşama kadar uğraştım yine olmadı. Yarın bütün llaba format attırmayın yardım edin lütfen:)

merhaba arkadaşlar,
aynı sorun ben de de ildu ilkinde deep firizi yeniden kurmak isteyince eskisini siliyor kurtuluyorduk
ancak ikinci kez aynı hatayı yaptım deep firizi kurdum sadece c yi korusun dedim tüm hdd leri korudu silmek istedim her yolu denedim olmadı az daha pc yi formatlıyordum ki şu yolla çözdüm
pc yi f8 yaparak güvenli modda açtım zaten açılınca dep firiz kendi geliyor önce pasif ettim pc yi kapattım normal açtım ve yeni dep firiz kurmak istedim o zaman unintals dedi ve sildim
kolay gelsin

Bazen donanımsal sorunlardan dolayıda deepfree simgesi gizleniyor. Bende f klavye yüklü bilg. format attım sonra deepfreeze kurdum sorun yok ama q klavye takınca birden deepfreeze simgesi kayboldu klavyeyi çıkarınca simge tekrar görünür hale geldi. bende bu işlem işe yaradı birde bu yöntemi deneyin. LAb ta malum f-q klavye karışıktır. bundan kaynaklı olabilir.

arkadaşlar yukarıda söylediğim çözüm yolu kesindir bu sadece yapabilmeniz ile ilgili...

Çözüm istiyorsanız söylediklerimi harfi harfine yapmalısınız
Zor değil sadece maddeleri sırasıyla yapın
Çok değil size bir mini xp cd si lazım (format atmayacağız)

1) https://cloud.mail.ru/public/8dd434e67835/WXP_TR.rar buradan WXP_TR.rar (232MB) dosyasını indirecez (site rus sitesidir indir butonunu bulamazsanız sayfayı türkçeye çevirebilirsiniz )

2) içindeki WXP_TR.iso doyasını bir klasöre çıkartın

3) https://yadi.sk/d/DIt9DxcIhb95D buradan burniso.rar (232KB) doyasını indirin

4) içindeki burniso.exe programını WXP_TR.iso dosyasını çıkardığınız klasöre çıkarın

5) Boş bir CD alın ve CD sürücünüze yerleştirin

6) Rardan çıkardığınız burniso.exe programını açın (programda WXP_TR.iso dosyası otomatikman seçilecektir aynı zamanda boş cd nizide otomatikman seçmiş olmalıdır eğer seçilmemişse elle seçin)

7) Yazdırmaya başlayın (Burn)

CD miz Mini XP CD sidir ve türkçedir

8) Şimdi bilgisayarınıza cd yi yerleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın

9) Bilgisayar açılırken bir tuşa basmanızı isteyecektir bir tuşa basın - eğer istemez ise boot menüsünden cd yürütücünüzü seçin (boot menüsünü açmak için bilgisayar yeniden başlatıldığında önünüze boot menüsü gelene kadar ESC tuşuna basın bazı bilgisayarlarda bu tuş farklı olabilir)

CD nin açılması 15dk sürse dahi bilgisayarı kapatmayın açılacaktır

10) açıldıktan sonra faronics klasörünü bulup silin (genelde C:/program files/faronics)

11) cd yi bilgisayarınızdan çıkarın ve yeniden başlatın

deep freezenin yok olduğunu göreceksiniz

regedit ayarlarınıda silmek isterseniz setup dosyasını çalıştırın ve uninstall deyin pc tamamen kurtulacaktır bu illetten

Lütfen söylediklerimi harfi harfine yapmadıysanız olmadığını iddia etmeyin çünkü bu yöntem ile 18 bilgisayarı kurtardım bu illetten

bu yazıyı internette arayıpda bulamayanlar için (bkz ben) yazıyorum bi çok sitede yazdım zaten kullanıcı adına bakarsanız aynıdır tamamı

Geri