DeepFreeze li Makinenin Yedeğini Sorunsuz Yükledim

Kodla Büyü

xorcistforyou

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Daha önceden bende olmaz dediğim yöntemi başarıyla lab'daki diğer bilgisayarlara yükledim.

Acronisle oluşturduğum boot cd ile bilgisayarı açtım.
Buradaki back up alma seçeneğini kullanarak HDD'deki tüm partitionları seçerek yedeğini ağ üzerinden ana bilgisayara yükledim.
Sonra diğer bilgisayarları boot cd ile açıp ağ üzerinden diğer bilgisayarlara deepfreeze li olarak yükledim.

denemelerde yaptım yavaşlama yada deepfreeze'in açılmama gibi sorunu olmadı. programlar sorunsuz şekilde çalıştı.

deepfreeze'i thawed yaparak bilg adı, kullanıcı adı, sabit ip değişimi yapıp kapattım.

Deepfreeze kurulu olarak imaj almadım daha önce, aslında denemedim bile.
Imaj alacağım bilgisayarda tüm işlerimi hallettikten sonra deepfreeze programının kurulum dosyasını C:\windows'a kopyalarım. Imajı alıp, dağıttıktan sonra gerekli bilgisayar adı, IP vs. gibi ayarları yaptıktan sonra deepfreeze'i kurarım, yeniden başladığında işlem tamam olur. DF kurmada zaten sorun yok, çalıştır next, next. Dolayısıyla DF kurulu iken imaj alıp da sorunlarla karşılaşma riskini almak istemem doğrusu.

yalandünya' Alıntı:
Bütün makinalar aynıysa neden olmasın.

anlaşılan daha önce DF kurulu bilgisayarın yedeğini yüklemeyi denememişsin.

@yakuphan
önceden bende senin gibi yapardım ama şansımı denedim ve bu sefer doğru yöntemi buldum. Windows açılmadan yedek almak benim için çözüm oldu.

Windows açılmadan yedek almak benim için çözüm oldu.
derken, DF'yi kurduktan sonra ilk yeniden başlatma işleminde, Windows açılmadan öncesini mi demek istediniz. Eğer öyleyse, imajı uyguladığınız bilgisayar, açıldığında DF, frozen modunda olacaktır. Thawed moduna almak için DF'yi ayarlayıp, yeniden başlatmanız gerekecek. Eğer böyle oluyorsa, kurulu haliyle imaj almanın ekstra bir faydası yok. Hatta bir yeniden başlatma işlemi gibi bir fazlası var.

DF kurup, şifresini ayarlayıp, frozen moduna alıyorsun hocam.
Sonra bilgisayarı kapatıp acronis boot cd ile açıp yedek alıyorsun.

DF yüklü makinanın imajını alıp aynı yada başka PC lere yüklemek istediğimde farklı sonuçlarla karşılaştım
DF aktif ama logo su yok ve ctrl alt shift f6 çalışmıyor , uninstall olmuyor..gibi.
Yani olayın bi stabilitesi yok.

DeepFreeze de flag ayarı var onu değiştiriseniz image alma ve yükleme işlemlerinde sorun yaşamazsınız

windows açıkken ve df aktifken başka çalıştığım okulda aldığım yedekler sürekli sıkıntı yaratıyordu. bu sefer windows açılmadan aldığım işe yaradı.

flag ayarı yapmadım ben.

@sinaat
sen windows kapalı iken ghost veya acronis ile denedin mi

xorcistforyou' Alıntı:
windows açıkken ve df aktifken başka çalıştığım okulda aldığım yedekler sürekli sıkıntı yaratıyordu. bu sefer windows açılmadan aldığım işe yaradı.

flag ayarı yapmadım ben.

@sinaat
sen windows kapalı iken ghost veya acronis ile denedin mi
win açıkken imaj alınmaz racona ters

Geri