DEEPFREEZE 8.30 Şifresiz Kaldırma ÇÖZÜLDÜ

Kodla Büyü

ilk3r

Süper Üye
Süper Üye
Deep freeze 8.30 versiyonu kurarken herhangi bir aktivasyon yapmadan kurulum tamamlandı. Bu aşamada bilgisayar yeniden başladı ve deepfreeze aktifleşti. Simge alanında deepfreeze simgesi görünmüyor vede ctrl shift f5 f6 tuş kombinasyonu işe yaramıyor. Kurulumda deep freeze parola felanda koymamıştım.
İnternetteki çözüm yolları kendi denemelerimle bir kaç çözüm denedim.

Böyle bir durumda Çözümü şu şekilde buldum.

1- İlk önce flash bellekden çalışan bir windows edindim Winxp portable yada hasari hocanın Win 8.1 pe işimi gördü.

2. Usb bellekden windowsu açtım. C sürücüsü program files içindeki faronics klasörünü sildim.

3. C sürücüsündeki persi0.sys dosyasını sildim. Bu aşamada sorun çözüldümü diyerek, windows u yeniden başlattım hala deep freeze aktifti.

4. Bilgisayarıma deep ve freeze kelimeleri ile arama yaptım. Şu dosyalar çıktı.

c system32 drivers dffilter sys
c system32 drivers dffisklo.sys
c system32 drivers Deepfrz.sys

c kullanıcılar appdata local temp $df (klasörü)

5. Tekrar usb den windowsu çalıştırdım ve yukarıda aramalarda çıkan dosya ve klasörü sildim.

6. Bilgisayarı başlattığımda windows başlangıç dosyasını çalıştırmadı sürekli restart yapıyordu. Bunun üzerine f8 ile başlangıç onarmayı çalıştırdım birde sistemi 1 ay önceki noktaya geri yükleme yaptım.

Sonuç başarılı deep freeze den kurtuldum.

Bu yol çok uzunmuş uzun ama sağlam olsun diyenler bu yolu kullanabilir ben olsam imaj yolunu denerdim

Geri