DEEP FREZE TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

Kodla Büyü

ebruzen

Üye
OKULDA EXPER BİLGİSAYARLAR KORUMA KARTLARIVE WS LİTE. KORUMA KARTLARI İLE BAŞIM DERTLİ.FORMAT ATAMIYORUM.KORUMA KARTLARINI TAMAMEN ÇIKARIP DEEP FREEZE YÜKLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

bence koruma kartı daha iyi ama sana sorun cıkartıyorsa defepfreeze şuan kullanıyorum tavsiye ederim.

Nasıl bir sorun yaratıyor koruma kartları bilmiyorum ama ikisini de kullanan biri olarak bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Sonuç itibariyle 2si de şifreyle çalışıyor 2si de rahatlıkla aktifleştirilip iptal edilebiliyor vs...

Güvenlik kartları daha iyidir hatta kendi bilgisayarıma da almayı düşünüyorum.
Okulda kesinlikle güvenlik kartlarını kullanmanızı tavsiye ederim. Deepfreeze lerin ömrü Unfreeze ye kadar.
WS Lite güvenlik kartları ile ilgili benimde problemlerim olmuştu ama kendi sitelerinden güncellemeleri vardı onları yükleyince problemler çözülmüştü. Bazen güvenlik kartını programsal olarak kaldırıp tekrar kurmanın da faydası oluyor.

Deep Freeze 6 yi Deep Freeze 6 Enterprise kullanarak oluştur ve sonra yine ana makinedeki Deep Freeze 6 Enterprise programından Deep Freeze Console oluştur.Labındaki deep freeze yüklü makineleri ana makinedeki Deep Freeze Console ile hepsi thawed veya freezed modunda restart çekebiliyorsun koruma kartı ile hepsini aynı anda korumasını açıp kapatamazsın demi? ya
http://rapidshare.com/files/24773153/De ... 2.exe.html

falsachocam bunu ben şahsen daha önce denemiştim kendim enterprise sürümden doğru bir şekilde oluşturduğum kurulumu kendi bilgisayarıma yükledim ama kurarken sadece c sürücünü secmeme rağmen tüm sürüceleri koruma altına aldı ve ayarlarıda değiştirtmedi ve canımı cok sıktı format atmak zorunda kaldım bilgisayara ogündür bu gündür daha alt sürümlerini kullanıyorm gayet işimide görüyor yeterki korusun...

Bu arada sayın ebruzen hocam ikisinide kullanmak faydalı ama isterseniz cıkarır kullanırsınız kimsede size neden cıkarttınız diye soramaz size sorun oluşturuyosa bir tutanak tutar idareye veriri bir nüshasınıda kendiniz saklarsınız kartlarıda bir yerde toplarsınız..

İşin açıkcası benim dilim de deep freeze den yanmıştı (pardon donmuştu :D) bütün laba kurmuştum ve en az 10 tanesi boot olmamıştı kitlenmişti. Başka bir labta bu dediğimi en son sürümü ile yaptım işin açıkcası toplu bir değişiklik yapmadan önce 1 tanesinde en 2 3 günlük bir deneme sürecine girmek ...Yoksa pişman olacağınız şeyler başınıza gelebilir.

koruma kartları donanım çakışmaları uyuşmazlık vs. çıkarabiliyor. sen deepfr. e geç derim

Makinaların garantilerinde sıkıntı çıkaracaksa garantileri bitene kadar bekle derim.

Depfreze tek bir kötü yönünü gördüm, fazladan ram kullandığı için makinelerin eski olması durumunda açılışı ve işlemleri ağırlaştırıyor. Ama ben yinede kullanıyorum ve memnunum. Her hafta bir bilgisayar formatlamaktan iyidir.

EVET HOCAM HEPSİNİ KULLANDIM DENEDİM. DEEPFREEZE AÇILIŞTA BİRAZ KASAR.AMA EN GÜVENLİSİDİR. GÜVENLİK KARTLARI ÇOĞU ZAMAN KAÇIRIYOR.KAYITLAR VE WİNDOWSTAKİ DEĞİŞİKLİLERİ SİLMİYOR. BU BAKIMDAN DEEPFREEZE DAHA GÜVENLİ

güvenlik kartı sorun çıkartmıyorsa onu kullanın. sorun çıkarıyorsa deep freeze güzel

Bana da sorun yaratıyor güvenlik kartları. Bir labda güvenlik kartı diğerinde deep freeze kullanıyorum. Seni çok bunalttıysa güvenlik kartı deep freeze kullan derim...

Geri