Deep Freeze Şifresini Unutanlar veya Kaldırmak İsteyenler

Kodla Büyü

TutkunAdam

Üye
Deep Freeze Şifresini Unutanlar veya Kaldırmak İsteyenler

One Time Passwords Generation System (Faronics Deep Freeze Kullanım Kılavuzundan Alıntı)
Deep Freeze Enterprise programını kurun... Deep Freeze kurulu bilgisayara kurmayın tabiki.... Deep Freeze kurulu bilgisayarda Deep Freeze şifre giriş ekranını açın....
Ekranın üstünde "OTP Token" ın karşısındaki sayı ve harfleri kopyalın. (örn.: OTP Token: 00358400)
Deep Freeze Enterprise programına geri dönün...
Deep Freeze Enterprise Console altında Tools>One Time Passwords (OTP)
yada
Deep Freeze Configuration Administrator altında File>One Time Passwords (OTP) yoluyla OTP yi açın
Token yazan yere OTP Token kodunu yazın Generate deyin yeni şifreniz hazır......
Kaldırmak istiyorsanız Deep Freeze devre dışı bırakın, kurulum dosyasını çalıştırın ve UNISTALL deyin....
Orijinalinden şaşmayın....

Dikkat 1: All OTPs expire at midnight on the day they were generated. :D
Dikkat 2: Deep Freeze kaldırılan bilgisayra aynı sürüm Deep Freeze bir daha kuramazsınız.... :verymad:

Bu olmaz bu kadar işlemle uğramam diyenlere.....
Deep Freeze kaldırmak için görev yöneticisi açıyorsunuz, işlemlere geliyorsunuz, explorer.exe üzerine gelip sağ tılayıp işlemi sonlandırıyorsunuz. Masaüstü tamamen kayboluyor. Sonra Shift+ctrl+alt bu üç tuşa basılı tut sonra F6 bas karşına Deep Freeze çıkacak. Sonra Deep Freeze işlemlerinde ne yapmak istiyorsanız onu yapınız... Deep Freeze artık deaktif olacaktır... Kurulum dosyanızı çalıştırın UNISTALL deyip kaldırınız...

Hadi geçmiş olsun..... :++: :++:

Re: Deep Freeze Şifresini Untanlar veya Kaldırmak İsteyenler

Aynı anlatım için adres gösterin....

alideniz2000' Alıntı:
kopyala yapıştır...
laf ola beri gele.

Bu kopyala yapıştır işte..... Kaynağından...
Deep Freeze 6 Enterprise User Gide

One Time Passwords
The One Time Passwords Generation System is used to generate temporary passwords for Deep
Freeze that expire at midnight on the day they were generated.
One Time Passwords dialog can be accessed from
• Tools>One Time Passwords in the Enterprise Console. For more information refer to Using
Deep Freeze Enterprise Console.
• File>One Time Passwords in the Configuration Administrator. For more information refer to
Using Deep Freeze Configuration Administrator.
A One Time Password (OTP) can be useful if, for example, a Deep Freeze password is forgotten or
if a configuration file was created without any passwords defined. An OTP can also be used to
provide access to a computer for an individual performing maintenance duties without requiring
that individual to know the permanent Deep Freeze password.
To create an OTP, complete the following steps:
1. Select either Password valid for one use only or Password valid for multiple uses. All OTPs
expire at midnight on the day they were created, regardless of type.
2. Enter the OTP Token from the computer that requires the OTP into the Token field. The OTP
Token for the computer is located in the logon dialog, as shown below.
3. Click Generate.
The Deep Freeze Command Line interface does not support the use of One Time
Passwords.

alideniz2000' Alıntı:
bu uzun hikaye...
ben daha kısa hallediyorum.

ama
şuna karar verdim.
bildiğim herşeyi anlatmayacağım artık.
Daha bilip bilmediğini bilmiyoruzki.Hele bir anlatta hocam;
Bilip bilmediğine karar verelim.Yani... :roll:

tabi ali hocam bildiklerini neden paylaşacaksın..senle öbür tarafa kadar götür onları :mrgreen: :mrgreen: :puhaha:

sen önce konuşmanı düzelt istersen..ne kafecisinden bahsediyon...biz eğitim neferiyiz dostum

alideniz2000' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Daha bilip bilmediğini bilmiyoruzki.Hele bir anlatta hocam;
Bilip bilmediğine karar verelim.Yani... :roll:
internet kafeci kobol,
bunu sana anlatmayacağım.
Evet aynen HAYAT GARİPTİRKİ durumunbuz burada paylaşım yapmaktan öte bir şey.

Deepfreeze 7.30 sürümü kurulu labdaki bilgisayarlarda şifreyi bilmiyorum, devredışı bırakamıyorum ne yapabiliriz bu sürümü kaldıran program elinde olan var mı arkadaşlar?

yesilimsi' Alıntı:
Deepfreeze 7.30 sürümü kurulu labdaki bilgisayarlarda şifreyi bilmiyorum, devredışı bırakamıyorum ne yapabiliriz bu sürümü kaldıran program elinde olan var mı arkadaşlar?
Sayın hocam, en üstteki mesajda da anlatıldığı gibi deepfreeze 7.3 sürümünün enterprise sürümünü bulup, kurun. Onun içerisinde One Time Password ile bir kerelik bir şifre oluşturup, şifreyi kaldırabilir aynı zamanda enterprise ile oluşturacağınız workstation kurulumları ile de deepfreeze'i kaldırabilirsiniz.
Deepfreeze programını kaldırmak için şifreyi girip, korumayı pasifleştirmeniz ardından da kurulum programını kullanarak uninstall yapmanız gerekmektedir.
Sürüm çok yeni olduğundan unDeepFreeze ismindeki programlar işe yaramayabilir ama yine de siz bir deneyin.

Geri