DEEP FREEZE PROGRAMINA ALTERNATİF!!! DEEP FREEZE PROGRAMINDA

Kodla Büyü

merish

Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben de bir bilgisayar formatör öğretmeniyim. Daha önce Meslek Lisesinde görev yapıyordum. Bilgisayarlara deep freeze programını kurdum fakat öğrencilerim bilgisayar bölümü öğrencisi olduğu için ACTIVE FREEZE denen bir program sayesinde DEEP FREEZE programını kaldırabiliyorlardı. Ben de araştırmalarım sonunda bir internet cafeden WINROLLBACK adlı programı buldum. Bu programın DEEP FREEZE' e karşı en önemli üstünlüğü daha önce kapattığınız sürücüyü açmak için bilgisayarınızı yeniden açıp kapatmanıza gerek kalmaması. Sürücüyü açıyorsunuz gerekli değişikliği yaptıktan sonra sürücüyü kapatıp bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor. DEEP FREEZE programında ise hatırladığım kadarıyla yeniden başlatma işlemini 2 kez yapmanız gerekiyor.
Ayrıca 2 yıl denedim öğrenciler bu programı çözmek için birşey bulamadılar :)
Programı mesajıma ekliyorum en kısa zamanda kullanımını da anlatan dökümanı eklerim.
Hepinize iyi çalışmalar.
Meryem

Ekli dosyalar

• WinrollBack Xp Ve Me Yani NTFS.rar
    354 KB · Görüntüleme: 1,687
teşekürler hocam bu güvenlik kartına dayanamayıp kaldırıp atıcam bigün. o zaman dediğiniz gibiyse direkt buna başvururum. ilaca falan gerek var mı hocam? gerçekten tekrar başlatmaya gerek olmaması süper birşey... :alkis:

eski guvenlik programlarından biri olmasına, ve pek yaygın bir kullanımı olmamasına ragmen, saglam bir programdır winrollback ,arasıra ağda sorunlar çıkarttığı görülmüştür ,bana göre deep freeze daha iyi sanki

hiç vistada denemedim. deep freeze belki daha iyidir ama öğrenciler deaktive ettikten sonra benim pek bir işime yaramadı.

hiçbir şekilde süre kısıtlaması yok. ben her bilgisayarı düzgünce kurduktan ve ağ ayarlarını yaptıktan sonra programı kuruyorum. süper çalışıyor. ağ konusunda da hiçbir sorun yaşamadım. netop school da sürekli kullanıyorum. şimdiye kadar bir problem yaşamadım.

Hocam program için teşekkürler.
Programı kurdum ve çalıştırdım koruma altındaki sürücülerde sorun yok, Deep Freeze ya da Norton Goback kadar makinayı kasmıyor.

Fakat USB bellek takınca makina reset atıyor. Bunun bir çözümü yok mu?

winrollBack programı kurulu iken USB belllek takılınca bilgisayar reset atıyor.

Kaç gündür internette araştırıyorum Türkçe sayfalarda bu sorunun çözümünü bulmadım.

Bu sorunun çözümünü bile yok mu?

teşekkürler hocam eğer dediğiniz gibi reset yapmasına gerek kalmıyorsa ne güzel bende denemeyi düşünüyorum. İnşallah dediğiniz gibidir.

tesekkurler paylasım için..deneyen arkadaslar sorun yasamadı sanırım..kimse yazmıyor sonuçları..bende deneyecegim..

ben daha önce bu prog. kullandım. güzel bir program. fakat önemli bilgilerimi yanlışlıkla sildim. kötü hatırası var bende :D

arkadaslar bu programı netop ile acronis sonrası kurdum..fakat makineler reset atıyor..ayrıca yeniden başlatmadan active yada deactive olma özelliği yok..boot etmesi gerekiyor..ama hafif oldugu dogru...

Geri