Deep Freeze kullanımı

Kodla Büyü

zeyno77

Site Gezgini
Arkadaşlar güvenlik kartından illallah ettiğim için 20 bilgisayardan da kaldırdım, söktüm.Şimdi deep freeze kurdum.Bendeki 4.20 sürümü.Deep freeze ili ilgili yazılanları okuyunca biraz tedirgin oldum. :shock: Mesela 4.20 sürümünü sitedeki 5.20 ile değiştirsemmi?Veya 6 sürümünü buldum süreli falan çıkar da rezil edir mi beni diye kararsızım.Ne önerirsiniz?Veya dikkat etmem, önlem için yapmam gereken bişeyler var mı?
Ne gibi durumlarla karşılaşabilirim.Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler :roll:

Hocam deepfreeze ne zaman pasif olursa o zaman kaldırıp diğer sürümünü yüklersin. Şimdiden sıkıntı yapma bence... Çünkü aynı durum benim başıma geldi kaldırıp 5.2 sürümünü kurdum...

Deep Freeze de Belgelerim klasörünü hariç kılmak

Arkadaşlar Fazla kalabalık etmemek için sorumu bu konunun sonuna eklemek istedim bilmem zeyno77 hocam kızar mı bana?
Deep Freeze programı belgelerimi içersin istemiyorum. Yani öğrecilerin kaydettiği dosyalar silinsin istemiyorum.Ama nasıl yapıcam bilmiyorum
Bir de labaratuvardaki bilgisayarlar TEPI bilgisayarları. Yani çok yavaş. Deep Freeze kurunca kaldırmıyor.Labaratuvarındaki bilgisayarlar TEPI olupda Deepfreeze kaldıran arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim
Teşekkürler

hocam , harddiski ikiye böl, belgelerimi d: ye tası.
deep freeze c: yi korusun d: de olmasın. cocuklarda belgerii belgelerim klasörüne atsın.
bu sekilde cozebilirsin.

Re: Deep Freeze de Belgelerim klasörünü hariç kılmak

yagmurumsu' Alıntı:
Arkadaşlar Fazla kalabalık etmemek için sorumu bu konunun sonuna eklemek istedim bilmem zeyno77 hocam kızar mı bana?
Deep Freeze programı belgelerimi içersin istemiyorum. Yani öğrecilerin kaydettiği dosyalar silinsin istemiyorum.Ama nasıl yapıcam bilmiyorum
Bir de labaratuvardaki bilgisayarlar TEPI bilgisayarları. Yani çok yavaş. Deep Freeze kurunca kaldırmıyor.Labaratuvarındaki bilgisayarlar TEPI olupda Deepfreeze kaldıran arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim
Teşekkürler
Kızmam hocam ama etik de değil yani...kalabalık etmemekten ziyade yeni konu açmaya mı üşendiniz naaptınız anlamadım ki :shock:

Arkadaşlar deepfreeze devredışı bırakan bir program var.

ben de birkaç makinaya kurmuştum, baktım bazı aklı evveller bu programla deepfreezeleri devre dışı bırakmışlar. yani deepfreeze de tam çözüm değil. koruma kartları zaten dandik. biri çalışsa dieğeri patlıyor. bir de goback diye bir program vardı yalnız onu denemedim.

başka çözümü olan var mı?

Norton Goback tavsiye ederim size ben 2 yıldır kullanıyorum bi sorun yok. Daha önce deepfreeze kullanıyordun 2 tane makinanın diskini uçurdu.

deep freeze 4.20 1.5 ay sonra psif oluyor..ama tekrar kurulum yapıp uninstall yapnız..sonra 5.20 kurabilirsiniz..ayrıca ogrenciler bi hamleyle deep freeze kaldırabiliyor haberiniz olsun..ogrenciyi biliclendirmek tek cozum bence..ogrenciler de ogetmenler gibi forum siteleirene uye oluyorlar...ordan cozum bulyorlar..oturma plnı arkasındanda zimmetleme ve bilinclendirme cozum bu gibi görunuyor...c surucusu 74gb d surucusu 6 gb cye deep freeze d yetiyor ogrenciye...

mrb arkadaşlar ya benimde sorunum var güvenlik kartalrını bi tarafa bırakıp deep freze kullanayım dedim ama en son sürümü ne ne değil bilmiyorum deep freezi nasıl kaldırıyoz bişi yüklemek istediğimizde bu konularda bilen arkdşlar şöle bi anlatırsa ii olur

Bilmiyorum ama arkadaşlar ben 4. sürümünü kullanıyorum bir bt sınıfında yaklaşık 3 sene birinede bu sere güvenlik kartalrının üstüne kurduğum diger bt sınıfı ve hiç bir sorun yaşamadım isteseniz bendeki sürümü yollayım...

Geri