Deep Freeze Enterprise Ana Bilgisayarı da Koruyor Mu?

Kodla Büyü

mc63

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba laboratuvara ağdan deep freezeleri açıp kapatmak için Deep Freeze Enterprise sürümünü kurmak istiyorum. Clientler için ayarları yaptım ağda görünüyorlar sıkıntı yok ama Enterprise Console kurduğum ana bilgisayarımı da Frozen durumuna getirmek istiyorum birden fazla kişi kullanıyor malum virüs bulaşmasın diye enterprise sürümü ile ana bilgisayarı da koruyamıyor muyum? Bununla alakalı ayarları bulamadım bilen var mı?
Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Enterprise sürümü deepfreeze setup dosyaları oluşturmak için kullanılıyor. Beraberinde gelen consol uygulaması ile de client (istemci) bilgisayarları kontrol edebiliyorsunuz. Tabi ki ana bilgisayara da deepfreeze kurabilirsiniz. Ama karışıklık olmasın diye ana bilgisayara kuracağınız deepfreeze setup dosyasını ayarlarında ağdan erişim olmayacak şekilde oluşturmanız iyi olur.
Kısaca enterprise'ın koruma özelliği yok.

Enterprise sürümü deepfreeze setup dosyaları oluşturmak için kullanılıyor. Beraberinde gelen consol uygulaması ile de client (istemci) bilgisayarları kontrol edebiliyorsunuz. Tabi ki ana bilgisayara da deepfreeze kurabilirsiniz. Ama karışıklık olmasın diye ana bilgisayara kuracağınız deepfreeze setup dosyasını ayarlarında ağdan erişim olmayacak şekilde oluşturmanız iyi olur.
Kısaca enterprise'ın koruma özelliği yok.

hocam yani ana bilgisayarda aslında 2 deep freeze olacak bu durumda bi enterprise admin sürümü diğeri de bununla oluşturduğum setup dosyasıyla kurduğum sürüm öyle mi?

hocam yani ana bilgisayarda aslında 2 deep freeze olacak bu durumda bi enterprise admin sürümü diğeri de bununla oluşturduğum setup dosyasıyla kurduğum sürüm öyle mi?
Aynen öyle. Enterprise zaten koruma sağlayan bir program değil, setup oluşturma ve kontrol programı.

Geri