Davranış notu?

Kodla Büyü

emelyildirim42

Site Gezgini
Arkadaşlar geçen gün okulda, davranış notlarının e-okula girilmesi ile ilgili toplantı yapıldı. ben kendi sayfama baktım bilişim teknolojileri dersi davranış notlarına açık. İdare bana tam bi cevap veremedi. Bizde bütün 2. kademelere davranış notu gireceğiz galiba :? Bilgisi olan var mı?

evet girmelisiniz?

ben geçen yıl not vermediğim halde davranış notunu girmiştim. eğer idare sizden isterse girmek zorundasınız. istemez ise boşverin çünkü bütün öğretmenlerin verdiği davranış notunun ortalaması alınıyo bi eksikten bişey çıkmaz.

hocam bize sadece rehber sınıf öğretmenlerinin davranış notu gireceğini söylediler.
ben hala her ders için ayrı ayrı girileceği kanısındayım ama kabul ettiremedim.
2 gün sonra akılları başına gelir. kitap konusunda da böyle olmuştu. ben en az 5 tane girilecek onlar yok hocam girilmeyecek karneler gelince elle girilecek dediler. 2 gün önce toplantı yapıp girileceğini söylediler.
2 gün sonra da buna kafaları donk eder. :D olan bana olur yetiştiremeyen peşimde dolanır beraber girelim diye off oofff
benim bildiğim tüm dersler için girilecek hepsinin ortalaması alınıp karneye o yansıtılacak. ama onlar demeden bende girmeyeceğim.

evet hocam haklısın her ders için ayrı ayrı girilecek. Bizim toplantıda öyle dendi, her öğretmen her ders için davranış notu verecek.

Artık başımızın çaresine bakacağız :( teşekkürler arkadaşlar

evet davranış notu giriyoruz. fakat ben öğrencileri tanımıyorum 800 tane öğrencim var. 21 sube ortalama 45 kişilik sınıflar. neye göre verecem notu bilmiyorum kafam çok karışık. kimsenin hakkına girmek istemiyorum. çünkü bu notlar sbs yi etkileyecek... :cry:

nese1982' Alıntı:
evet davranış notu giriyoruz. fakat ben öğrencileri tanımıyorum 800 tane öğrencim var. 21 sube ortalama 45 kişilik sınıflar. neye göre verecem notu bilmiyorum kafam çok karışık. kimsenin hakkına girmek istemiyorum. çünkü bu notlar sbs yi etkileyecek... :cry:

Aynen hoca hanım bende de ortalama 800 kişi var 22 sınıf. Haftada 1 ders, bilgisayar başında 3 kişi. Bazılarını tanıyoruz ama tanıyamadıklarımız da var.

mystreous' Alıntı:
Ben tek tuşla bütün öğrencilere 5 veriyorum :D

bizimö hocalardan bazıları böyle girmiş de milli eğitimden uyarı gelmiş. Herkesin notu aynı olurmu kardeşim demişler. Bunların içinde hiç mi sorunlu öğrenci yok demişler. Notları düzeltin tekrar girin diye uyarı geldi bize :p :p :p

bu arada bende sadece 8. sınıflar davranış notu görünüyor. notlara baktım birtek davranış notu var o da sadece 8. sınıflara.

Evet arkadaşlar davranış notu giriyoruz...6,7,8 lere ayrı ayrı..Sistem zaten düşünerek not girmenize izin vermiyor 10 dk içinde sınıfı hepsini girip kaydetmezseniz sil baştan almak zorundasınız...Size önerim tab tuşuyla hesini 5 girip kaydedin daha sonra notlar üstünde değişiklik yapabilirsiniz...Davranış notları için acele etseniz iyi olur çünkü girdiğiniz her sınıf için dolduracaksınız sınıf öğretmenleride bunların ortalamalarının çıktılarını alıp idareye vericek...

mkarataş hocam bende de sadece 6. sınıflar görünüyo du idareye söyledim idiğer sınıflarıda açtılar. sizinde öyle olmuştur .
2 kademenin hepsine davranış notları vereceğiz takrar hatırlatayım :D

Eğer kendi sınıfımız varsa onların davranış notlarının ortalamalarını biz mi hesaplıycaz? Öyle bişey denmedi ama gerekirse yaparız napalım :|

arkadaşlar hepsini bi anda girmek zorunda deilsiniz. ben 5-6 kişiyi girip kaydediyorum sonra tekrar 5-6 kişi giriyorum bu şekilde yapınca sistem başa dönmeden notlar kaydedebiliyorum. ilk kullandığımda ben de böle bi hata yapmıştım bi sınıfın yarısından fazlasını girdim ama 10 dk dolduğu için notlar sıfırlandı ve sil baştan başladım. siz de benim gibi yaparsanız sıkıntı çekmezsiniz...

biz ortalama falan almıyoruz sadece notları girip daha sonra çıktısını alıp müdüre imzalatıyoruz. bize böle söylendi ve 18inde son dendi.son güne sıkıştırmayın derim...

Ayrıca, bildiğim kadarıyla, davranış notunu sınıfı olan arkadaşlar hem kendi dersi için hem de rehberlik için giriyor!

arkadaşlar ben sınıf ve diğer ders öğretmenlerine sorarak onların paralelinde notları girmeye çalışıyorum
BU ARADA DAVRANIŞ NOTLARI GİRİLECEK BİLGİNİZE müracaat aaralık sonunuda yayınlanan meb i öğ kur yönetmeliği değişen maddesi madde 43 resmi gazetede yayınlandı

yaw e-okul projesini yapanlar acaba hiçmi düşünmemişler bi sınıfın notunu girmek 10 dakikadan fazla zaman alır diye. biz bilgisayarcı olduğumuz halde giremiyoruz diğer öğretmenler ne yapsın.

yaw e-okul projesini yapanlar acaba hiçmi düşünmemişler bi sınıfın notunu girmek 10 dakikadan fazla zaman alır diye. biz bilgisayarcı olduğumuz halde giremiyoruz diğer öğretmenler ne yapsın.
Muhtemelen düşünmüşlerdir ama sisteme çok fazla bir yüklenme olmasın diye böyle bir önlem almışlardır. :)
Geçen dönem e-okulun takdir ve teşekkürü yanlış hesapladığını sandık, ben sinirden msn
" e-okulu yapanları bi elime geçirirsem " yazdım . Online olan arkadaşlardan biri meğer e-okul projesinde çalışıyomuş, ve yanlış hesap filan yokmuş o mesaj bana kapak oldu kısaca :mrgreen:

davranış notu girmiyoruz. ben bikaç sınıfa girmiştim. sonra onlar silinmiş . yeniden not da girilmiyor. idare siz girmiyormuşunuz dedi

Ben hepsine dört veriyorum. Notları da küçük bir autohotkey programı ile her sınıf için tek tıkla giriyorum. Yoksa TAB,4,TAB,4... parmak kalmaz adamda.

sanırım yanlış bilgilendirme var... davranış notu açık, tabiiki gireceğiz...

yöneltme ekranı kapalı bizim için sadece...

Davranış notu giriyoruz.Geçen dönemde girmişdik biz.Hocalara verilen (not girişi için kullanılan) öğrenci listelerinde çocukların resmi olduğundan bende resimlerine bakarak geçen dönem not vermişdim :D malum çok öğrencimiz oluyo bizim..hepsini ismiyle hatırlayamıyorum :(

bana davranış notuda girmeyin. girdikleriniz zaten siliniyo dediler. ne olacak şimdi

Arkadaşlar size iki sorum olacak:
1.... Karnede bu dönem öğrencilerin başarılı oldukları yada olmadıklarına dair okudukları bilişim teknolojileri basamak sayısı karnelerinde yazacak mı?
2....Bilişim teknolojileri başarı belgesi verecekmiyiz? Verilecekse bunun prosedürü nedir?...

Geri