Davranış Notlarını bütün sınıflara girecek miyiz?

Kodla Büyü

hll_bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Malum son haftalardayız davranış notları sadece rehberliğini yaptığımız sınıfımıza girilecek diye beklerken bütün sınıflar açılıyor.
yönetmelik değişmişti ama uygulanmadı sanırım
Bütün sınıflara mı girelim yoksa sadece rehberlik sınıfımıza mı girelim acaba

en son değişikliğe göre sadece şube rehber öğretmenler kendi sınıfları için devamsızlık notu girecek

ofkar' Alıntı:
en son değişikliğe göre sadece şube rehber öğretmenler kendi sınıfları için devamsızlık notu girecek

hocam son değişikliğe göre böyle olduğunu ben de belirttim zaten ama e okulu açıp baktıysanız eğer bütün sınıflar açılıyor

Valla sistem açık olduğu için bütün sınıflara girdim.Sistem açık olduğuna göre giriliyor demek ki.

evet sistem açık ama bizim okula yazı asmışlar
sadece sınıf rehber öğretmenleri girecek diye
ben girmiycem yani :)

Aynı sorun bizde de var. Yazı girmeyin diyor Müdür bey girin diyor. :?

Bizim okul idaresi küçük bi toplantı yaptı ve kesinlikle sadece sınıf rehber öğretmenleri tarafından girileceğini söyledi... Bazı arkadaşlar açık diye girmişler idare şifresiyle bile silinememiş falan... Sınıfım olmadığı için ben girmeyeceğim yani...

Merhaba sayın arkadaşlar,
En son yönetmelikte değiştiğini sanıyordum, ama aynen dediğiniz gibi tüm sınıflar açılıyor...
Şimdi hepsini girsek sonra sorun olabilir. Değişen yönetmelik yürürlüğe girmedi mi yoksa...
Yönetmeliği bilen,bulan değerli arkadaşlar paylaşırsa sevinirim,,,Ben araştıracağım inşallah blabiliriz. Bakalım...

Bizde sadece rehberliğini yaptığınız sınıfa girin, diğerlerine girmişseniz silin dediler.

yönetmelikte acıkca yazılmış sube rehber ogretmeni diger ogretmenlerinde gorusunu alarak girer diye...

bize idareden kimse birşey demedi..
ben de dün gece girmiştim şimdi bu başlığı okuyunca sildim :?

iho 6. sınıf şubem var davranış notlarında şube rehber öğretmeni olarak açılmıyor sadece ders olarak açılıyor sizde de böyle mi

eses' Alıntı:
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ilkveokuloncyon_0/ilkveokuloncyon_0.html

ilkogretim kurumlari yonetmeligi madde 29 sadece sube rehber ogretmeni girecek diyor
MADDE 29 – (1) İlköğretim kurumlarında;

a) Ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışları, Davranış Puanı Ölçütleri EK-4’de verilen ölçütler kullanılarak ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise şube rehber öğretmeni tarafından aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin de görüşleri alınarak "(1) Geliştirilmeli", "(2) İyi", "(3) Çok iyi"; şeklinde değerlendirilir.

b) Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir ve çıktısı alınan çizelge, öğretmen tarafından dönem sona ermeden 5 (beş) gün önce okul yönetimine teslim edilir.

demiş...Ben girmiştim tüm sınıflara...

Yöneltme işlemleri-Sınıf Gözlem formu kısmı için bir değişiklik var mı?

Geliştirilmeli (G) - İyi (İ) - Çok İyi (Ç)
DAVRANIŞ NOTU NOT DEĞİL
HARFLER OLMUŞŞŞŞŞŞŞ
:verymad: :verymad:

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    30.4 KB · Görüntüleme: 1,151
benim sınıfım yok ama açık diye hepsini girmiştim ya, boşuna mı uğraştım şimdi pöfff

Sabah davranış notlarını girip girmeyeceğimizi ilgili müdür yardımcısına sorayım dedim, yönetmeliği açtı,yüksek sesle okudu,bütün öğretmenler girecek dedi. Bende tamam dedim çıktım odasından. Okuduğu madde bu. "Ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışları, Davranış Puanı Ölçütleri EK-4’de verilen ölçütler kullanılarak ilkokullarda sınıf öğretmeni,ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise şube rehber öğretmeni tarafından aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin de görüşleri alınarak "(1) Geliştirilmeli", "(2) İyi", "(3) Çok iyi"; şeklinde değerlendirilir."

Bu maddeden bütün öğretmenlerin davranış notlarını gireceğini nasıl çıkardı hala anlamadım.

ben de müdür yardımcısına sordum bugün kesinleştiricez, silmeyin notları dedi..

eski madde
“Davranışlar
MADDE 43 – İlköğretim okullarının 1 ve 2 nci dönemlerinde her
öğrencinin davranışları, belirlenen ölçütler dikkate alınarak 1, 2, 3, 4 ve 5
inci sınıflarda aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin de görüşleri
alınarak sınıf öğretmeni tarafından, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda ise şubede ders
okutan ders öğretmenlerince değerlendirilir. Bu değerlendirmede EK-6/3-
A’da verilen ölçütler ve ölçek kullanılır.

yeni madde
a) Ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışları, Davranış Puanı Ölçütleri EK-4’de verilen ölçütler kullanılarak ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise şube rehber öğretmeni tarafından aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin de görüşleri alınarak "(1) Geliştirilmeli", "(2) İyi", "(3) Çok iyi"; şeklinde değerlendirilir.

aslında herşey açık ama iş bilmeyen idareciler ve altyapısını güncelleyemeyen e okul yüzünden tam bir muallak

bu sabah bizim müdür bakanlığın e okulda degisikligi yetistiremedigi icin bu donem tum ogretmenlerin girecegini soyledi.. bakanliktan oyle soylemisler...

Şimdi ne yapmalı;

Bakanlık yetiştiremediği için yazık çok çalışıyorlar deyip girelim mi, yoksa yönetmelik bunu diyor yetiştirselerdi deyip girmeyelim mi karar veremedim...

alt yapısını hazırlamadan yönetmelik çıkarmasınlar madem...Yönetmelikte beni bağlayan bi durum yok, okul idaresi giriversin benim yerime o zaman bakanlık öyle bir şey dediyse

güncel

Bu muammayı resmi bir yazı göstererek, kaynak belirterek açıklayabilecek var mı acaba :wink:

Şu halimize bak, notun girilip girilmeyeceği, kim tarafından girileceği belli değil :?

Bugun kendi sinifimin butun dersleri acilmaya basladi bana birtakum calismalar var heralde

Geri