datso galery yardım

Kodla Büyü

mustafa86

Üye
mrb arkadaşlar.
joomlada henüz yeni bir kullanıcıyım. datso galery kullanarak bir resim galerisi oluşturmak istedim. öncelikle bir kategori oluşturup resimleri buraya bağlamak istedim. fakat yeni bir kategori oluşturuken sanırım bir yerlerde hata yaptım ve bir ara resimleri bir bir klasörde zipleyerek batch upload özelliğini kullanarak upload etmeye çalıştım.ne olduysa sonra oldu ve artık karegori yöneticisi çalışmıyor tıklayınca hata mesajı veriyor.kategori yöneticisini çalıştırmak için ne yapabilirim. yardımlarınızı bekliyorum. çok acil şimdiden teşekkürler.....

Önce bileşeni kaldırmayı dene, sonra bileşeni tekrar kur...
kurulumda hata verirse ftp den girip datso ile ilgili tüm klasörleri silmen lazım, gerek component klsaöründe gerekse administrator klasöründe...

bach upload : bunu kullanmak için önce kategori oluşturursun, sonra istediğin resimleri seçip .zip'lersin... .. rar yaparsan sıkınıtı olur ve birde klasörü sıkıştırma, resimleri seçip onları doğrudan sıkıştır..

Aklıma gelen bu, zira başıma gelmişti, ben böyle çözüm bulmuştum.

İnşaallah olur..
Birde her yazdığımıza anında birileri cevap verebilecek diye birşey yok.. Mesela benim için sorunuma anında çözüm bulduğum anlar oldu ama bir ay sonra gelen cevapları da hiç gelemeyen cevapları da gördüm (hatta göremedim).. durumun aciliyetinden dolayı panik yapman ve bu tür evhamlara kapılman normal...

Geri