Dassault Systèmes SolidWorks Eğitim Sürümü 2012-2013 Yazılım

Kodla Büyü

adalarda

Üye
Yeni Yazılım ve Müfredat Yeni Nesil Tasarım Liderleri İçin Kariyer Avantajları Sağlıyor

16 Mayıs 2012, İstanbul- 3B tasarım yazılımı, 3B Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü (PLM) çözümlerinde bir dünya lideri olan Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) 3DExperience Company, bugün SolidWorks® Eğitim Sürümü 2012-2013 yazılımını piyasaya sunacağını açıkladı. Yapılan yeni geliştirmeler arasında, öğrencilerin gerçek hayattaki mühendislik görevlerini yönetmelerini ve günümüzün global iş dünyasındaki rekabet ortamında daha verimli çalışmalar ortaya koymalarını sağlayan mekanik tasarım, analiz, çevreci tasarım ve maliyet hesaplama araçları yer alıyor.

Dassault Systèmes, eğitimcilerin öğrencilerine hayallerindeki meslekleri edinmelerine yardımcı olmak amacıyla daha güçlü bir eğitim vermelerini sağlayan yazılımlar sunmanın yanı sıra, her tür düzeye ve deneyime sahip öğrencilere yönelik 20'den fazla uygulamalı projenin bulunduğu geniş bir SolidWorks müfredat kitaplığı da sağlıyor. Köprüler, araçlar ve hassas teraziler tasarlamak ve oluşturmak bilim, teknoloji mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında keyifle çalışılmasını mümkün kılıyor. Ürünün bu son sürümünde aynı zamanda SolidWorks içinden Facebook'a erişim sağlanarak ortak çalışmalarda bulunma olanağı da sunuluyor. Sunulan bu özellik sayesinde, öğrenciler artık projelerini kişisel sayfalarında yayınlayarak arkadaşlarıyla veya SolidWorks Facebook sayfasında yayınlayarak geniş SolidWorks topluluğuyla paylaşabilecek.

“Tasarım ve mühendislik alanlarıyla ilgilenen öğrenciler için, okul sonrası iş dünyasına geçiş kapılarını aralayan SolidWorks mutlaka edinilmesi gereken bir araç,” sözleriyle düşüncelerini dile getiren Boulder'daki Colorado Üniversitesi'nde makine mühendisliği öğrencisi olan Emma Katharine Singer şöyle devam ediyor: “SolidWorks, gerçek dünyada öğrencilerin bir adım önde olmasını sağlayan kullanımı ve öğrenmesi son derece kolay bir yazılım. Sertifikalı SolidWorks Yardımcısı (CSWA) statümün iş piyasasında bana büyük avantaj sağlayacağına inanıyorum ve sektörde ilerlemek isteyen diğer öğrencilerin de aynı avantajları elde etmelerini diliyorum.”

Bu yıl yapılan geliştirmeler arasında çevreci (sürdürülebilir) tasarım alanına da odaklanılıyor. Güncellenen CAD Eğitmen Kılavuzu, öğrencilerin tasarımlarının çevre üzerindeki geleceğe yönelik etkilerini analiz etmelerini sağlamak amacıyla çevreci tasarımla ilgili bir bölüm içeriyor. SolidWorks Eğitim Sürümü aboneliğine uygun olan okullar, öğrencilere yönelik Sertifikalı SolidWorks Yardımcısı (CSWA) sınavının yanı sıra, şimdi Sertifikalı Çevreci Tasarım Yardımcısı (CSDA) sınavı için de başvurularını yapabilir. Yeni sınavda yaşam döngüsü temellerinin değerlendirilmesi test ediliyor ve ürünlerin çevre üzerindeki etkileri hakkında giriş düzeyinde bilgiler sunuluyor. SolidWorks Sertifikaları, öğrencilerin uzmanlıklarını etkin bir şekilde doğrulaması nedeniyle iş başvurularında olası işverenler tarafından önemli bir kaynak olarak görülüyor.

“Dünya genelindeki 24.000'i aşkın orta dereceli okul ve üniversite yeni nesil tasarım liderleri için bir ilham kaynağı niteliğindeki SolidWorks Eğitim Sürümünü benimseyerek dünyanın en zorlayıcı tasarım sorunlarına çözüm getirdi,” diyen SolidWorks, Dassault Systèmes CEO'su Bertrand Sicot şöyle söylüyor: “Yazılımın son sürümü ve güncellenen müfredat, müşterilerimiz için, farklı zaman dilimlerinde ve farklı kültürlerde tasarım konularında işbirliğinde bulunarak değerli çalışmalara imza atan, son derece iyi eğitimli çalışanlar sunmamıza yardımcı oluyor.”

“Yeni SolidWorks Eğitim Sürümü, dünyanın her yerindeki Öğrenciler ve Kullanıcıların öğrenimlerini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak amacıyla her yıl düzenlediğimiz daha kapsamlı 3DExperience Platform Eğitimi programının bir parçası,” şeklinde konuşan Dassault Systèmes Sektör, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Başkan Yardımcısı Monica Menghini sözlerine şunları ekliyor: “3DExperience Platformlarımızda sunulan uygulamalar, Akademik dünya için gereken bir araçtan çok daha fazlasını içeriyor.”

SolidWorks Premium 2012 yazılımına dayalı yeni eğitim sürümü aşağıdaki geliştirmeleri içeriyor:

• Kullanıcıların, ısının ürünün elektronik aksamlarını eritme olasılığına karşı yapılan termal analizi test etmelerini sağlayan elektronik aksam soğutma uygulaması;
• Hava akışı analizi için ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) uygulaması;
• Öğrencilerin malzeme özellikleri ve tasarım maliyetlerini değerlendirmek amacıyla STEM uzmanlıklarını kullanmalarını mümkün kılan bir tasarım maliyet hesaplama aracı.

SolidWorks Eğitim Sürümü'nü destekleyen aşağıdaki ek ürünler, SolidWorks kanalları üzerinden edinilebilir:

• SolidWorks Simulation: Tasarımların gerçek dünyada karşılaşılacak durumlara uygun şekilde geliştirilmesini sağlayan yazılım;
• Denklem düzenleyici: Öğrencilerin matematik becerilerini görselleştirmelerine ve teorilerini hayata geçirmelerine yardımcı olan araç;
• DraftSight®: Abone olan eğitimcilere yeni müfredatla birlikte sunulan ücretsiz* 2B yazılım uygulaması.

Yazılımlar, yerel yetkili satıcılardan satın alınabilir. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: http://www.solidworks.com/education-edi ... 3-2013.htm.

*bağımsız lisans için aktivasyon gereklidir

Geri