Daha ne demeli yazıklar olsun.

Kodla Büyü

bigeast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22103674.asp

Hemen hemen herkesin bildiği küçük bir hikaye vardır, bizlere küçükken ders olsun diye büyüklerimiz tarafından anlatılırdı. Kısaca hatırlatmak gerekirse:

Bir adam sürekli olarak çocuğuna "sen adam olamazsın" dermiş. Çocuk nasıl olduysa bakan olmuş. Sonra da tahtına kurulmuş. Adamlarına, "filanca köyde, falanca isimli bir adam var. Onu bana getirin" demiş, adamı getirtmiş. Adam babasıymış. Babasına, "bak gördün mü baba? Bana adam olamazsın demiştin ama ben bakan oldum buraya" demiş. Babası da (kendisini ayağına kadar getirtmesi sebebiyle), "oğlum, ben sana bakan olamazsın demedim ki, ben sana adam olamazsın dedim. Hala adam olamadığın da beni ayağına kadar yaka paça getirtmenden belli" diyerek noktayı koymuş.

insanlık hali heyecandan biraz da ağız allışkanlığından karıştırmış. neye yazıklar olsun dediniz anlamadım.

Yazıklar olsun dediğim Bilgisayar Öğretmeni arkadaş değil. O gideceği yeri bilir.

Bu kafayla da ona çok bakanlık yaptırmazlar :D Koca olimpiyatta kaç tane madalya getirdi koysun bi önümüze de görelim. Daha unutmadık!

Ben Artık ALLAHA havale etmişim ne desem boş. Heyecanlanan bir öğretmene karşı tavrı böyle olan bir bakan ne diyeyim. 24 kasımda öğretmenler böyle kutsal meslek falan filan hikaye olduğu ortada. Çok sinirlendim yaa akşam akşam

Küçük insanların büyük gölgelerinin olduğu memleket batmaya mahkumdur.
Üstün insani yetenekleri ile değil de sırf çevresinin torpili ile 30 yaşında iken milletvekili seçilmiş sonra da bakan yapılmış hazret kendini dev aynasında görmüş. Başka bir bakan hazretleri de babası yaşında insana takla at demişti.
Üst makamlara gelmek adam olmak anlamına gelmiyor.

İnsanın dili sürçemez mi ağız alışkanlığıyla demiştir hocamız ne olmuş yani kendini dev aynasında gören bakanımızdan bir anda soğuyuverdim. İnsan biraz mütevazi olmalı bir de kalkmış aşağılamış ayıp valla yazık doldurduğu koltuğa..

fahrican' Alıntı:
Küçük insanların büyük gölgelerinin olduğu memleket batmaya mahkumdur.
Üstün insani yetenekleri ile değil de sırf çevresinin torpili ile 30 yaşında iken milletvekili seçilmiş sonra da bakan yapılmış hazret kendini dev aynasında görmüş. Başka bir bakan hazretleri de babası yaşında insana takla at demişti.
Üst makamlara gelmek adam olmak anlamına gelmiyor.

:alkis: :alkis: :alkis:

Baştakilerin bu kafada olduğu bir ortamda, sen sabahtan akşama kadar bilişim sohbetleri yapsan ne yarar.

Yaa ne diyelim ki Milli Eğitim Bakanı öğretmenleri aşağıladıktan spor bakanı hiç şaşırmamak gerekir :verymad:

öğretmeni aşağılamak bakan olmak için 1.önceliklerden birtanesi.yoksa bilmiyormusunuz??? :verymad: :verymad:

birçok rezilliğe rağmen bu adamları hala savunan öğretmenleride görüyorum ya. işte o zaman üzerine atlamak geliyo içimden.

Vay be,
Valla bu olaya çok şey denir de burası yeri değil
Karşısındaki bir öğrenciye hatta sıradan bir vatandaşa yapamadığını öğretmene yapıyorlar
Helal olsun ne denir ki
Allah seni bildigi gibi yapsın
Devamını içimden söylüyorum ...

Yav bu adamlar bu kadar biliyor
O zaman kendi arabanı, kendi helikopterinin yazılımlarını sen yaz
Mühendis , öğretmen yetiştirmeye ne gerek var ki

Lafın öyle bir yeri gelmiş ki aslında
Bizler koşmayı da cok iyi biliyoruz
Olimpiyatlarda ne yaptık diye soracaksın
Bakalim ne diyecek

Herkesin bilgisayar bildiğini sanması mı dersin, öğretmenle dalga geçmesi mi dersin. Resmen kudurdum burda ya. Biz öğretmenler bu kadar mı aşağılanacak insanlarız ya. Bi öğretmen dili sürçmüş altı üstü... Bence de yazıklar olsun...

Haklısınız! Arkam sizin gibi kuvvetli olmayınca, Ankarada dayılarım olmayınca; müdür dahi olamam deseydi keşke. Heyecan işte.

Bakanına bak başbakanını al... Al birini vur öbürüne... Allah Hepsinin belasını versin... :verymad:

ya ben bu öğretmen arkadaşa çok üzüldüm yaşadığı bu olaydan ister istemez çok etkilenecektir kendisine sabır diliyorum :( olayı nereden tutarsanız tutun öğretmen için berbat bir durum çünkü geri dönüşü yok:(

ya şaka maka bu başlığı görünce sinirim üst seviyeye çıkıyor başlığa değil içeriğe haberi okuyunca öğretmenime üzüldüm yaa. Aklına gelmemiş ki 130 küsür sporcuyla gittin olimpiyata 5 madalyayla geldin hala spor bakanıysan ben de tabikii müdür olabilirim diyee deseymiiişşşşşşşşşşşşş

yaaa kızda gerçekten şaşkın dibinden ayrılmamış adamın iki büklüm gezmiş adamın etrafında şimdi bi yorum yapardım ama neyse bilgisayar bilmeyen çocukta yokmuş heyyyy heyyyy

Kendimi onun yerine koyuyorumda.. Yok ya koyamıyorum kaldıramam ben böyle bir olayı. Yani hafifçe takılmamışda, tüm videoda baya baya bi böyle aşağılar gibi konuşmuş. Mimiklerinden falan çok belli. Bir de bilgisayar ile ilgili tepkisi ilginç... Bilgisayar biliyorum diyenlerin %50 si idda ediyorum word de paragraf girişini space tuşuna basarak yapıyodur. Msn im var mailim yok diyen insanlar %50 dir. google kapansa adres çubuğuna facebook.com yazamayacak bir dünya bilgisayar bilen insan vardır. Maile dosya ekleyip gönderemeyen... Bu örnekler artar gider..

"Ayşen"' Alıntı:
yaaa kızda gerçekten şaşkın dibinden ayrılmamış adamın iki büklüm gezmiş adamın etrafında şimdi bi yorum yapardım ama neyse bilgisayar bilmeyen çocukta yokmuş heyyyy heyyyy
ya hocam şaşkınlıktan demiştir. Bazı arkadaşlar da şöyle deseymiş diye yorum yapmışlar. Bunu gerçekten kendileri de söylemezdi heralde. Bakanın görevden alma yetkisi var... Alah beni hatta cümlemizi böyle zor durumlardan korusun. Amin.

şov yapmış Sayın spor bakanımız. yeşilçama aday olur. çocukların omuzlarına dokunarak öğretmeni aşağılıyor...

valla ağız alışkanlığı oluyor heyecan oluyor ban yakınlarıma bazen aga diye hitap ederim bugün az kalsın m. yardımcıma dicektim dedim ama sessiz duymadı neyseki oluyor bazen h8emen yüze vurmak mı gerek bence burda enaniyet ve ego meselesi var kesin yani Allah soracak kardeşim kesin soracak.

Geri