Dağıtmatik programını yapan hocam

Kodla Büyü

eso09

Site Gezgini
bu programı bugün yükledim ve gerekli verileri girdim ama dakikalarca uğraşıyor acaba sonuç çıkıp çıkmayacağını kaç dakika içinde anlarız. sonuç bulamadığını nasıl anlarız . güzel programa benziyor ama bir sonuç alamadım henüz

eso09' Alıntı:
bu programı bugün yükledim ve gerekli verileri girdim ama dakikalarca uğraşıyor acaba sonuç çıkıp çıkmayacağını kaç dakika içinde anlarız. sonuç bulamadığını nasıl anlarız . güzel programa benziyor ama bir sonuç alamadım henüz

DAĞITMATİK -> İNDİR

Hocam öncelikle mesajınızı yeni gördüm. Programı kullanacak arkadaşlar için de bilgilendirici olacağını düşündüğüm için küçük bir açıklama yazma gereği duydum.
Dağıtmatik ders dağıtımına rastgele bir noktadan başladığı için aynı ders programı bazen 5 saniye bazen de 1 dakikada dağıtılabilir. Burada bizim için ölçü çevirim sayısı diyebiliriz. Çok fazla karışık ve kapalı ders programlarının dağıtılması 1 000 000+ çevirimi bulabiliyor. Mesaj yazdığınız tarihte yayınlanan versiyonda bazen dağıtım belli ders grubunda sonsuz döngülere girebiliyordu. Şu an yayınladığım son versiyonda böyle bir sorun bulunmamaktadır.
Aşağıya Asc ve Dağıtmatik ile hazırlanmış aynı ders yapısına sahip iki tane ders programı dosyası ekliyorum. İndirip dağıtım hızlarını karşılaştırabilirsiniz. Asc TimeTable dağıtım ayarını Büyük ayarlarsanız sonuca ulaşabilirsiniz.

Test Dosyaları:

Not: Türkiye çapında onlarca okul, dersane, özel okul ... ders dağıtımına ihtiyaç duyan kurum Dağıtmatik programını kullanmıştır. Denemenizi tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• Test.rar
    15.5 KB · Görüntüleme: 1,149
Son düzenleme:
Meslek liselerinde Alan programlarını yapabilecek şekilde geliştirilir umarım ( bir derse grup sayısı kadar Öğretmen vermek, toplam ders yükünü Öğretmenler arasında eşit şekilde dağıtmak vs..)

kendir_li' Alıntı:
Meslek liselerinde Alan programlarını yapabilecek şekilde geliştirilir umarım ( bir derse grup sayısı kadar Öğretmen vermek, toplam ders yükünü Öğretmenler arasında eşit şekilde dağıtmak vs..)

Grup oluşturma,
gruba ders tanımlama,
bir derse birden fazla öğretmen veya derslik atama,
bir ders altında birden fazla grup veya sınıfı birleştirme,
raporlamada bunları gruplandırmış bir şekilde gösterme,
özellikleri programda mevcuttur hocam. Aşağıdaki meslek lisesi için oluşturulmuş ders programına bakabilirsiniz. 11B sınıfı dallara ayrılmış, muhasebe sınıflarında ise birden fazla öğretmen tek ders altında toplanmıştır.

Ekli dosyalar

• Clipboard01.png
    Clipboard01.png
    28.6 KB · Görüntüleme: 4,791
  • Clipboard02.png
    Clipboard02.png
    34.5 KB · Görüntüleme: 4,771
  • Clipboard03.png
    Clipboard03.png
    45.6 KB · Görüntüleme: 4,775
  • Meryem Albayrak TML Dersliksiz Kolay.rar
    7.6 KB · Görüntüleme: 441
Hocam harika program Allah razı olsun. Ancak manuel ders sabitleme, diğer tabirle ders çakma olsa tadından yenmez olacak

Geri