D ye format attım kurtarabilir miyim?

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşalar win7 kurarken yanlışlıkla D formatlandı win7 C kuruldu ama D içerisindeki tüm dosyalarım gitti

bunları kurtarabilir miyim

deneyip başarılı olduğunuz programları tavsiye eder misiniz

serdengecti hocam yakın zamanda birçok kurtarma programını full olarak verdi. o programlar işine yarar.

Birçok program var ama malesef hiçbiri kurtağı dosyaları orjinal ismiyle kurtaramıyor.
Klasörler içindeki dosyaları tek klasör halinde gösteriyor ve dosya isimlerini değiştiriyor. Benim kullandıklarım hep böyle idi.
Yani kurtarırsın ama klasör düzenlerin ve dosya isimlerin gider diye biliyorum ben.

Bir bilgisayarcı arka arkaya bu kadar hatayı yapabilir mi demeyin. Yaptım. :lol: D: sürücüsünü sağ tıklayıp özellikler diyeceğime, biçimlendir dedim. Kapat diyeceğime başlat dedim. Dediiim :) İptal diyeceğime tamam dedim :mrgreen:

Sonra da ne yaptım. Sürücüye hiçbirşey kaydetmeden, Recover Myfiles ile kurtardım hepsini.

Silinen dosyaları kurtarırken bazı programlar isimlerini aynı kurtarmaya bilir ancak format attığınız sürücüyü kurtarırken hepsini orjinal hali ile kurtarabilirsiniz.

Ancak önemli nokta kurtaracağınız dosyaları aynı sürücüye kaydetmemek. Başka bir sürücüye kurtarıp, tekrar oraya aktaracaksınız.

hocam d ye win 7 kurdu isen dosyaların ruhuna bir fatiha iyi gider...
çoğunu kurtaramayabilirsin...

sitelerde' Alıntı:
Bir bilgisayarcı arka arkaya bu kadar hatayı yapabilir mi demeyin. Yaptım. :lol: D: sürücüsünü sağ tıklayıp özellikler diyeceğime, biçimlendir dedim. Kapat diyeceğime başlat dedim. Dediiim :) İptal diyeceğime tamam dedim :mrgreen:

Hocam pes doğrusu! kendi ipini kendin çekmişsin hemde kaç kez :mrgreen:
Allahtan kurtarmıssın.

kurtarma programlarını kullanırken mümkünse kurtarılacak diski başka bir bilgisayara takıp yapmanızı tavsiye ederim...

aakcakaza' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Hocam pes doğrusu! kendi ipini kendin çekmişsin hemde kaç kez :mrgreen:
Allahtan kurtarmıssın.

Hepsi aceleden hocam. Ders oldu bana.

İki hafta önce ben de istemden D ye format atmıştım.
"Recovery my files" ile tüm dosyalarımı kurtardım.

sitelerde' Alıntı:

okurken nefes nefese kaldım .. korku filmi izlercesine..
Part II düşünüyor musunuz hocaam :p

sitelerde' Alıntı:
Tebessüm ettirdiniz hocam, çok yaşayın siz. :) Mizah olmazsa çekilmez bu hayat. Recover my files.ın full' ünü bulamadım ben.

Recover My Files

gökalp hocamında dediği gibi bende %99 kurtardım ve üstelik klasör dosya isimleri bile değişmeden orjinal hali ile

SİRE' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:
Tebessüm ettirdiniz hocam, çok yaşayın siz. :) Mizah olmazsa çekilmez bu hayat. Recover my files.ın full' ünü bulamadım ben.

Hocam o eşekliği yıllar önce yapmıştım o yüzden elimde çok eski bir versiyonu var. Ondan sonra ihtiyacım olmadığı için hiç araştırmadım, ufak tefek kurtarma işlerini de, hiren's boot cd'nin wintoolsları içindeki getdataback ile yapıyorum şu an. Şimdilik o da işimi görüyor. hirens boot cd'nin yeni versiyonlarında olmaya bilir ama 10.x versiyonlarda var sanırım.

recovermyfiles'ın elimdeki eski versiyonunu gönderiyorum belki işinize yarar. Ama muhakkak yeni versiyonları vardır forumda birilerinde.

Ekli dosyalar

• recovermyfiles.rar
    3.4 MB · Görüntüleme: 42
Geri