D sürücüsüne yerleşen anlamsız dosya ve klasörler

Kodla Büyü

turan64

Site Gezgini
iyi akşamlar;

Arkadaşlar okulumda memur a ait bilgisyarda 500gb harddisk 3 bölümden oluşmakta.
c :win7 64x
d: bigi data
e: yedekler

D sürücüsünde anlamsız dosya ve klaörler var. sanki C sürücü imiş gibi işletim sisteminnin bulunduğu sürücülere ait miş gibi isimleri var.
örneğin baş harffi büyük "System" adlı bir KLASÖR var. klasörler "exe" virüsü değil. normal içini açıp bakabiliyorsunuz. uzantısı yok.
çeşitli programların kurulum inf doyaları, readme.txt dosyaları gibi.....

harddiski komple formatladım böümleri silip yeniden üçe böldüm. tam kurulum işlerini bitirdim imaj alacam ki D sürücüsünde yine bahsettiğim dosya ve klasörler yerleşmiş.

bu durum hakkında tecrübesi olan var mı acaba...

Re: Ynt: D sürücüsüne yerleşen anlamsız dosya ve klasörler

1-sistem geri yüklemeyi c hariç kapatın ve diğer harddisk yedeklerini aynı menüden silerek kaldırın
2-masa üstünseki çöp kutusu na sağ tık/özelliklerden, C hariç diğer bölümlerin çöpkutusu alanlarını özel boyut değil diğer şıkkı işaretleyip ok yapın

Denetim Masası - Görünüm ve Kişiselleştirme - Dosya Gezgini Seçenekleri - Görünüm (tabı) - Gizli Dosya ve Klasörler (Gizli dosya ve klasörleri gösterme)

Bu ayarları denediniz mi?

lonely2134' Alıntı:
Denetim Masası - Görünüm ve Kişiselleştirme - Dosya Gezgini Seçenekleri - Görünüm (tabı) - Gizli Dosya ve Klasörler (Gizli dosya ve klasörleri gösterme)

Bu ayarları denediniz mi?
Görmezsin
Ama o dosyalar halen varolurlar.
.
Bence engellenemezler.
Ama sanırım sıkı bir ayarla ayısı azaltılabilir ve boyutu küçülebilir.
.
Not:
Kurulu bir program, setup edilirken defaults ayarşardan yapılmışsa yine bu dosyalar oluşur.
AV, tarayıcı, search indexer, registry ve diğer yedekleyiciler, windows güncellleme ve disk defrag ayarları vs.

Bazılarını kaldırmak zaten mümkün değil. D diskinizi de diğer disklerinizi de flash belleklerinizi de yukarıda söylediğim yoldan incelerseniz onlar da da mevcuttur gizli dosyalar. Önemli olan bizi rahatsız etmemesi göze görünmezse rahatsız edici de olmazlar diye düşünüyorum.

klasör ve dosyalar gizli değil. gizli leri gösterme yince bir etkisi olmayacak.

bazı programların kurulumunda d seçilmiş desem aynı programları aynı ayarlarla o kadar pc ye kurdum. hiç böyle bir durum görmedim.

BenDe elime geçen sistemleri hep ntfs formatlarım.
Ve bu benzer soruna hiç rastlamadım.
Güncellemeleri ve sistem korumayı kapatınızmı?

Cozuldu gibi.

Guncelleme acik. Koruma aktif. Vs. Her sey normaldi. Ama kullanan kisi acemi olunca nasil bu hale geldi diye sordugunuzda cevap alamiyorsunuz..

Neyse cozumu buldum gibi.
Win7 dvd ile Diski komple sildim. 3 bolum vardi.
Harici hdd okuma aparati ile usb den normal calisan ayni marka bir pc ye bagladim.
Saglam pc nin markasi ayni fakat donanimi bir tik yuksek. Ikisi de intel yonga setli.
Farki ekran karti ve islemci.
Sonra saglam diski malum diske cloon. Ladim.
Tekrar kendi kasasina taktim
Su an calisiyor.
Acilista sadece ekran kartini win7 oto tanimis. Sonradan driver yukledim.

Butun programlar ve guncellemeleri calisiyor. Bakalim onumuzdeki gunlerde nasil olacak.

Geri