Ctrl+Alt+Del'i engelleyen virüs YARDIM LÜTFEN!!!

Kodla Büyü

Enola

Aktif Üye
Saolsun bizim müdür yardımcısı bilsa progamının olduğu makinedeki virüs programını kaldırmış ve süper bi virüs bulaştırmış.Ağ üzerindende tüm bilgisayarlara yayılmış.Format atamıyorum tüm mdb'ler gidecek beni öldürürler.
Şimdi Başlıktanda göreceğiniz gibi "Görev yöneticisini" açmaya çalışıyorum ama "Buna yetkiniz yok" die bi uyarı veriyo.
"regedit" yapıyorum onada "yöneticiniz buna izin vermiyor" uyarısı veriyor.Hatta "cmd" yapıyorum iki saniye sonra onuda kapatıyor.Ne kadar program kullandıysam(KIS, NOD32,Antivir,Mcafee) hiçbi işe yaramadı virüs hepsini engelliyo.Hepsi virüsleri buluyo ama temizlemiyo :cry:
Güvenli kipte açıp denedim gene olmadı.Aynı hatalar devam.
Şimdi Virüsün adı "SSCVIHOST.exe" system32nin ve system klasörlerinin içine kendini atmış."Yeni klasör.exe"die bişey kurup heryere bulaştırıyo.Autorun.ini veya inf die dosyalarla heryere bulaştırıyo dosyaları siliyorum gene bulaşıyo.
ÇILDIRICAM ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN.
Bu formatörlük ne işkenceymiş be kardeşim :x

Benimde başıma böyle bir şey gelmişti bitdefender ile bulup silmiştim denemnizi öneririm geçmiş olsun

Hocam bahsettiğiniz virüs bir arada benim lab taki bil llere bulaşmıştı ve ağa bağlı tüm bilgisayar uçmuştu.
Ben en son çözüm olarak format önercem fakat onun öncesinde kaspersky en son versionu ile taratmanızı öneririm (virüs veri tabanını güncelledikten sonra tabi) ama yeterli olmayabilir. Ben Tüm bil llere imaj atarak kurtuldum. sonra deepfreeze ile koruma kalkanı oluşturdum yoksa başa çıkılmıyor ...

yetkilendirmeleri ise group policy altından düzeltebilirsiniz.
başlat çalıştır gpedit.msc
kullanıcı yapılandırması - yönetim şablonları - sistem - ctrl+alt+delete seçeneklerine gel.

1- http://www.recoverdatasoftware.com/tool ... gerFix.exe
bu adresteki programı dene çözülebilir

ya da
2-
başlat> çalıştır

regedit [enter]

Soldan;

HKEY_CURRENT_USER
Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
Sağdan

DisableTaskMgr
bunu seç de bu DisableTaskMgr 'ı sil düzelir.

ya da

3- başla çalıştıra gpedit.msc yazıp enlere basın ve kullanıı yapılandırması-yönetim şablonları-sistem altında bulunan ctrl+alt+del seçeneklerine gel görev yöneticisini devre dışı kaldırı çift tıkla ve devre dışı bırak tamam dediğnde sorun kalmayacaktır

Umarım üstekilerden biri işini görür... Sorunu çözdüğünde de nasıl çözdüğünü öğrenmek isteriz...

dediğim gibi regedit engelli format atamıyorum.Kaspersky 4000 tane falan buldum dio ama hiç bi işe yaramıyo virüs tekrar geliyo.gpedit.msc'yi yaptım ona bile engel koyuyo.
Yani ilk defa böyle süper bi bilgisayar virüsü görüyorum.Deepfreezede bi işime yaramaz çünkü bilsa için mdblerin hergün güncellenmesi lazım program bunu engellerse çocukların kayıtları gözükmez.İlgilendiğiniz için çok saolun ama hala bi çözüm bulamadım.
Artık çıldırıcam :?

Hocam ben de okulumda benzer bir problem yaşamıştım. Fujack adında bir virüs yayılmıştı ağa. Tüm exe uzantılı ve diğer program dosyalarını bozuyordu. Çözümü "Norton Antivirüs 2007" de bulduk. Sanırım o program işine yarar. Bulabilirsen onu bi dene derim. Ben sana gönderecektim ama ne varki bulamıyorum. Önce internetten güncellemen gerekecek. Kurarken By Phone seçeneğini kullan. Kayıt yapmak zorunda kalmazsın. İnşallah en kısa sürede çözüm bulursun. Yaşadığım için o sıkıntıyı ii bilirim.

Allah kolaylık versin.

hocam güvenli modda da hijackthis programını kullandın mı?

öneriler:
hdd yi güncel, aktif olarak çalışan bir antivirüsün olduğu pc ye takıp orada taratıp düzeltmeye çalış.
güvenli modda da işe yaramadığına göre(tahmin) sistemin temel servislerine bulaştığı anlaşılıyor.

Evet arkdaşlar sorun halloldu :alkis:
@penguen.os'nin dediği gibi güvenli modda hijackthis ve @botett'in verdiği taskmanager.exe'nin ikisini kullanınca sonunda engeleden kurtuldum sonrada KİS2007 ile herşeyi temizledim
OH BE BAYA Bİ YORULMUŞTUM...Yardımcı olan herkese teşekkürler :+1:

Geri