CSS Anlatırken Kullanacağım Tasarım Arıyorum

Kodla Büyü

@lperen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhabalar arkadaşlar, uzun süredir giremiyordum buralara özlemişim bu mavi temayı...

CSS anlatırken konu konu gitmek yerine, var olan bir tasarımı adım adım HTML ve CSS'e dökmek daha eğlenceli ve sorunlarla başa çıktığımız için daha öğretici oluyor. Bu daha önce de kullandığım bir metot ama eksik kalan önemli bir CSS özelliği kalsın istemiyorum, olabildiğince öğretici olması için nasıl bir tasarım kullanmalı?

CSS gösteren arkadaşlardan bu yolu izleyenler varsa, örnek tasarımlarını beklerim.

@lperen' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar, uzun süredir giremiyordum buralara özlemişim bu mavi temayı...

CSS anlatırken konu konu gitmek yerine, var olan bir tasarımı adım adım HTML ve CSS'e dökmek daha eğlenceli ve sorunlarla başa çıktığımız için daha öğretici oluyor. Bu daha önce de kullandığım bir metot ama eksik kalan önemli bir CSS özelliği kalsın istemiyorum, olabildiğince öğretici olması için nasıl bir tasarım kullanmalı?

CSS gösteren arkadaşlardan bu yolu izleyenler varsa, örnek tasarımlarını beklerim.

Hocam ben direk Bootstrap ile başladım. Aradan css ve bir kaç özellik gösteriyorum. Şuan resmini göstediğim siteyi direk olarak yapıyorlar. Bayağı öğrenciler bootstrap ı ve benimsediler. Diğer türlü hiç bir şekilde tam site yapamadıkları için zevk alamıyorlardı. Bu yöntem çok iyi oldu

ThatBeatsAll' Alıntı:
Hocam burada ve burada ve de burada son olarak burada da güzel PSD şablonlar var. İşinize yarayacak bişeyler bulursunuz illaki :wink:
Teşekkürler Hocam, elimde çok sayıda template var, verdiğiniz linklerde de gözüme çarpan güzel çalışmalar var.

Fakat benim aradığım öyle bir site olsun ki: o sitede öğrenilmesi gereken temel CSS kodlarının tamamı yer alsın. Bu bağlamda sormuştum aslında. Yani harika bir tasarım değil kodlarken CSS öğreten bir tasarım arıyorum.

vlk4n' Alıntı:
Hocam ben direk Bootstrap ile başladım. Aradan css ve bir kaç özellik gösteriyorum. Şuan resmini göstediğim siteyi direk olarak yapıyorlar. Bayağı öğrenciler bootstrap ı ve benimsediler. Diğer türlü hiç bir şekilde tam site yapamadıkları için zevk alamıyorlardı. Bu yöntem çok iyi oldu

Teşekkürler Hocam, bunu zaman zaman ben de düşündüm fakat uygulamadım.

CSS bilmeden Bootstrap ile başlamak ne kadar sağlıklı oldu peki, gözlemleriniz neler?

vlk4n' Alıntı:
@lperen' Alıntı:

hocam Bootstrap nasıl nereden kullanıyorsunuz

css öğretirken böyle dreamweaver dan elle ,kod yazmadan öğretirseniz öğretilen şey ne kadar yararlı sizce.bence önce html kod yapısı sonra css yazma sonra bootstrap gösterilebilir.En son bir iki tane psd to css yapılabilir.

Css konusu özümsenmeden bootstrap havada kalır tam hakimiyet sağlanamaz diye düşünüyorum..

Geri