cs4 kalın çizgili çember, dörtgen çizimi

Kodla Büyü

turapt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
cs4 türkçe. çember çiziyorum ama çizgiler ince kalıyor, google da arattım ingilizce menülere göre anlatılmış, stroke uygulayın falan diyolar. bir türlü beceremedim. kalın çizgili dörtgen, elips, çember nasıl çizilir?

Re: cs4 klaın çizgili çember, dörtgen çizimi

cs4 fotoşop mu hangi program hocam

oval seçim aracını alıyorsun shifte basarak oval oluşturup ctrl j ye basıyorsun.
orda katmanlar bölümünde bir katman oluşturuyor.
oluşturduğun katmanın üzerine geliyorsun ve sağa tıklayıp karıştırma seçeneklerine yıklıyorsun
bir çerçerve açılacak ve ordan kontura tıklayıp kalınlık ve inceliğini boyuttan ayarlayabiliyorsun.
herhalde sorduğunuz bu idi yanılmıyorsam...

ingilizcesindede EDİT MENÜSÜNDE STROK yazar

Ekli dosyalar

• ZGİ KALIN.jpg
    ZGİ KALIN.jpg
    139.4 KB · Görüntüleme: 5,053
geceyolcusu2002' Alıntı:
oval seçim aracını alıyorsun shifte basarak oval oluşturup ctrl j ye basıyorsun.
orda katmanlar bölümünde bir katman oluşturuyor.
oluşturduğun katmanın üzerine geliyorsun ve sağa tıklayıp karıştırma seçeneklerine yıklıyorsun
bir çerçerve açılacak ve ordan kontura tıklayıp kalınlık ve inceliğini boyuttan ayarlayabiliyorsun.
herhalde sorduğunuz bu idi yanılmıyorsam...
hocam ilgin için teşekkürler ama olmadı. dediğin işemleri yaptım, kontur a tıklayınca kalınlık değeri ile ilgili bişey yok, resmi ekliyorum, ben mi yanlış yapıyorum?

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    34.5 KB · Görüntüleme: 5,048
Çağrı1' Alıntı:
ingilizcesindede EDİT MENÜSÜNDE STROK yazar
hocam bende stroke(kontur ) pasif durumda, nedeni nedir acaba? elips aracı ile çiziyorum şekli içi boş olarak, düzen menüsünden kontur diycem dediğinize göre ama pasif..

hocamşekli çzdikten sonra yeni bir katman oluştur sonra o katmanın üzerine gel şekli çizme yukarıdan ekliptikal marqe toolden oluştur sdeçim aracından elips tooldan değil

hocam kontura sadece yanındaki kutuya tıklamışsınız tam üstüne sert tıkladığınızda boyut yazan yer gelecek

ya da katman oluşturduktan sonra yani yuvarlağı çizip ctrl j ye bastıktan sonra o yuvarlak seçili iken düzen-kontura basarak da yapabilirsiniz. kontura basınca karşına küçük bir ekran açılacak ve ordan renk ve kalınlığı ayarlayabilirsiniz.

turapt' Alıntı:
hocam bende stroke(kontur ) pasif durumda, nedeni nedir acaba? elips aracı ile çiziyorum şekli içi boş olarak, düzen menüsünden kontur diycem dediğinize göre ama pasif..
burda pasif olmasının neden katman olarak o yuvarlağı seçmediğinizde kaynaklanıyor.

en iyisi köşeli seçim aracını çiz beyez sayfaya daha sonra kopyala yapıştır de kopyaldaığın yerdeyken gel kontura tıkklar çıkacak

Çağrı1' Alıntı:
hocamşekli çzdikten sonra yeni bir katman oluştur sonra o katmanın üzerine gel şekli çizme yukarıdan ekliptikal marqe toolden oluştur sdeçim aracından elips tooldan değil
çok teşekkür ederim oldu hocam..

geceyolcusu2002' Alıntı:
ya da katman oluşturduktan sonra yani yuvarlağı çizip ctrl j ye bastıktan sonra o yuvarlak seçili iken düzen-kontura basarak da yapabilirsiniz. kontura basınca karşına küçük bir ekran açılacak ve ordan renk ve kalınlığı ayarlayabilirsiniz.
çok teşekkür ederim hocam, seçme aracı ile daha kolay oluyormuş hallettim..

Geri