Creative CL-S4281 ses kartının sürücüsünü bulamıyorum

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar. bir bilgisayarımızda PCI ses kartı var ama sürücüsünü bir türlü bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Creative CL-S4281 (4 kanal ses kartı)

Re: Ses kartının sürücüsünü bulamıyorum

hocam onu yapacağımda bilgisayar çok yavaş eğer sürücüyü bulabilirsem iyi olacak.
bu arada ses kartını buldum. C-media CL-S4281. sürücüyü arıyorum ama eski bir ses kartı galiba bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Re: C-media CL-S4281 ses kartının sürücüsünü bulamıyorum

arkadaşlar yardım edermisiniz

Aygıt Yöneneticisinden ses kartının özellikelerine gir. açılan pencereden ayrıntılara gel. oradaki kodu ctrl c ile kopyala. buraya yapıştır sana yardımcı olayım.

PCI\VEN_1102&DEV_0006&SUBSYS_10031102&REV_00\3&61AAA01&0&70

sürücüyü hala bulamadım :?

hocam 8 mb lık bir dosya , sen nereden download edebilirsen söyle oraya yükleyeyim .

baynadir' Alıntı:
http://drivers-download-center.org/cirrus-logic-cs4281-drivers-download_1077.html

bu adrese girin ve Cirrus Logic CS4281 Drivers Download yazan yere tıklayın indirin ve kurun...

hocam bunu da kabul etmedi...

markası ne acaba? çünki aynı sürücü creative markasında da çıkıyor...

markası yazmıyor hocam

Re: CL-S4281 ses kartının sürücüsünü bulamıyorum

hocam everestten baktım, yazan şu:
Creative SB Live! Series Audio Processor

ne yazıkki olmadı hocam. sabrımın sınırlarındayım. bunu veren çalıştığını söyledi...

Hocam sitedeki sanırım yeni kartlar için. Sizin kart eski galiba? Live 5.1 cdsi vardı elimde bir bakayım....

Hocam yayınladım ama mesaj yukarıda kaldı. Bu mesajı dikkatinizi o mesaja çekmek için atıyorum...

eya' Alıntı:
Hocam yayınladım ama mesaj yukarıda kaldı. Bu mesajı dikkatinizi o mesaja çekmek için atıyorum...

hocam mesaj yazan, ilgilenen herkese teşekkürler. uzun zamandır bu kadar sevindiğimi hatırlamıyorum :)
bendeki kart Sound Blaster Live! 5.1 Digital (Dell) olarak geçiyormuş hocam...
driver lazım olursa benim çektiğimi kimse çekmesin. link aşağıda
ftp://ftp.dell.com/audio/R69382.EXE

eya hocam teşekkürler...

buyey' Alıntı:
eya' Alıntı:

hocam mesaj yazan, ilgilenen herkese teşekkürler. uzun zamandır bu kadar sevindiğimi hatırlamıyorum :)
bendeki kart Sound Blaster Live! 5.1 Digital (Dell) olarak geçiyormuş hocam...
driver lazım olursa benim çektiğimi kimse çekmesin. link aşağıda
ftp://ftp.dell.com/audio/R69382.EXE

eya hocam teşekkürler...

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. :wink:

Yüklediğim driverı siliyorum.

sonuda olmuş :D... bu gibi sorunları yaşamamak için auto driver cd sini bir yerlerden temin etmenizi tavsiye ederim...

baynadir' Alıntı:
sonuda olmuş :D... bu gibi sorunları yaşamamak için auto driver cd sini bir yerlerden temin etmenizi tavsiye ederim...

aslında 2 tane vardı hocam ama işe yaramadı...

:)... iş teknoloji ve bilgisayar olunca vede herşey ters gidince ne olursa olsun dikiş tutmaz zaten :mrgreen:

Geri