crea labda projeksiyon sorunu

Kodla Büyü

seldabal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar. crea labda projeksiyonda masaüstü simgeleri görünmüyor. görüntü ayarlarından 2. pnb olmayan monitörü seçiyorum. masa üstümü genişleti işaretliyorum, simgeler görünmüyor. ekran kartım ati radeon 3600.

saatin yanında ati simgesi var. onun üzerinde sağ tuş tıkla en üstten catalyst control center a tıkla. ya da masa üstünden sağ tuşla tıkla en üstte çıkması lazım catalyst control center ın.
sonrası basamak basamak izlemen gereken adımları aşağıda yazıyorum.
catalyst control center-->basic-->yes--->next--->quick setting-->display setup-->select a diffrent desktop mode-->go-->duplicate-->finish

o zaman cd sinden yüklemen gerekiyor. üzerinde sapphire yazan ateşli yanarlı dönerli bir cd olması lazım. ordan yükleyince sağ tuşa kısayol olarak atıyor kendisini program.

hocam çok teşekkürler. monitörle projeksiyonun yerini değiştirdim. şimdi monitörde görüntü yok projeksiyonda var sanırım projeksiyonla kasa arasındaki dönüştürücü parçada (asus) o parçanın adı nedir?

Hocam bilgisayarınızda Vga Çoklayıcı Kablo mevcut mu?

Ekli dosyalar

• coklayici.jpg
    coklayici.jpg
    47.5 KB · Görüntüleme: 743
emrahgunes' Alıntı:
Hocam bilgisayarınızda Vga Çoklayıcı Kablo mevcut mu?
hayır hocam vga çoklayıcıyla değil kasada bir kart var monitör ve projeksiyon o karta takılıyor. her ikisinde de dönüştürücü var. sanırım o parçada sorun var.

biri vga çıkışından alınmış diğeri ise dvı çıkışından alınmış olabilir.
yerlerini değiştir dene

ergun833' Alıntı:
biri vga çıkışından alınmış diğeri ise dvı çıkışından alınmış olabilir.
yerlerini değiştir dene
denedim o zamanda monitörde görüntü olmuyor projeksiyonda görüntü oluyor.
her ikiside vga dvı dönüştürücüyle aynı karta takılmış.

Monitörü vga ya projeksiyonu dönüştürücü ile DVI girişine bağlayın. Ekran kartının ayarlarından da Klon seçtiğiniz zaman olması gerekir

Ekran kartınızın 2 tane çıkışı var ve 1 tanesi monitöre, diğeri ise projeksiyona gidiyor olmalı.DVI çıkışlarınıda takılı VGA için çeviriciler olmalı.İlk kontrol etmeniz gereken bu çeviriciler Hocam.Daha sonra ise sorunu çözeceğiniz yer ekran kartınızın ayarları...

Ekli dosyalar

• donusturucu.jpg
    donusturucu.jpg
    14.9 KB · Görüntüleme: 722
  • vga.jpg
    vga.jpg
    18.7 KB · Görüntüleme: 722
Sorunun Çözümü:Hocam ekran kartının yeni sürümünü internetten indirip yüklemen gerekiyor.
Daha sonra sorununuz düzelecektir.

Bu arada bendede aynı lab ve aynı sorun olmuştu.
Kolay gelsin

Zizu_' Alıntı:
Sorunun Çözümü:Hocam ekran kartının yeni sürümünü internetten indirip yüklemen gerekiyor.
Daha sonra sorununuz düzelecektir.

Bu arada bendede aynı lab ve aynı sorun olmuştu.
Kolay gelsin
çok teşekkürler hocam düzeldi.

Geri