CPU Asal Sayı Testi--işlemcilerimizi yarıştıralım :P

Kodla Büyü
Re: Ynt: CPU Asal Sayı Testi--işlemcilerimizi yarıştıralım :p

Bence berbat bir test. Sanırım ALU yu kontrol ediyor.
İ5 6 gb ram li işlemci benim laptop12 saniye
Okuldaki kasa 8 yıllık işlemcisi i serisi öncelerinden, fotoshop kaldıramayacak 3 gb ram li sistem 11 sn

sene 2007 de 41 sn de bulan bilgisayar var. sene 2015 de benim okuldaki bilgisayar 83 sn de buldu. bu bir mucize olmalı :)

İntel pentium dual core E5200 11 sn Windows xp 2 gb ddr2 667 mhz ram
İntel İ3 350M 15 sn Windows 7 4 gb ddr3 1333 mhz ram

kalelibilişim' Alıntı:
İntel pentium dual core E5200 11 sn Windows xp 2 gb ddr2 667 mhz ram
İntel İ3 350M 15 sn Windows 7 4 gb ddr3 1333 mhz ram
Aynen bendeki olay başınıza gelmiş.
Hani tıpkısının aynısı derler ya.
O misal:mrgreen:

b960 core duo 2.2 gz işlemci, cache1:256k, cache2:512k cache3:3mb, , 2gb ram , harddisk 5400rpm Sonuç: 20 sn

konu 8 sene önce açılmış pc hızları o zaman dah yüksek çıkmış, teknooji geriliyor mu ne? :mrgreen:

benim pc de 11 sn de getirdi

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    94.7 KB · Görüntüleme: 512
i7 4710mq 8gb

bir tane çalıştırdığımda 16 sn de 5 tane eş zamanlı çalıştırdığımda 20 sn sürdü

Fakat 5 tane eş zamanlı çalıştırdığımda bile işlemci kullanımı yüzde 50 lerde idi. bir tane çalıştırdığımda ise yüzde 10 dolayında.
işlemciye tam güç yüklenmiyor yani.
sonuç başarısız ve isabetsiz bir test.

Hangi AV ile bu asal sayı dosyasında virüs tespit ettiniz?

ozcanikli' Alıntı:
virüslü dosya arkadaşlar boşa indirmeyin
Ben olsam
Bir kişi virüslü dese test etmezdim.Ama bizim Türk milletinin bit sözü var.
"Atın ölümü arpadan olsun." diye.
Devam edin...

COBOL' Alıntı:
Bence berbat bir test. Sanırım ALU yu kontrol ediyor.
İ5 6 gb ram li işlemci benim laptop12 saniye
Okuldaki kasa 8 yıllık işlemcisi i serisi öncelerinden, fotoshop kaldıramayacak 3 gb ram li sistem 11 sn

Güç olarak Laptop işlemcileri Normal bilgisayarlardan en az 3 Seri geridedir , yani ; Bir i3 işlemcili masasütü Bir i7 li Laptropa nal toplattırır , lakin bu bilinmediğinden insanlar masaüstü ve laptop işlemcilerini aynı güçte sanırlar iş grafik kartına gelince durum çok daha vahim bir tablo izler , Aynı grafik kartı marka ve modelin laptop ve masasütü olanını karşılaştırırsanız 5 misline kadar laptop grafik kartının yavaş olduğunu görürsünüz , kısacası test her nekadar sağlıklı olmasada Laptopların acınası ve yerde sürünen CPU gücüne çarpıcı bir örnektir

donanim-genel-f43/find-prime-numbers-v1-0-cpu-asal-sayi-testi-yeni-program-t148036.html

Arkadaşlar eklentideki yazılım sadece tek veya bütün işlemcileri seçme opsiyonu vermiyor , benim verdiğimde (Aşağıdaki linkteki) tek veya tüm işlemcileri seçme opsiyonu mevcut mesela i7 de tek işlemci ile 8 sn civarı sürerken , tüm işlemcileri kullan seçeneği seçildiğinde 2 sn de buluyor , Bu oldukça önemli bir ayrıntı , yazılım aşağıdaki linkte
donanim-genel-f43/find-prime-numbers-v1-0-cpu-asal-sayi-testi-yeni-program-t148036.html

Geri