ÇPL'lerde görev yapan BÖTE mezunları ACİL YARDIM

Kodla Büyü

emine82

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar aranızda çok programlı lisede görev yapan Böte mezunu var mı ? Acil yardıma ihtiyacım var.?

Re: Acil Yardım

Hocam peki böte mezunu olduğunuz için giremediğiniz dersler oldu mu son yayımlanan 80 nolu çizelgeye baktığımda böte mezunlarının derslere girebileceğini fakat mesleki ve teknik eğitim veren liselere atanamayacaklarının belirtildiğini görüyorum. Bazı arkadaşlar böte mezunlarının giremeyeceği yönünde mesajlar yazmışlar. İşin içinden çıkamadım siz bu tür sorunlarla karşılaştınız mı?

Arkadaşlar kimsenin bilgisi yok mu :) ben mi çok gereksiz bir konu açtım :( yada çalışan arkadaşlar biraz bilgi versinler çpl ler hakkında genel olarak.

Konunuzda sorun yokta isminde sorun yok. ÇPL'de görev yapan Böteliler diye başlık açsaydınız ya ACİL YARDIM yazacağınıza?

okulda tef mezunu varsa dersini de dolduramıyorsa sizin yerinize o girer. yoksa bir problem olmaz.

hocam ben böte mezunu olup ÇPL de çalışan birisiyim. Bütün derslere girebiliyorsunuz ama teknik öğretmen gibi 20+27 üzerinden ek ders alamazsınız. 15+18 üzerinden ek ders aldığınız sürece bütün dersleri alabilirsiniz. Genelgeye göre maaş karşılığı okutabileceğiniz dersler arasında bölüm dersleri bulunmaktadır.

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar ... izelge.pdf

eğer alan öğretmeni yoksa dersleri en yakın alan vermeli. ancak oraya görevlendirme ile gitmeliydiniz yani normu doldurmuşsunuz. hocam normalde atanmamanız lazımdı o okula nasıl olduda atandınız. hocam bölümdeki arkadaşlarınızdan şikayetçi olan olursa işler değişir ama şikayet tarzı dava tarzı birşeyler olmaz ise bir sıkıntı çıkmaz. ama sıkıntılı bir durumda başınız ağrır. sonuçta teknik öğretmenler gibi fazladan tazminat alıyorsunuz dur sanırım ve fazladan ek ders alıyorsunuz yine sanırım. şikayet durumunda geriye dönük bunları faiziyle isterlerse çok can sıkıcı olur. ama tek öğretmenseniz sorun çıkmaz ve sizin dersleri verebilmeniz gerekir..

Hocam okulumuz ben atandıktan sonra çpl ye dönüştü. Bu eğitim öğretim yılında bilişim teknolojileri web programcılığı alanı açılacak. Yani benim atamam genel lise iken oldu. Teknik öğretmen olmadığım için zaten tazminat alamıyorum. 30 saatten fazla derse giremiyorum hocam bildiğim kadarıyla, bilgilerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. :)

ben de çpl de çalışıyorum bahsettıgınız sorunların hiç birini yaşamıyorum.20+27 üzerınden hesaplanıyor bızım ek dersler de.ve bızım çpl'ye hep böteliler atandıgı için derse girememe durumu olmadı.geçen yıl 3 bötelıydık bu yıl 2 bötelı kaldık .her derse gırıyoruz ama meslekı ve teknık lıselere atanamadıgımızı biliyorum ama acaba başka bir çpl'ye atanabılıyor muyuz.bu yönde bilgisi olan var mı.çünkü her çpl bötecılere açılmıyor

Bende cpl de çalışıyorum ve böteliyim, normalde çpl bünyesindeki bilişim bölümleri ticaret turizime bağlı ise böteliye açılıyordu, endüstri meslek lisesine bağlı ise açılmıyordu, ama bu sene il dışı, il içi atamalarda hiç bi çpl bana açılmadı tam emin değilim ama sanırım başka çpl ye geçişimiz yok gibi görünüyor.

yanı burda çakılıp mı kaldım ben şimdi ilköğretımlerın durumu da malum.ordan oraya ordan or okulunaya savruluyorlar.ben açıkcası ilköğretıme geçmek istemıyorum ama bu okulun müdürü de sinir bozucu bir adam.

Belli olmaz hocam açılırmı bilemeyiz ama bu sene hiç görünmedi aslında çok çpl açıldı bu sene ama bize görünmedi :(, bende ortaokula geçmek istemiyorum ama başka seçenek yok gibi görünüyor :cry:

hayatımın hatası böte okumak oldu.lisede çalışıyorum tornacı muamelesı görüyorum sinir oluyorum ve artık kendım kendımle alay eder oldum.tornacılık yapıyorum dıyorum.ama formatörlükte bu muhabbetın daha fazla olacagını düşünüyorum.birde dersın dolmuyor başka yere görevlendırme falan ıyıce sınır bozucu.onun için geçmek istemıyorum orta okula birde kendımı gelıştırmek istıyorum

Hocam bu tartışma hiç bitmez... ben 4 sene çalıştım bu süre zarfında 5 farklı öğretmenle çalıştım hepsi de böte mezunuydu... bölüm şefliği de yaptım koordinatörde oldum...
sırf batıya gelmek için ayrıldım okulumdan şimdi i.ö.o dayım eski okulumu arıyorum... :(

Değerli hocalarım tüm Mesleki ve Teknik okullar (EML, KML, Ticaret... ve ÇPL'ler) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü çatısı altında birleştirildi. O sebepten BÖTE'lilerin ÇPL'ye atanmaları ancak bünyesinde Bilişim Teknolojileri alanı yoksa olabilir yalnız burada da seçmeli derslerle norm açılabilinir ki seçmeli ders konusuda bayağı sıkıntılı bir durum. Eğer BÖTE'li iseniz ve ÇPL'de Bilişim Teknolojileri alanı var ise üzgünüm ama yakın zamanda norm fazlası olma ihtimaliniz yüksek.

Hocam EML'de BÖTE'li arkadaş vardı, hasbel kader atanmış eskiden ve o arkadaşı norm fazlası yaptılar. Arkadaşda Halk Eğitim Merkezine geçiş yaptı.

o zamn ılköğretıme de teknık eğimler atanmasın.çok saçma ya madem bız görev yapamayacagız ılerde norm fazlası olacagız nıye bızı çpl'ye atıyorsun

Artık gerçekten BÖTE yi yazdığım güne lanet eder oldum :cry: :cry: , acaba bizimde teknik ünvanını alma şansımız varmı bilgisayar mühendisliği felan okusak direk teknik öğretmen ünvanını alabilirmiyiz :( , bu konu hakkında bilgisi olan varmı

hocam zaten artık teknık egıtım kaldırıldı teknolıji muhendıslıgı adı altında bırleştırıldı.okuyunca zaten 2 unıv bıtırmış olursun.unıv okumadan başka bır şekılde ımkan tanınsa keşke semıner falan gıbı ama pek sanmıyorum

Açıkcası ben meslek lisesinde çalışmayı çok seviyorum, 2. üni yi bitirince olacaksa bu iş ben okumaya razıyım :)

Geri