[Çözüm] Flash Bellekteki Dosyaları Gizli Kısayol Yapan Virüs

Kodla Büyü
:+1: bende hepsiyle tektek uğraşıyordum *.* aklıma gelmiyrdu iyi oldu

mnn' Alıntı:
olmuyor hocam. net çözüm bulsakta eklesek buraya :cry:
net çözüm derken hocam..? Yani virüsü tamamen ortadan kaldırmanın çözümü henüz yok evet ama eklediğim dosyayı flash belleğe kopyalayıp çift tıklattığınızda dosyalarınızın normal hale gelmemesine imkan yok :scared:
rardan çıkarıp bat dosyasını kopyaladığınız değil mi hocam?

arkadaşlar benim taşınabilir harddiskimede bu virüsten bulaştı.içindeki dosyaları kurtaracak şekilde nasıl temizliyebilirim ve de bir daha bulaşmaması için taşınabilir harddiskimi nasıl korumaya alabilirim.bizim akıllı tahtalara bu virüs bulaştı.harddiskimi taktığımda tahtaya virüs harddiskede bulaştı.önerilerinize acilen ihtiyacım var:))

Hocam sorun gizli yapmasından ziyade System Directory olarak görükmesi. Bunu düzeltiyormu acaba

Eğer düzeltiyorsa diğer klasör kısayollarınıda silen bir komut eklenebilir aslında

hocam malyware virüsü nasıl temizlenir vede taşınabilir harddiskimi nasıl koruyabilirim

virüsün gizlediği dosyaları forumda anlatılan yöntemlerle buluyorum dosyaları alıp başka yere kopyalıyorum.ve flash diske format atıp tekrar sakladığım dosyaları içine atıyorum ama virüs yeniden aktif oluyorr malesef.

Re: Kısayol Virüsü

flashdaki dosyalari geri aliyoruz almasina da tekrar taktinmi yine gizliyor. kesin cozüm yokmu yani tahtaya takinca yine gizlemesini engelleyen yada kokden temizleyen yoksa tek tek yeniden yukleyip deep freze leyecegim.

melissa' Alıntı:
virüsün gizlediği dosyaları forumda anlatılan yöntemlerle buluyorum dosyaları alıp başka yere kopyalıyorum.ve flash diske format atıp tekrar sakladığım dosyaları içine atıyorum ama virüs yeniden aktif oluyorr malesef.
Hocam bu dosyayı kök dizine atıp çift tıkladığında klasörlerin eski haline gelir. Yani ve gizli ve sistem dosyası olarak görünmekten kurtarırsın. Daha sonra kısayol dosyalarını sil kafan karışmasın. Bir daha bulaşmasını nasıl engelleriz bunu bilmiyorum ama arkadaşların söylediklerine bakılırsa Security Essentials ın güncelleme dosyası ile hallediliyor olması gerekir. Bende deniycem Security Essentialsı..

flash bellekteki virüsler, temizlenip daha sonra flash belleği tekrar takınca tekrardan geliyorsa iki yol var

1- virüs programınız virüsleri tamamen temizleyememiştir
2- en tehlikeli olan, virüs bilgisayarınızda biryerlerde saklanıyor

ikinci seçenek çok tehlikeli, virüs kendini sistem dosyası gibi gösterip antivirüsü kandırmaya çalışıyor, işletim sisteminin iyi bir taramadan geçirilip sonra kontrol edilmesi lazım

evette tespitleriniz güzel
fakat cozüm nedir hocam.

ben essentuali güncelliyip taratip sildim ac kapa yapayimmiya kadar geliyorum yeniden basladimi usb securty kuruyorum hersey normal gidiyor sonrasinda kendi flashimi takiyorum sorun yok. ama olursa icinde virüs olan biri takarsa hop basa sariyor sürek dosyalar gizli oluyor ve muhtemelen o an bilgisayarada bulasiyor virüs. her gün virüs taramasi yapamayacagimiza gore ne yapmak gerekir. isin kötüsü tertemiz image atiyorsun deep freeze kuruyorsun. hersey normal gibi ama virüslü biri gelip takarsa dosyalar yok virüs pcye bulasiyor ha diycen ac kapa yapinca gider mi gider deepfreze den dolayi ama virüslü flashi olanlarda kullanamiyor bu durumde cünkü takinca dosyalari kayboluyor. ogretmenlere flashlari getirin temizleyelim diyip bir kisimi cozmeyi denedim ama bu seferde evlerindeki veya flashlarini nerede kullaniyorlarsa oradan tekrar bulasiyor sürec basa dönüyor. ogretmenlerin evlerindeki pcleri de temizlememizmi lazim :) anlamadim gitti.

sozün özü oyle bisi olacakki tahtayi temizleyecek. sonrasinda virüslü flash gelirse takinca onuda aninda temizleyecek ve tahtada ogretmenini her durumda flash kullanabilmesi saglanmis olacak. ama nedir bu cozüm...

eset smart security 6 kurun,

flash bellek gibi harici aygıtların takılınca taratmayı ve tüm ayarlarında katı kurallı temizlemeyi ayarlayın

o zamanda lisans problemi ortaya cikar. c.r.a.ckli kurmak yasak demo kursak bir süre sonra deaktif olur. gecici degil kalici bir cozüm lazim ayrica lisans problemine takilmayan. ayrica eset4 kati koruma denedik o da görmedi flash temiz dedi.

2000 lerde norton kullanıyordum, sonra nod32 çıktı, o günden bu tarafa başka antivirüs programı kullanmadım, ne virüsler gördüm, bu kısayol virüsünü ben 2011 aralık gibi çok hızlı yayılmıştı o zaman bile tıkır tıkır çalıştırdım herşeyi, öğretmen arkadaşların bellekleri takınca tüm virüsleri temizleyip veriyordum.

Benim kullandığım sistem bu, illaki daha iyi çözümleri olanlarda vardır.

Evet Kaspersky bu virüsleri buluyo ama silmesi için tam sürüm olması gerekiyor. Deneme sürümüyle tarattığımda keylogger türü virüsler buldu. Sanırım bu virüs sandığımız gibi dosyaları sadece kısayolun ardına gizleyen zararsız bir virüs değil. Emin olmadığımız bilgisayarlardan internet bankacılığı gibi işlemleri virüse çözüm bulana dek yapmasak iyi olacaktır diye düşünüyorum.

hasank118' Alıntı:
Evet Kaspersky bu virüsleri buluyo ama silmesi için tam sürüm olması gerekiyor. Deneme sürümüyle tarattığımda keylogger türü virüsler buldu. Sanırım bu virüs sandığımız gibi dosyaları sadece kısayolun ardına gizleyen zararsız bir virüs değil. Emin olmadığımız bilgisayarlardan internet bankacılığı gibi işlemleri virüse çözüm bulana dek yapmasak iyi olacaktır diye düşünüyorum.

yıllarıdr kis kullanıyorum... deneme sürümleri de en zor virüsleri bile bulup siliyor....

Daha iyisi yok...

Yaniii. Tam sürüm olmasına gerek yok, combofix + Kaspersky işini görür.
Bu arada kullananlar varsa bilirler, Kaspersky Virüs Removal Tool, bu çökmüş çok PC kurtardı. Portable, çalıştırın temizleyin ve Kaspersky'ı silin.
Size önerim tahtaları tek tek temizlemeyin, anında tekrar bulaşır. Flash bellekten çift tıklayıp autorun.inf dosyasını çalıştırınca bulaşmayı engelleyebilen bir virüs programı henüz görmedim.
Flash disinfector tarzı programlarla da flash belleklere tekrar virüs bulaşmasını engelleyebilirsiniz.
Ben de aynı dert musallat oldu. Şahsen bu aşamaları yapacağım ve combofix kaspersky temizlik için ve flash disinfector tarzı bellekte salt okunur autorun.inf dosyası yapan bir programla da bellekleri temiz tutmayı düşünüyorum....
Ama tabi ki bunlar kesin çözüm için yetmez....

ARKADAŞLAR bir sürü yöntem var herkes bişey tavsiye etmiş ama kesin ve pratik olan çözüm hangisi..atrrib komutu işe yaramıyor ve dosyalar silinmiş görünüyor? :cry: teşekkürler

Geri