(Çözüldü) NSS Dosya Gönderiminde hata(Windows10)

Kodla Büyü

sugibi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese iyi çalışmalar diliyorum arkadaşlar.

Bugüne kadar Windows 10 Ana Bilgisayar ve XP öğrenci bilgisayarları kurulu sınıfımda dosya gönderimi esnasında hiç sorun yaşamazdım. 11.41.18 sürümlü Netsupport kullanıyorum. Bu sistemde kendi bilgisayarımın İngilizce olmasındandır sanırım Dosya İsimleriyle ilgili hata almaya başladım bir dönem. Türkçe karakterli dosyaları gönderirken...

Şimdi sınıfı yeniledik. Tüm sınıfta, Yönetici-İstemci dahil Windows10 Pro, NSS 11.41.18, Defender aktif olarak kurulu. Dosya gönderiminde hep hata alıyorum. Muhtelif sorunlar ne olabilir arkadaşlar?
Firewall, Defender, NSS ayarları, ...vs.

Özellikle 5.sınıfların uygulama dosyalarıyla çalışacağı zaman benim bilgisayarımda paylaştırılmış klasörden alması Kopyala-Yapıştır işlemindeki zayıflıkları nedeniyle çileye dönüşüyor. Teşekkür ediyor kolaylıklar diliyorum...

Sizlere bu msajı yazarken bir yandan araştırıyorum da.
Bir eğitselde şöyle bir bilgi de buldum :

nssssssssssssssssssssss.JPG

Sorunun kaynağını buldum arkadaşlar.
İşletim Sistemim İngilizce. Bilgisayarımda TÜRKÇE KARAKTER barındıran dosyalar Dosya Gönderme ekranına geçtiğimde bazen aynı harflerle (Öğrenci Uygulama.xls gibi) bazen de düzeltilmiş olarak (Ogrenci Uygulama.xls gibi) görünüyor. Göndereceğim dosyanın türkçe karakterlerini İngilizce'ye çevirdiğimde HATA OLUŞMADI.

Benzer sorun yaşayan arkadaşlarımızın dikkatine sunuyor hepinize kolay gelsin diyorum.

Geri