Çözüldü: ( DYS Problemi ) Sisteme Kaydedilen Evrak Nerede?

Kodla Büyü

gokhanbicer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Dün karşılaştığım bir problemi ve çözümünü paylaşmak istiyorum. Sizin de başınıza gelebilir.

Birim Gelen Evrak Kayıt Kullanıcısı gelen bir dilekçe veya herhangi bir evrakı taratıp sisteme kaydediyor. Örneğin İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne gönderiyor. Kaydedilen Evrak Şube Müdürü ekranında gözükmüyor ve evrakın nereye gittiği bilinmiyordu.

SORUN: Birim Gelen Evrak Kayıt Kullanıcısının kaydettiği evraklar Hangi birimlere gönderilecekse o şubede bu evrakı karşılayan bir rolün olması gerekiyor. Bunu DYS Tanım Ekranından Yapıyoruz. Biz Her Şube için O şubeye bakan ilgili İlçe Şube Müdürüne DYS Tanım Ekranından Evrak karşılama rolü vermiştik.

DYS Tanım Ekranında Birbirine benzer 3 farklı rol var. Bu üçünü birbirine karıştırmışlar.
Şube Müdürü
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü
İl Milli Eğitim Şube Müdürü

1-2 Hafta Önce Sistemi bilmeyen bir çalışan DYS Tanım Ekranında Evrakı Karşılama Rolüne İnsan Kaynakları Şubesi için İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak tanımlamak yerine Şube Müdürü rolünü tanımlamış. Fakat. Bizim Görevlendirmelerimizde Şube Müdürü Rolünde kimse bulunmadığı için evrakın nereye gittiği bulunamıyordu.

ÇÖZÜM: DYS Tanım Ekranında Evrak Karşılama Rolüne Şube Müdürü Yerine İlçe Şube Müdürünü tanımladık. Ve İnsan Kaynakları Şubesi için İlçe Şube Müdürüne Şube Müdürlüğü rolü değil İlçe Şube Müdürü görevlendirmesi yaptık.

Umarım bir kişinin işine yarar...

Geri