CÖZÜLDÜ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

Kodla Büyü
kalelibilişim' Alıntı:
@ VUR4L olmadı ibaresi çok muğlak bir ifade. usb yi görmedi mi hata mı verdi ...

1-2 tanesinde start tuşu aktif oldu, bad sektör hatası verdi. Diğerleri uyumsuzdu.

daimon45' Alıntı:
İki gündür buradaki ve diğer sitelerdeki her şeyi yaptım, 10-15 kadar program indirip denedim olmadı. Bende kendim bir yöntem denemek istedim. Sonunda diske karşı korumayı kaldırabildim. Benim gibi hiçbir çözüm işe yaramayanlar denesin. Belki sizin ilacınızda budur.
Paragon Partition Manager Express programını indirip, kurun. Sonra flash belleğinizi, delete partition+apply yapın. Sonra create partition+apply yap. Sonra format partition+apply yap. En son format yaptıktan sonra hala yapmamış gibi görünebilir. Bilgisayarı yeniden başlatıp, tekrar format partition yapın. Sorun çözülecektir.

Not: Sorunu paragon partition programıyla çözdüm. Yukarıdakilerden önce birde wipe disk komutunu da denemiştim ama oda yarısında hata verdi. Onun etkisinin olmadığını düşünüyorum. Yukarıdakiler işe yaramazsa sizde öncesinde wipe diski bi çalıştırın. Hata versede benim yaptıklarımı tekrar edin. Bende işe yaradı, sizde de yarayabilir.

Bunu da denedim bu da olmadı hocam...

EğitimTR' Alıntı:
en sonunda kırıcam bu flashı

al benden o kadar hocam bende kırcam herşeyi denedim ama olmadı Kingston dataTraveler 2gb yi çözemedim gitti

Ekli dosyalar

• disk kayıt.JPG
    disk kayıt.JPG
    33 KB · Görüntüleme: 1,395
KALELİBİLİŞİM hocam bana da bir yardım edermisiniz. hangi programları denemem gerek ?

Ekli dosyalar

• IMG_20170108_225406.jpg
    IMG_20170108_225406.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 642
Re: CÖZÜLEMEDİ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

kalelibilişim' Alıntı:
Bu konuda çok kişiye yardımcı olmaya çalıştım. Bir çoğu yazdıklarımı uygulamadı bile. Bu konuyu da başından beri takip ediyorum. nasıl olsa bu hocam da bir iki deneme yapar ve bu işten vazgeçer dedim. Fakat baktım ki hocam konuyu çözmeye kararlı. Madem yazayım dedim. Öncelikle bu işin sabit bir çözümü yok. Bir çok yol denememiz gerekebilir. Buna rağmen başarı garantisi yok. Diskte donanımsal bir sorun, lehim kopması vs varsa bundan sonrasını hiç okumayın. Diskinizdeki verilerinizin yedeğini alın yapacağımız işlem sonunda verileriniz kurtarılamaz şekilde silinecektir. Bu işlemler sonunda diski kökten kaybetmeyi de göze almıyorsanız hiç başlamayın. Mesuliyet kabul etmem mesuliyet tamamen size aittir. şunu da yazayım ki şu ana kadar kurtaramadığım disk olmadı. Fakat kurtarma işleminden sonra yavaş çalışan diskler oldu.
Bootice.exe isimli bir program var. Bilinçli kullanıldığında çok maharetli bir program. Acemiler için tam bir disk katili olabilecek kapasitede. Programı indirin. Arşivden çıkarın. Çalıştırın. Destination Disk alanından usb diskinizi seçin. Aman dikkat doğru diski seçtiğinize emin olun. Hemen alttaki Parts Manage butonuna tıklayın, açılan pencerede üstte diskiniz seçili iken alttan Re-Partitionning Usb hdd single... Ok olazsa Format this part Start bunları bir deneyin olazsa;
Aynı programla diski seçip, Process MBR ile ultra iso mbr yazın windows mbr seçeneklerini de deneyebilirsiniz. olmazsa.
Cip Genius programı ile usb diskinize ait bir chip raporu alın, buraya ekleyin bir görelim. Bu arada usb nin marka ve modelini de yazın.

Teşekkürler :alkis:

linux mint in usb format aracıyla bir ara flash disk sorunlarından bir kaçını çözmüştüm. denemekte fayda var

Re: CÖZÜLEMEDİ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

kalelibilişim' Alıntı:
Bu konuda çok kişiye yardımcı olmaya çalıştım. Bir çoğu yazdıklarımı uygulamadı bile. Bu konuyu da başından beri takip ediyorum. nasıl olsa bu hocam da bir iki deneme yapar ve bu işten vazgeçer dedim. Fakat baktım ki hocam konuyu çözmeye kararlı. Madem yazayım dedim. Öncelikle bu işin sabit bir çözümü yok. Bir çok yol denememiz gerekebilir. Buna rağmen başarı garantisi yok. Diskte donanımsal bir sorun, lehim kopması vs varsa bundan sonrasını hiç okumayın. Diskinizdeki verilerinizin yedeğini alın yapacağımız işlem sonunda verileriniz kurtarılamaz şekilde silinecektir. Bu işlemler sonunda diski kökten kaybetmeyi de göze almıyorsanız hiç başlamayın. Mesuliyet kabul etmem mesuliyet tamamen size aittir. şunu da yazayım ki şu ana kadar kurtaramadığım disk olmadı. Fakat kurtarma işleminden sonra yavaş çalışan diskler oldu.
Bootice.exe isimli bir program var. Bilinçli kullanıldığında çok maharetli bir program. Acemiler için tam bir disk katili olabilecek kapasitede. Programı indirin. Arşivden çıkarın. Çalıştırın. Destination Disk alanından usb diskinizi seçin. Aman dikkat doğru diski seçtiğinize emin olun. Hemen alttaki Parts Manage butonuna tıklayın, açılan pencerede üstte diskiniz seçili iken alttan Re-Partitionning Usb hdd single... Ok olazsa Format this part Start bunları bir deneyin olazsa;
Aynı programla diski seçip, Process MBR ile ultra iso mbr yazın windows mbr seçeneklerini de deneyebilirsiniz. olmazsa.
Cip Genius programı ile usb diskinize ait bir chip raporu alın, buraya ekleyin bir görelim. Bu arada usb nin marka ve modelini de yazın.
adamsın teşekkürler. :+1:

BENİM FLASHIMIN İÇİNDEKİ HERŞEY YOK OLDU VE ŞİMDİ HİÇ BİRŞEY OLMUYOR BİLGİSAYAR ARTIK OKUMUYOR BANA YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ :verymad: :verymad:

banada yardım lazım

Description: USB Yığın Depolama Aygıtı(Kingston DataTraveler 3.0)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This device can run faster when plugged to a USB3.0 port
Current Speed: High Speed
Max Current: 300mA

USB Device ID: VID = 0951 PID = 1666
Serial Number: 00190F0C02B2BF11696536FA

Device Vendor: Kingston
Device Name: DataTraveler 3.0
Device Revision: 0100

Manufacturer: Kingston
Product Model: DataTraveler 3.0
Product Revision: PMAP

Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-07(PS2307) - F/W 01.02.53 [2014-05-12]
Flash ID code: 983AA892 - Toshiba TC58NVG7T2JTA00 [TLC-8K]

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/phison.html

Possible Flash Part-Number
----------------------------
[1CE]TC58NVG7T2JTA00
[1CE]TC58TVG7T2JTA00
[1CE]TC58TEG7TDKTA00
[2CE]TH58NVG8T2JTA20
[2CE]TH58TVG8T2JTA20
[2CE]TH58TEG8TDKTA20
[4CE]TH58NVG9T2JTA80
[4CE]TH58TVG9T2JTA80

Flash ID mapping table
----------------------------
[Channel 0] [Channel 1]

kingston datatravel 64 gb

Ekli dosyalar

• usb.jpg
    usb.jpg
    131 KB · Görüntüleme: 110
Arkadaşlar belirtilen programlar doğrudan chip'i yeniden programlamayı sağlayan yazılımlardır. Aynı fabrikanın programlaması gibi. O yüzden tam chip'inize uyan bir programı seçmelisiniz. Ben o kadar çok denedim ki tam bir fiyasko. Hiç biri uymadı. Bü güne kadar da hiçbir flashı kurtaramadım. Siz belki yapabilirsiniz. Ama size ilginç bir durumu anlatayım. Yine yazmaya karşı korumalı bir diski kardeşim gözden çıkarıp bir güzel eriyecek yerlerini folya ile sarıp mikrodalga fırının içine dikine koyarak yaklaşık 200 derecede 15 dk fırınladıktan sonra soğutup gayet güzel formatlamış ve kullanmıştır. Bilginize.

@AKom Usb flash diski pc ye takın, yüklediğim dosyayı indirin, arşivden çıkarın, MPALL_F1_9000_v372_0B.exe yi çalıştırın, AYARLAR.png dosyasındaki ayarlarları uygulayın. Bu şekilde formatlanması lazım. Olmazsa firmware yüklemek gerekecek.

Ekli dosyalar

• Phison MPALL v3.72.0B-Edit.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 560
@AKom Usb flash diski pc ye takın, yüklediğim dosyayı indirin, arşivden çıkarın, MPALL_F1_9000_v372_0B.exe yi çalıştırın, AYARLAR.png dosyasındaki ayarlarları uygulayın. Bu şekilde formatlanması lazım. Olmazsa firmware yüklemek gerekecek.
update yaptıktan sonra start sönüyor tıklanmıyor :(

Arkadaşlar yukarıda yardım isteyenler olmuş. Forumu takip etmediğim için görmemişim. Yeni gördüm. Mesajların üzerinden uzun zaman geçmiş. Kasıtlı olarak cevap vermeme gibi bir durum yok. Bilginize.

@AKom hocam ilgili program sizin usb flash diskinizi görmüyor. bu durumda maalesef bir şey yapamayız.
@ege hocam bu programlar usb flash diskinizin chip bilgisine göre seçilir. Sizin usb flash diskinizin chip bilgisini bilmeden hiç bir program öneremem.

hocam saol cok ugraştım dün . olmadı attım flashı. okula bilgisayarcı gelmişti elektrik iletimi yok dedi?? netten denemediğim yol kalmadı. sağlık olsun. ilginiz için teşekkürler.

merhaba hocalarım. bugün bi hocamız flash bellek getirdi. bir başkasına yazmaya karşı korumalı yaptırmış flash belleği. benden bunu düzeltmemi rica etti. fakat ne yaptımsa olmadı. var mıdır bi çözümü?

Geri