CÖZÜLDÜ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

Kodla Büyü
@kalelibilişim hocam 6686 olanları indirip denedim zaten sadece bir tanesi çalıştı o da yukarıdaki hatayı verdi

Arkadaslar uzun ugraslar sonucu flash ın skymedi yayımcısı olduğunu öğrendim. Program indirdim flash ı gördü fakat bu ekranda ne yapacağımı bilmiyorum.. Advanced sayfasında ise şifre istiyor. programı şu linten indirdim : http://flashboot.ru/files/file/391/

Buradan sonra bana yardım edebilecek var mı? Ne yapacağım.. Hata kodunu seçsem de bir şey değişmiyor. yanlış mı yapıyorum yoksa

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    106.4 KB · Görüntüleme: 1,197
@ sedo "Auto-LLF" ye tıklamanız yeterli. Advanced ile işiniz de yok ama yine de merak ediyorsanız password" kısmınna "123456" yazın "Check" butonuna tıklayın.

kalelibilişim' Alıntı:
@ sedo "Auto-LLF" ye tıklamanız yeterli. Advanced ile işiniz de yok ama yine de merak ediyorsanız password" kısmınna "123456" yazın "Check" butonuna tıklayın.
kalelibilişim' Alıntı:

Teşekkürler hocam cevabınız için ne yaptıysam şimdi flash ı tanımıyor program.. :? Bugun biraz daha ugrasıcam teşekkürler tekrar

bende bunu günlerce aradım ama nafile. raw olmuş.

Ekli dosyalar

• toshiba_transmemory_16gb.jpg
    toshiba_transmemory_16gb.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 1,119
@ denizlerb Sizin usb flash disk SSS (Solid State System) chipli. Fakat tam olarak chip modeli görünmüyor. Kesin bir program öneremeyiz.
Öncelikle partition kurtarma onarma programlarını denemelisiniz. Daha sonra chip prograrını.
chip programları için alttaki bağlantıdaki programlara bakabilirsiniz.

http://flashboot.ru/files/3s/

kalelibilişim' Alıntı:
@ VUR4L
http://flashboot.ru/files/file/439/#cut (Şu parogramın sizin usb diske uyması lazım.)

http://flashboot.ru/files/alcor/ (Buradaki programlar içinden uyan programı bulabilirsiniz.)

http://www.usbdev.ru/files/alcor/ (Buradaki programlar içinden de uyan programı bulabilirsiniz.)
Hocam;
Nasıl bozuluyor bu flash bellekler anlamadım.Yani çevremde hiç kimsede rastlamadım.Yoksa çin malının yan sanayii ürünlermi satılıyor Türkiye de.
Ortalıkta başına gelen çok (Sadece sanal dünya da) Ama gerçek alemde hiç kimsede rastlamadım.
Şimdi Bende korktum.Elimdekileri yedekliyeceğim.Okula gitmeme henüz vaktim varken.

ben de günlerdir uğraşıyorum ama işin içinden çıkamadım

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 952
çok yöntem denedim ama nafile...

Ekli dosyalar

• ffffff.jpg
    ffffff.jpg
    39.2 KB · Görüntüleme: 7,316
@ EğitimTR

Ekli dosyalar

• BOOTICEx64_v1.321.rar
    395.6 KB · Görüntüleme: 957
  • BOOTICEx86_v1.321.rar
    377.6 KB · Görüntüleme: 887
benim de elimde bi sandisk var yukardaki programı çalıştıramadım galiba yine olmadı

Teşekkür ederim denedim ama gene olmadı @kalelibilişim hocam

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    77.4 KB · Görüntüleme: 7,373
  • 2.jpg
    2.jpg
    83.2 KB · Görüntüleme: 7,362
kalelibilişim' Alıntı:
@ aak En baştakini dene. Olmazsa ...6686... olanları dene. Toplam üç sayfa var. Sayfaların altında sayfa numaraları yazılı.
http://flashboot.ru/files/3s/
hocam şuna da bir el atsan size zahmet.sandisk
Description: USB Yığın Depolama Aygıtı(SanDisk Cruzer Blade)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0781 PID = 5567
Serial Number: 20060877731DD0025254

Device Vendor: SanDisk
Device Name: Cruzer Blade
Device Revision: 0126

Manufacturer: SanDisk
Product Model: Cruzer Blade
Product Revision: 1.26

Controller Part-Number: Unknown

İki gündür buradaki ve diğer sitelerdeki her şeyi yaptım, 10-15 kadar program indirip denedim olmadı. Bende kendim bir yöntem denemek istedim. Sonunda diske karşı korumayı kaldırabildim. Benim gibi hiçbir çözüm işe yaramayanlar denesin. Belki sizin ilacınızda budur.
Paragon Partition Manager Express programını indirip, kurun. Sonra flash belleğinizi, delete partition+apply yapın. Sonra create partition+apply yap. Sonra format partition+apply yap. En son format yaptıktan sonra hala yapmamış gibi görünebilir. Bilgisayarı yeniden başlatıp, tekrar format partition yapın. Sorun çözülecektir.

Not: Sorunu paragon partition programıyla çözdüm. Yukarıdakilerden önce birde wipe disk komutunu da denemiştim ama oda yarısında hata verdi. Onun etkisinin olmadığını düşünüyorum. Yukarıdakiler işe yaramazsa sizde öncesinde wipe diski bi çalıştırın. Hata versede benim yaptıklarımı tekrar edin. Bende işe yaradı, sizde de yarayabilir.

@ delphe01 Sandiskler için maalesef bir çözüm yok bootice yi ve disk partition programlarını deneyebilirsiniz.

Re: CÖZÜLEMEDİ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

kalelibilişim' Alıntı:
Bu konuda çok kişiye yardımcı olmaya çalıştım. Bir çoğu yazdıklarımı uygulamadı bile. Bu konuyu da başından beri takip ediyorum. nasıl olsa bu hocam da bir iki deneme yapar ve bu işten vazgeçer dedim. Fakat baktım ki hocam konuyu çözmeye kararlı. Madem yazayım dedim. Öncelikle bu işin sabit bir çözümü yok. Bir çok yol denememiz gerekebilir. Buna rağmen başarı garantisi yok. Diskte donanımsal bir sorun, lehim kopması vs varsa bundan sonrasını hiç okumayın. Diskinizdeki verilerinizin yedeğini alın yapacağımız işlem sonunda verileriniz kurtarılamaz şekilde silinecektir. Bu işlemler sonunda diski kökten kaybetmeyi de göze almıyorsanız hiç başlamayın. Mesuliyet kabul etmem mesuliyet tamamen size aittir. şunu da yazayım ki şu ana kadar kurtaramadığım disk olmadı. Fakat kurtarma işleminden sonra yavaş çalışan diskler oldu.
Bootice.exe isimli bir program var. Bilinçli kullanıldığında çok maharetli bir program. Acemiler için tam bir disk katili olabilecek kapasitede. Programı indirin. Arşivden çıkarın. Çalıştırın. Destination Disk alanından usb diskinizi seçin. Aman dikkat doğru diski seçtiğinize emin olun. Hemen alttaki Parts Manage butonuna tıklayın, açılan pencerede üstte diskiniz seçili iken alttan Re-Partitionning Usb hdd single... Ok olazsa Format this part Start bunları bir deneyin olazsa;
Aynı programla diski seçip, Process MBR ile ultra iso mbr yazın windows mbr seçeneklerini de deneyebilirsiniz. olmazsa.
Cip Genius programı ile usb diskinize ait bir chip raporu alın, buraya ekleyin bir görelim. Bu arada usb nin marka ve modelini de yazın.

olmadı. üstelik bilgisayar flash belleğide görmez oldu, tam ettim içine sanırım. neyse yine de denemiş olduk.

Re: CÖZÜLEMEDİ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

xodeda' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
Bu konuda çok kişiye yardımcı olmaya çalıştım. Bir çoğu yazdıklarımı uygulamadı bile. Bu konuyu da başından beri takip ediyorum. nasıl olsa bu hocam da bir iki deneme yapar ve bu işten vazgeçer dedim. Fakat baktım ki hocam konuyu çözmeye kararlı. Madem yazayım dedim. Öncelikle bu işin sabit bir çözümü yok. Bir çok yol denememiz gerekebilir. Buna rağmen başarı garantisi yok. Diskte donanımsal bir sorun, lehim kopması vs varsa bundan sonrasını hiç okumayın. Diskinizdeki verilerinizin yedeğini alın yapacağımız işlem sonunda verileriniz kurtarılamaz şekilde silinecektir. Bu işlemler sonunda diski kökten kaybetmeyi de göze almıyorsanız hiç başlamayın. Mesuliyet kabul etmem mesuliyet tamamen size aittir. şunu da yazayım ki şu ana kadar kurtaramadığım disk olmadı. Fakat kurtarma işleminden sonra yavaş çalışan diskler oldu.
Bootice.exe isimli bir program var. Bilinçli kullanıldığında çok maharetli bir program. Acemiler için tam bir disk katili olabilecek kapasitede. Programı indirin. Arşivden çıkarın. Çalıştırın. Destination Disk alanından usb diskinizi seçin. Aman dikkat doğru diski seçtiğinize emin olun. Hemen alttaki Parts Manage butonuna tıklayın, açılan pencerede üstte diskiniz seçili iken alttan Re-Partitionning Usb hdd single... Ok olazsa Format this part Start bunları bir deneyin olazsa;
Aynı programla diski seçip, Process MBR ile ultra iso mbr yazın windows mbr seçeneklerini de deneyebilirsiniz. olmazsa.
Cip Genius programı ile usb diskinize ait bir chip raporu alın, buraya ekleyin bir görelim. Bu arada usb nin marka ve modelini de yazın.

olmadı. üstelik bilgisayar flash belleğide görmez oldu, tam ettim içine sanırım. neyse yine de denemiş olduk.

Aynen benim pc de artık flash belleği görmez oldu.. farklı programlar denemeye devam edicem bunu çözmem gerek...

Geri