ÇÖZÜLDÜ: Arızalı Usb takınca, Bilgisayarımda "Çıkarılabilir Disk" kaldı öyle

Kodla Büyü

miraz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayara usb belleği taktım, algıladı ama açamadı. Çıkarılabilir Disk olarak Bilgisayarım penceresinde göründü. Usb yi çekince normalde kaybolması gereken "Çıkarılabilir Disk" orda öylece kaldı. Usb yi bir daha taktım çıkardım, ikinci bir "Çıkarılabilir Disk " oluştu ve o da kaldı. Üçüncü de yine aynı :) Artık korkudan takamıyorum. Bilgisayarımdaki bu Çıkarılabilir Diskleri nasıl silebilirim?

Bilgisayarı yeniden başlat dediniz mi?
Evet hocam. Birkaç gün önce oluştu sorun. Aygıt yöneticisinde görünmüyor.

Pano01.jpg

Son düzenleme:
Hocam Bilgisayarım Sağ tık /Yönet/Disk Yönetimi ne girin. Gelen ekranın aşağı kısmında diskin türü ve kapasitesinin çubuk grafik şeklinde gösterildiği yer var. Oradan silmek istediğiniz diskin üzerinde sağ tık yapıp
1.ihtimal) Çıkar diyebilirsiniz.
olmazsa
yine aynı yerde sağ tık yapıp "sürücü harfi ve yolu değiştir" kısmına girip sürücüyü kaldırabilirsiniz.

Aklıma bu yöntem geldi hocam olup olmayacağından %100 emin değilim . Sonucu bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

Hocam maalesef Disk Yönetiminde cikmiyor disk olarak. Hatta MiniTool Partition Wizard programi ile de baktim ama disk olarak cikmiyor. Ama bilgisayarım ekranından da kaybolmuyor.

Ulaş Hocam teşekkürler. İşe yaradı:)
Nasıl kalktığını da yazayım, olur da aynı sorunu yaşayan olabilir.

1- Bilgisayar'a sağ tıklayıp Yönet deyin.

2- Açılan Bilgisayar Yönetimi konsolunda Aygıt Yöneticisi'ni seçin.

3- Aygıt Yöneticisi'nde Görünüm menüsünü açın ve Gizli Aygıtları göster seçeneğini işaretleyin.
Nonpasaran-1.png

4- Artık bilgisayara takılı olmayan yada takılı olduğu halde görünmeyen aygıtları da görebileceksiniz.

5- Bilinmeyen USB Aygıtı değerlerini silelim.
1.jpg

2.jpg

6- Artık kullanılmayan USB Yığın Depolama Aygıtlarını kaldıralım.

3.jpg

7- Bilgisayarı yeniden başlatın.

Son düzenleme:
Geri